LOT odmówił odprawy rosyjskiej tenisistce

Witalija Djaczenko / Twitter
42

Polskie linie lotnicze LOT potwierdziły informacje o odmowie odprawy rosyjskiej tenisistki Witaliji Djaczenko. Powodem odmowy było jej… rosyjskie obywatelstwo. 32-letnia zawodniczka planowała udział w turnieju na Korsyce, a jej trasa z Kairu wiodła przez Warszawę.

PLL LOT nie mogły zaakceptować na swoim rejsie obywatelki Federacji Rosyjskiej, działając zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych (Dz.U. 2020 poz. 435 z późniejszymi zmianami). W zapisach rozporządzenia zostały wprowadzone ograniczenia na określonych przejściach granicznych, w tym lotniskowych, w stosunku do obywateli Federacji Rosyjskiej podróżujących spoza strefy Schengen – czytamy w oficjalnym w oficjalnym komunikacie przesłanym przez LOT do redakcji sportowej PAP.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O sprawie w mediach społecznościowych poinformowała sama Rosjanka. Poinformowała, że nie ma możliwości szybkiego wyjazdu do Nicei ze względu na linie lotnicze, które nie przewożą Rosjan, więc będzie zmuszona opuścić turniej. Tenisistka spędziła 18 godzin na lotnisku w Kairze.
Zostałam potraktowana jak osoba trzeciej kategorii, wydałam kilka tysięcy euro. Teraz nie mogę dostać się na turniej, ponieważ nie ma odpowiednich linii lotniczych, które przewożą Rosjan, ze względu na ograniczenia wizowe – czytamy na jej profilu na Twitterze.

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Polacy, Niemcy i Żydzi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Takie zagrywki są poniżej polskiego poziomu. Nie sprzedaje się biletu, jeśli zamierza się zrealizować usługi. To jest oszustwo.

 2. Wladca mówi

  Poltonskie swinie nawet dupe wyliza swojemu panu ,aby sie przypodobac

 3. Hammurabi mówi

  No i co w związku z tym?
  Mamy płakać czy tylko okazać zdumienie?
  Rosja powinna być już dawno temu izolowana, zaorana i wyrównana. Otwarcie się świata na Rosję po II wojnie światowej zaprzepaściło tą szansę i stworzyło potwora. Potwora który nigdy nie zrezygnował z realizacji swoich imperialnych planów, co najwyżej je przestrajał, przesuwał w czasie i modyfikował.
  Niestety „Pecunia non olet” w związku z tym uważający się za mądrych zachodni przywódcy chętnie kupczyli i kupczą z tą gadziną nawet nie swoją własnością zaspokajając żądania bandziorów z Kremla.
  Nasz kraj również stał się już w 1943 roku takim „prezentem dla wujaszka Joe”!
  Zachód w swojej naiwności ufa w pokojową egzystencję z Rosją. Pojęcia nie mając, że ten twór kiedyś zapuka kolbami do ich drzwi.

  Na jednym biegunie są Polacy znający rosyjską mentalność jak żaden inny naród a na drugim tacy jak np. Hiszpanie pozwalający bez przeszkód nabywać Rosjanom nieruchomości a za nabycie takich powyżej kwoty 500 tys. euro wciąż otrzymywać tzw. „złote wizy”. Tak działa odległość i brak doświadczenia w kontaktach z tą barbarią.
  Przed wojną takowe wizy wydawały konsulaty hiszpańskie (i nie tylko hiszpańskie) w Rosji. Obecnie Jeśli mieszkaniec tego kraju przyjedzie do Hiszpanii jako turysta, wciąż może taką wizę dostać.
  Rosjanie, którzy mieszkają na Majorce, to ludzie, którzy już po aneksji Krymu, przewidzieli bądź wiedzieli jakie będą kolejne kroki Putina, więc przygotowywali sobie azyle. Mają paszporty krajów unii, o które postarali się lata temu. Teraz „robią za rezydentów” Unii i mogą bez przeszkód kupować co chcą. To kwestia jedynie portfela a że te ci – nazwijmy to – uchodźcy mają baardzo grube, to stać ich na to.
  Żeby było smakowiciej oficjalnie podają się za… Ukraińców.

 4. Anty mówi

  Hammurabi albo coś ćpałeś albo ktoś inny to pisał. Przecież wiadomo że Rosją od rewolucji październikowej rządziła chazarska dzicz w komitywie z chazarską dziczą z Wall Street.

