Londyn: nożownik z IS i Polak walczący kłem narwala [WIDEO]

obezwładnienie islamskiego terrorysty w Londynie/ fot. screen

W piątek angielska policja zastrzeliła nożownika, który zabił dwie osoby. a trzy ranił. Państwo Islamskie przyznało, iż był to ich człowiek.

28-letni Usman Khan był sprawcą ataku terrorystycznego na Moście Londyńskim. Nożownik zaatakował przechodniów, nim zginął z rąk policji. Był wcześniej skazany za akty terroryzmu  lecz warunkowo zwolniony z więzienia. Powiązana z Państwem Islamskim agencja Amak podała, iż jego czyn był rezultatem apelu IS do mieszkańców krajów z nim walczących. Dżihadyści nawoływali  bowiem do przeprowadzania ataków „na tyłach” wroga.

Napastnika atakującego bezbronnych przechodniów udało się powstrzymać między innymi dzięki odwadze Polaka pracującego w restauracji Fishmongers’ Hall. Do walki z terrorystą wykorzystał półtorametrowy kieł narwala, który stanowił wystrój restauracji. Polak o imieniu Łukasz zerwał go ze ściany i wykorzystał do obezwładnienia terrorysty atakując go razem z dwoma innymi mężczyznami. Jeden z nich wykorzystał gaśnicę, a drugi przewrócił nożownika. Ponieważ Usman cały czas groził wysadzeniem ładunków wybuchowych, policja postanowiła go zastrzelić. Ustalono, iż w zamach nie były zaangażowane inne osoby, a rzekome ładunki wybuchowe były jedynie atrapą.

Źródło informacji: nczas.com, Twitter

Przeczytaj również:

Szwecja: 2 mln dolarów pójdą na ochronę Żydów… przed imigrantami!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.