 5. Hammurabi mówi

  @Anty
  O nie! Trzeźwy jak niemowlę jestem i podtrzymuję swoją tezę. Otwarcie się świata na tą barbarię stworzyło potwora, który w sobie właściwy sposób „podziękuje” w przyszłości tym, którzy w swojej naiwności maczali w tym swoje brudne łapska bez względu na – nazwijmy to – ich pochodzenie.
  Rosja to stan umysłu.

 6. W K mówi

  @Hammurabi Hiszpanie sprzedają swoje u siebie, więc skoro tak chcą, ich sprawa. Niewłaściwe jest ich pouczać.

 7. Hammurabi mówi

  @ W K
  A nazwisko: Rosario Silve de Lapuerta znasz? To hiszpańska sędzia. „Krynica sprawiedliwości”, która jednoosobowo nałożyła na nasz kraj najwyższa w historii „karę dzienną” w historii UE za odmowę morderstwa kopalni Turów…
  Prywatnie zaś finansowy mecenas partii Partido Popular należącą do Europejskiej Partii Ludowej wspierającej Tuska. Ale nie o to.
  We wrześniu 2022 r. Rada Europejska zdecydowała o całkowitym zawieszeniu umowy o ułatwieniach wizowych między UE a Rosją. W związku z tym do rosyjskich obywateli będą stosowane ogólne przepisy kodeksu wizowego.
  Jak widać kraje zachodu łamią postanowienia unijne, w dodatku godzą się na pranie pieniędzy oligarchów.
  Jak wcześniej pisałem „Pecunia non olet” a prawo jest dla maluczkich.

 8. Bogdan mówi

  Nie moźna upolityczniać sportu zakazami czy przymusem ! To rząd Rosji powinien być poddany presji i sankcjom a nie zwykli obywatele a zwłaszcza sportowcy ! To co zrobił LOT to hańba !

 9. Hammurabi mówi

  Tak? To odróżnij „zwykłego obywatela” od zbrodniarza. Powodzenia!
  A sportowcy? Oni są wiórami które powinny lecieć podczas rąbania drzewa. Bez presji na całość Rosjan cała para sankcyjna pójdzie – jak zawsze bywało – w gwizdek.

 10. krzysztof mówi

  czy ciebie posrało, tak wierzgasz i szczekasz na Rosję a nie boli ciebie banderowska ukraina, tępaku! Pieprzę usa, która wszędzie wywołuje wojny! mamy dług większy niz włochy za pisuarów itd, wszystko zniszczone więc spadaj ciulu do usa, woon!

 11. Iwona mówi

  Hammurabi, skąd się biorą na świecie takie potwory jak ty? Cóż ci ta Rosja zrobiła złego? Za co tak nienawidzisz Rosjan i chcesz ich eksterminować? Co będzie, jak kiedyś ktoś tak potraktuje ciebie,postanowi cię „zaorać” bo cię nie lubi? A tak się niestety stanie, kij ma dwa końce. Rosjanie tego nie zapomną, nie nadstawią drugiego policzka.

 12. Andrejos mówi

  Hammurabi, malutki zakompleksiony człowieczku – potworku. Może idź i zabijaj wszystkich Moskali, jak wrzeszczą twoi kumple z banderowskiego pomiotu, np mer Lwowa czy Dniepropietrowska . Zamiast pisać takie brednie, lepiej nażryj się pieczywa ze wspaniałego ukraińskiego zboża to zostaniesz bohaterem i zabłyśniesz

 13. beno mówi

  Mówienie o „zaoraniu Rosji” nie tylko jednoznacznie definiuje piszącego jako tumana i nieuka (lekcje historii, o ile cokolwiek ukończyłeś poszły zupełnie na marne) w dodatku mieszającego politykę ze sportem, ale stawia pod dużym znakiem zapytania kwestie zdrowia psychicznego takich osób, przyjmując że są Polakami. Nie mówię tu o CAŁYM obozie perfidnych szubrawców i oszustów dla niepoznaki mieniących się „polskim rządem” bo to zwykłe kanalie nie mające NIC WSPÓLNEGO z polską racją stanu, a działające tylko i wyłącznie na polecenia obcych i zawsze nam wrogich ośrodków. Za to biorą grube $ i jeśli „będzie trzeba” będą pluć na każdy kraj jeśli tylko przyjdzie takie „zlecenie”. Na dzisiaj tym „śmiertelnym wrogiem” jest Rosja bo i taki też na dzisiaj jest interes (powoli upadającego) hegemona zza oceanu ale nie tylko. Tyle, że jest spora różnica między opłacanym zdrajcą a pożytecznym idiotą.

 14. beno mówi

  ps. dla jasności- powyższy tekst odnosi się do @ Hammurabi.

 15. Hammurabi mówi

  @Krzysztof @Iwona @Andrejos
  Banderowska Ukraina boli mnie tak samo, jak każdego normalnego Polaka. Boli mnie nieukarana zbrodnia na Polakach, boli mnie jej relatywizowanie, wyciszanie. Bolą mnie ustępstwa polskich rządów wobec ukraińskich szowinistów. Nie oznacza to jednak, że mam być taki jak Wy. Ślepy i bezmyślny.
  Boli mnie jednak również nieuctwo, lenistwo, amnezja i głupota tych „sprawiedliwych” stających w obronie Rosji.
  Piszecie: „co będzie, jak kiedyś ktoś tak potraktuje ciebie, postanowi cię “zaorać” bo cię nie lubi”? „Cóż ci ta Rosja wyrządziła złego” zapominając o tym co było.
  Zapominacie o rozbiorach – rozumiem dawno to było i wiele winy jest po stronie polskich drani kupczących ojczyzną.
  Zapominacie jednak również o rosyjskiej agresji wobec naszego kraju. O napaści z 14 lutego 1919, o kolejnej z 17 września 1939 roku o wynikach uzgodnień tzw. „wielkiej trójki” i uzyskaniu przez Stalina zysków, które te wcześniejsze napady miały na celu.
  Rosja nigdy nie wyrzekła się idei podporządkowania sobie Europy środkowej i wykorzysta każdą sposobność, by swoje plany zrealizować i zaorać Polskę.
  Piszecie: „Rosjanie tego nie zapomną, nie nadstawią drugiego policzka”… To dlaczego uważacie, że Polacy powinni zapomnieć ludobójstwo na naszych rodakach? Zapomnieć masowe brutalne wywózki całych rodzin na śmierć, gdzieś w syberyjskie bezludzia? Zapomnieć grabież, gwałty i poniżanie? Zapomnieć Katyńską rzeź? Zapomnieć, że terenie ziem polskich już po wojnie Rosjanie aresztowali od 80 do 100 tys. osób, z czego zdecydowaną większość wywieziono w głąb ZSRR. Do tej liczby należy doliczyć jeszcze 46 tys. Polaków – jeńców z armii niemieckiej, co daje liczbę około 150 tys. Polaków (obywateli polskich, osób polskiego pochodzenia)? Zapomnieć otwierane dla Polaków obozy pracy, które de facto były obozami koncentracyjnymi?
  Zapomnieć wszystko. Zapomnieć nawet rabunkową gospodarkę i daniny na rzecz ZSRR płacone darmowymi dostawami dóbr przez „wyzwoloną” Polskę?
  Ludzie, do jakiej szkoły chodziliście? Co czytacie, że piszecie o nadstawianiu drugiego policzka, że zapominacie krzywdy?
  Pewnie jesteście również w tej grupie „Europejczyków”, co to uważają, że nic się nie stało, że Niemcy nie są winni Polsce odszkodowań i reparacji, że przecież Niemcom jest przykro…

  Zastanówcie się nad słowami Georga Santayany: „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”…

 16. Ewa-Maria mówi

  @ Hammurabi ale tu się Tobie obrywa.

 17. Hammurabi mówi

  @Ewa-Maria
  Tak sądzisz?
  Ja widzę to inaczej. Poziom wypowiedzi, składnia i budowa zdań słownictwo oraz „głębia merytoryki” w wydaniu tych co tu krzyczą upewnia mnie, że są pilnymi uczniami czerpiącymi swoją wiedzę z podręczników pisanych przez Hindę Michnik-Rosenbusch wraz z Ludwiką Mosler, bądź efektem kształcenia przez wychowanych na internacjonalistycznym braterstwie mas pracujących nauczycieli. Ja tamte czasy znam z autopsji i – cholera – wciąż mam jako taką pamięć.

 18. Jozef mówi

  Hamurabi, –ty banderowski bydlaku i morderco.. … POLAKOW!
  Trzymamay kciuki za ROSJE mam nadzieje ze pokona bandere… bez problemu!!!

  Ukraincy –wybocha z Polski i lapy precz od POLSKI~!!~

 19. Hammurabi mówi

  @Jozef
  Czyli trzymasz kciuki za jeszcze bardziej zwyrodniałych i wydajnych morderców Polaków. A gdzie w moich wypowiedziach znajdujesz choć cień sympatii dla Ukraińców? Czytanie ze zrozumieniem aż tak cię prymitywny ciołku przerasta?

 20. Adam mówi

  Hammurabi , czy jak się tam zwiesz… Innych od ciołķów i prymitywów wyzywasz a sam , uważający się za elokwentnego yntelygenta jakoś zapominasz kto sprawował władzę w ZSRR ? Czy Lenin , Stalin , Beria, Chruszczów, Breżniew i inne kanalię były …Rosjanami ? Jeśli tak to zwracam honor. Jeśli nie to weź koło I pier…się w czoło. Podobnie jak tzw. Armia Czerwona w 1939 roku. Sami Rosjanie tam byli ? Zwykli Rosjanie nie mają nienawiści wpojonej w przeciwieństwie do tzw. Ukraińców (bo tak naprawdę istnienie tego „narodu” to fikcja). Mimo wszystko pozdrawiam i bez wyzwisk. One niczemu nie służą.

 21. Adam mówi

  Hammurabi , czy jak się tam zwiesz… Innych od ciołķów i prymitywów wyzywasz a sam , uważający się za elokwentnego yntelygenta jakoś zapominasz kto sprawował władzę w ZSRR ? Czy Lenin , Stalin , Beria, Chruszczów, Breżniew i inne kanalię były …Rosjanami ? Jeśli tak to zwracam honor. Jeśli nie to weź koło I pier…się w czoło. Podobnie jak tzw. Armia Czerwona w 1939 roku. Sami Rosjanie tam byli ? Zwykli Rosjanie nie mają nienawiści do innych nacji wpojonej od dziecka w przeciwieństwie do tzw. Ukraińców (bo tak naprawdę istnienie tego „narodu” to fikcja). Mimo wszystko pozdrawiam i bez wyzwisk. One niczemu nie służą.

 22. Michu. mówi

  No proszę, widać, że tutaj piszą po polsku prawie same kacapy. Hammurabi napisał prawdę, mamy się litować, bo sportsmenka nie dotarła na turniej? Ja się lituję tym , którzy tracą życie lub swój dobytek przez barbarzyńską agresję Rosji. Jak ktoś przeciw kacapom, od razu łatka banderowiec. Niestety na Ukrainie nie chcą nawet przeprosić za Wołyń.. pomagałbym ofiarom wojny i militarnie, ale my dajemy za dużo, zadłużamy się, a póki tam czczą banderę, nie będzie braterstwa między nami. Rosja to nasz śmiertelny wróg, te wpisy są postubeckie , albo pracowników ruskiej ambasady. Pomoc Ukrainie ograniczyłbym do uchodźców, którzy stracili wszystko. Za dużo już wydaliśmy, 500 plusy i inne bonusy powinny być dla obywateli polskich. Nie jesteśmy milionerami, żeby rozdawać kasę, której zresztą za dilużo nie mamy. Naciskać na władze Ukrainy, nie mogą wciaż unikać tematu rzezi wołyńskiej. Tylko dajemy, a niczego nie wymagamy. Taka polityka też nie jest za dobra. Tylko jaki mamy wybór… Praktycznie cała opozycja to volksdeutsche lub lewacy. Jest jeszcze konfederacja, to jest opcja dla bogatych, zwykłym Polakom tylko zaciskaliby pasa, ponadto część z nich też jest proruska, także dla mnie odpadają, pierwsze kszczędności zrobiliby na emerytach, dzięki za taką alternatywę.

 23. alojz mówi

  A głupi wy głupi. Na kim się mełło na was się skrupi, że tak wieszczem pojadę. Perfekcyjny przykład dystrakcji czyli odwracania uwagi od tego co ważne. Skaczecie sobie do oczu z głupiego powodu a oni tam geszefciki kręcą. W temacie ośrodków do zaorania celem uczynienia planety piękniejszej wskazałbym jeszcze kilka innych. Co do rosyjskości przywódców bolszewickich chciałbym zauważyć że Lenin, Beria lub Kaganowicze et consortes byli takimi samymi Rosjanami jak Morel Światło czy Wolińska Polakami. Hamurabbi – czyżbyś zapomniał kto chętnie zakładał czerwone opaski i denuncjował Polaków? A pan M – zmądrzał czy to tylko taka poza? Generalnie obecne stosunki PL z UA przypominają mi te z ZSSR. Też płaciliśmy im za ich towary a oni nam za nasze nie. Tyle ze oni wtedy bronili nas przed Chubką, Czają i Reaganem a ci teraz bronią nas przed Putinem.
  Pozdrawiam Szanowne Forum
  Chwała Wielkiej Lechii
  Byłbym zapomniał. Czy Szanowne Towarzystwo słyszało o przywilejach emerytalnych dla Ukraińców?

 24. Shadow mówi

  @ Alojz, Hammurabi i inni- Ja słyszałam o przywilejach emerytalnych dość dawno, tak jak o przywilejach dla nich na uczelniach (pierwszeństwo w przyjmowaniu i bezpłatne studia), dopłatach przedsiębiorcom za zatrudnianie ukrów, o osiedlaniu ich za darmo w nowo budowanych domach(które bardzo często dewastują w ramach wdzięczności dla nas) i wielu, wielu innych dobrodziejstwach z naszych podatków.——- @Hammurabi— rodzinie mojej babci ruskie odebrały majątek w zaborze rosyjskim przed I Wojną Światową, a ona z gromadą dzieci i jej rodzina, została wypędzona do ZSRR. Jej rodzina tam zmarła, ona wróciła. Pamiętam o pakcie Ribbentrop – Mołotow, mordach i wysiedleniach w czasie II Wojny Światowej, o powojennej okupacji i mordach na patriotach Polskich i wielu innych ich niechlubnych dokonaniach. Tylko, że nie było by tego całego nieszczęścia, gdyby nie sprzedajne polskie, albo polskojęzyczne mendy, gdyby kraje zachodnie nas nie sprzedały w kolejnych odsłonach historii i gdyby sami patriotyczni Polacy miele więcej oleju w głowie i pragmatyzmu, zamiast rozlicznych, tkliwych uniesień. Gdyby u nas i wokół nas wszystko było postawione na nogach, a nie na głowie, dużo lepiej wyglądałyby nasze stosunki nawet z imperialną Rosją i innymi krajami. Jako łakomy kąsek, od wieków byliśmy infiltrowani przez obce służby i wykorzystywani do ich celów. Ale to też wynika z parchatego charakteru wielu pseudo Polaków. I to jest w ok.70% przyczyną naszych nieszczęść. Reszta od nas nie zależy.

 25. Hammurabi mówi

  @Adam
  Ciołek – człowiek nierozgarnięty, głupi.
  A idąc drogą eliminacji win narodów poprzez narodowość bądź pochodzenie etniczne ich wodzów, to powinniśmy rozgrzeszyć „szlachetnych Niemców”. Wszak Hitler był Austriakiem…

 26. alojz mówi

  @Shadow. Przez obce machinacje tracimy sympatię innych nacji. Straciliśmy sympatię Arabów po przystąpieniu do koalicji antyirackiej, Serbów po udziale w wojnie w Jugosławii. Ruscy nas szanowali i podziwiali za odwagę, umiłowanie wolności i zdolności. Polski królewicz miał okazję objąć tron moskiewski. Był jeden warunek – przejście na prawosławie, ale król Polski (szwedzka jego mać) wybrał lojalność wobec Watykanu niż wobec kraju którym władał. Królestwo Polskie do powstania listopadowego cieszyło się względnie dużą autonomią i dobrze rozwijało gospodarczo. Niektórzy historycy twierdzą, że powstanie wybuchło na skutek machinacji brytyjskiego ambasadora. Po styczniowym sytuacja Polaków pogorszyła się jeszcze bardziej. A czy z Niemcami w 39 też byśmy szli na zwarcie gdyby nie szczucie Brytoli? Można powiedzieć, że byliśmy dla nich tym czym dzisiaj jest UA.

 27. antycwaniak mówi

  PIS_PO_UE_UKR są źli
  normalni ludzie Polacy nie popierają działań wymienionych złoczyńców

 28. Tadeusz mówi

  Doktor Strosmayer z czeskiego serialu Szpital na peryferiach mówił w takich sytuacjach… Gdyby głupota umiała fruwać to unosiła by się jak gołebica.

 29. Jozef mówi

  Hammurabi Mówi-
  Moze „ciolku” twojej rodziny ukraincy nie rzneli pilami i siekierami, nabijali na sztachety, obdzierali ze skory zywych Polakow- palili zywych itp.itd. a moja rodzine tak.
  II. Rosjanie byl u Babci zjedli krem „nivea i szukali mlodych kobiet by zgwalcic ale Polacy o tym wiedzieli i mlode dziewczyny/kobiety spaly na strychach koscielnych–to tyle, ub komus strzelili w lep z broni!!!
  Jak sie zachowal LOT to hanba dla POLAKOW i POLSKI………i proba zaczepki Rosji kraju ktory w 1 dzien moza zniszczyc rozbrojona –ROZKRADZIONA- prze NIErzad polskojezyczny Polske~
  Bandera wynocha z POLSKI, banderowcy pracuja w LOT w Polsce i za granica… Chicago..New York bardzo msciwi do Polakow, dzisiaj AD 2023!! Zapamietajcie jak ich nie wypedzimy z Polski bedzie to samo co na WOLYNIU !~
  Polacy Rodacy KAMRACI — Nadzieja~

 30. Rebih mówi

  Kolejna hańba, którą post-ubecy z PiS przynieśli Polsce.
  Kolejny fakt przekonujacy Rosjan, że Polacy popełnią każdą podłość, by podlizać się swoim oprawcom „choczu byt’ banderowiec i riezat’ diewuszki” znad Dniestru i Bohu.
  Na szczęście sprawa jest na tyle drobna, że nic już nie znaczy w oceanie hańby i głupoty, w którym kolejne ekipy „nadludzi” pławią naród polski od lat.
  Niektórzy zresztą, jak Hammurabi, lubują się w tym syfie i oczekuja tolerancji, nawet akceptacji dla własnych dewiacji.

 31. Hammurabi mówi

  @Jozef
  Spuściłeś parę?
  Obrażasz mnie wymyślając od „banderowskich bydlaków i morderców Polaków” ciesząc się anonimowością… W sumie to co napisałeś kwalifikuje się dokładnie pod Art 216 KK § 1 i 2.

  Epatujesz również rodzinną tragedią…
  Jednak nie zadasz sobie trudu, by przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem.
  Jednocześnie popisujesz się kompletną indolencją pisząc dziwnie łamaną polszczyzną: „Rosjanie byl u Babci zjedli krem “nivea i szukali mlodych kobiet by zgwalcic ale Polacy o tym wiedzieli i mlode dziewczyny/kobiety spaly na strychach koscielnych–to tyle, ub komus strzelili w lep z broni!!!

  Przeczytaj więc jeszcze raz.

  Według ostrożnych szacunków polskich badaczy, trwająca od przełomu lat 1942/1943 do połowy roku 1945 Zbrodnia Wołyńska pochłonęła około 100 tysięcy Polaków (40–60 tys. na Wołyniu, 30-40 tys. w Galicji Wschodniej, co najmniej 4 tys. na ziemiach dzisiejszej Polski, z czego do 2 tys. na Chełmszczyźnie – w pd-wsch części województwa lubelskiego). Następnych co najmniej 485 tys. Polaków (125 tys. z Wołynia, 300 tys. z Galicji Wschodniej, 60 tys. z Chełmszczyzny) partyzantka ukraińska zmusiła pod groźbą śmierci do ucieczki na teren Polski centralnej. Z około 2500 miejscowości, w których w 1939 r. mieszkali w woj. wołyńskim Polacy, w wyniku działań OUN-UPA ok. 1500 przestało istnieć (zostało spalonych, zniszczonych). Męczeńska śmierć kilkudziesięciu tysięcy Polaków na Wołyniu na dzień dzisiejszy jest upamiętniona krzyżem (rzadziej pomnikiem i nie zawsze na mogile) w niespełna 150 miejscowościach. Do dnia dzisiejszego w około 1350 miejscowościach na Wołyniu, gdzie zginęli Polacy z rąk OUN-UPA, nie ma znaku krzyża na mogile i nie ma w większości mogił Polaków.

  A teraz przeczytaj to:

  Pierwsza deportacja Polaków w głąb Rosji rozpoczęła się w nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku. Jej celem stali się osadnicy cywilni i wojskowi oraz pracownicy służby ochrony lasów i ich rodziny – w sumie ok. 140 tys. osób.
  Druga deportacja, rozpoczęła się 13 kwietnia 1940 roku. Objęła urzędników państwowych, policjantów, nauczycieli, działaczy politycznych i przedstawicieli ziemiaństwa. Szacuje się, że wywieziono wówczas ok. 61 tys. ludzi.
  Trzecia akcja deportacyjna rozpoczęła się 29 czerwca 1940 roku objęła głównie tzw. „bieżeńców”, czyli uciekinierów spod okupacji niemieckiej,
  Ofiarami tej wywózki stało się wielu przedstawicieli inteligencji, m.in. lekarze i ludzie nauki, a liczba wywiezionych to ok. 80 tys. Trafili na Syberię, w większości do obwodów: archangielskiego, swierdłowskiego, nowosybirskiego, do republik Komi, Maryjskiej, Jakuckiej i Kraju Ałtajskiego.
  Czwarta deportacja zaczęła się 20 czerwca 1941 roku – chwilę przed wybuchem wojny niemiecko-sowieckiej. Akcja była wymierzona w rodziny i osoby związane z deportowanymi wcześniej grupami ludności. Łącznie wywieziono 90 tys. ludzi.
  Ocenia się, że w latach 1939–1945 doszło, według różnych źródeł, do przymusowego wywiezienia od 550 TYSIĘCY do 1,5 MILIONA obywateli polskich w głąb ZSRR.
  Już po „wyzwoleniu” Polski Rosjanie wywieźli około 150 TYSIĘCY. Polaków.
  Brak natomiast nawet szacunkowych danych o ilości pomordowanych obywateli Polski bezpośrednio po napaści ZSRR. Ponieważ za oddziałami frontowymi podążały nie tylko wojska i oddziały specjalne NKWD, dokonujące natychmiast masowych aresztowań i egzekucji elit lokalnych według przygotowanych uprzednio przez lokalną agenturę komunistyczną list ale do masowych zbrodni dochodziło na skutek zwykłych rabunkowych napadów Białorusinów i Rusinów (dziś zwanych „Ukraińcami”). dowódca Frontu Ukraińskiego Armii Czerwonej Siemion Timoszenko w jednej z rozpowszechnianych publicznie odezw napisał: Bronią, kosami, widłami i siekierami bij swoich odwiecznych wrogów – polskich panów.

 32. Repatriant mówi

  Patrzcie, patrzcie Hamurabi jako antyprzykład daje żygówki Hindę Michnik-Rosenbusch wraz z Ludwiką Mosler i już straszy paragrafami. Walnij się w Hamurabi łeb. Czyli ta sama chazaria i antykultura i turańskie geny.

 33. Jozef mówi

  Hamurabi-
  Kto ty jesteś – ze wypisujesz takie głupoty, ……

  Polska nosi Imiona moich przodków, walczących o Polskę, wiezionych 6 lat po wojnie, niewinnych, torturowanych……..sa ulice nazwane ich imieniem, to byli patrioci, ktorzy mieli w sercu Boga i POLSKE. Także w mym sercu tylko Bog i Ojczyzna Najjaśniejsza Polska!!!

 34. wit mówi

  @Hammurabi
  Pozujesz tu na wielce wykształconego… wygląda to jednak tak, że jak jest przyzwolenie na „jechanie po Rosjanach” to ty „na całego – całą gębą”, ale jak nie ma przyzwolenia, bo teraz „nie wypada” źle o Ukraińcach, to ty tak „półgębkiem” tylko o ich ludobójstwie, bestialstwie i nienawiści do Polaków.

 35. Hammurabi mówi

  @Wit
  Jest możliwość łatwej weryfikacji. Wystarczy przejrzeć wcześniejsze artykuły.

 36. Hammurabi mówi

  @Repatriant
  Czy przeczytałeś mój pierwszy komentarz? Pewnie nie a jeśli już to bez zrozumienia.
  Jak to jest, że piszący tu ludzie zdają się nic nie wiedzieć o ogromie zbrodni rosyjskich popełnionych na Polsce i Polakach? Skąd takie podejście?
  Wiadomo, ze zbrodnia ludobójstwa popełniona przez Ukraińców jest krzywdą wołającą o pomstę do nieba a ja przecież nigdy i nigdzie tego nie podważałem! Temat dotyczył Rosji i Rosjanki jawnie okazującej poparcie rosyjskiej machinie śmierci, bo od zawsze była ona taka sama. To ci sami „bracia moskale” napadali na nasz kraj, zawierali sojusze a Niemcami i wykorzystując sytuację anektowali jako swego satelitę zwąc to „wyzwoleniem”.
  Na nic argumenty, na nic dane. Stado profanów mieniących się „Polakami” udowadnia jak łatwo jest relatywizować rosyjskie zbrodnie. Ogólnie wygląda to jakby aktywiści TPPR nagle się obudzili i dostali amoku. Co dalej? Zapomnimy kolejne miliony pomordowanych przez Niemców naszych rodaków? Zapoznaj się z wypowiedzią „posłanki” Pauliny Matysiak z lewicy (.Lewica: Polska powinna płacić Niemcom reparacje wojenne na youtube) Zdziwisz się jakie to realne! Co prawda wstrząśnięta przez towarzyszy się przyznała do „skrótu myślowego” jednak pokazała co w głowie mają niektórzy parlamentarzyści i to po uniwersytetach.

  W sumie powinno mnie to mało co obchodzić ale…
  Zadaj sobie ten straszny trud i cofnij się do felietonu Jacka Międlara z czwartku12 stycznia 2023 roku. Sm sprwdź co tam pod nim napisałem. Zaczyna się cytatem: „Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość a kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość”.
  A te „autorki” podręczników… Widzisz ja te książki pamiętam i wiem w jakiej sprzeczności było to co zwierały z prawdą a całe pokolenia były faszerowane kłamstwami.

 37. Shadow mówi

  Do wszystkich piszących—Hammurabi odnośnie Rosji pisze prawdę, Zapomina natomiast, że w ZSRR żyli również upaińcy współpracujący z Rosjanami. A obecnie to nie Rosja była pierwszym agresorem na upainie, tylko sama upaina, mordująca tysiącami, co najmniej od 2014 r. rosyjskojęzycznych obywateli, żyjących na jej wschodzie i południu, ograniczająca im prawa do języka, nauki i szeroko pojętego rozwoju również. To nie Rosjanie, a upaińcy właśnie burzyli im wtedy domy i osiedla, strzelając z artylerii, albo podpalając. Rannych nie ratowali, tylko wycinali im organy na handel i uśmiercali. To upaińcy na polecenie żydowskich panów z Ameryki,pozwolili na stworzenie ok. 40 laboratoriów broni biologicznej,kilkudziesięciu ośrodków surogacji, aby narodzone dzieci sprzedawać do krajów zachodnich m.in. parom homoseksualnym. I to ci, zdemoralizowani do szpiku kości ludzie zwalili się do nas milionami,a sprzedajni politycy futrują im dupy miodem, z naszych ciężko wypracowanych pieniędzy. To nie obywatele rosyjscy nas okradają przy pomocy nierządu, tylko wrodzy nam od zawsze upaińcy. Sytuacja na dziś właśnie tak wygląda.—- A z tym obrażaniem ludzi za odmienne poglądy, miejcie więcej umiaru. To nierządni złoczyńcy i zdrajcy, zasługują na wszelkie najgorsze słowa.

 38. Hammurabi mówi

  @Shadow
  Szanowna Pani
  Nie zapomina. Nie zapomina i nie zapomni z tego jakże prostego powodu, że takich faktów zapomnieć nie sposób. Przecież to, że spadkobierca Lenina, morderczego pomiotu kałmucko-żydowskiego, „generalissimus” Stalin był Gruzinem w niczym nie zmienia jego obrazu jako ROSYJSKIEGO, największego mordercy wszechczasów który jeśli by miał sumienie miałby je obciążone śmiercią ponad 60 milionów ludzi.
  Temat tyczył rosyjskiej tenisistki a ja ośmieliłem się nawiązać do kompletnej ignorancji zachodniego świata w temacie Rosji. Tyle.
  Ukraina zaś tyle już razy udowodniła swoją zła wolę, że naiwnością byłoby liczyć na dobrowolne przyznanie się do pospolitych zbrodni, mordów i ludobójstwa. Więcej! Wykorzystując obecne wydarzenia, jeszcze bardziej będzie gloryfikowała swoich „bohaterów”. W dalszej zaś perspektywie w sobie właściwy sposób „podziękuje” tym, którzy jej pomagali a to nożem, a to pałką lub innym narzędziem mordu, bo bestia bestią pozostanie nawet poddana tresurze.
  Dlatego z historycznego punktu widzenia wzajemne wyniszczanie się tych dwóch zbrodniczych tworów: Rosji i Ukrainy powinno być postrzegane w Polsce jako starcie dwóch zajadłych wrogów Polski.

 39. Dumny Polak mówi

  Zajebiscie sie ciesze, ze staneliscie Panstwo w obronie tej rosyjskiej tenisistki!

  Jesli sie zbyt doslownie wypelnia jakies ( obce), ( watpliwe), zarzadzenia, to popada sie w niebezpieczenstwo popelnienia wielkich bledow!
  ( podobnie, jak to zwykli czynic Niemcy!), czyli ” scharf korrekt- komplett falsch”.

  Tak wlasnie odbieram wymowe tej haniebnej akcji LOT-u.

  Jesli jakis parszywy wyslannik ameryki doprowadzi wreszcie do koniecznego rozejmu w tej debilnej wojnie, bedzie tak, jak podczas corony, kiedy wciaz sie karalo, za coc, co juz dawno nie istnialo!

  Podobnie i tutaj: I Rosjanie i my, wciaz jestesmy ludzmi i obowiazuja nas LUDZKIE REGO´LY, nie BYDLECA, SLEPA ZEMSTA w imie jakich pierd..nych jankeskich interesow!

  A jak kiedys, po tym calym gownie, spojrzymy normalnym Rosjanom w oczy!?
  Wciaz przeciez, przez wieki, jestesmy na nich zdani, bo sa naszymi sasiadami!

  Zostaniemy jak dupki, wydymani przez dalekich obcychi bez krztyny honoru i sympatii innych narodow, a tym bardziej sasiadow!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.