List PAD do ambasador Azari: „Z kraju Polin pochodziło wielu pierwszych obywateli Państwa Izrael”

obchody 70. rocznicy otwarcia ambasady Izraela w Polsce/ fot. twitter
20

Minister Wojciech Kolarski (na zdjęciu z ambasador Azari) wziął udział w uroczystościach z okazji 70. rocznicy otwarcia ambasady Izraela w Polsce, która była jednocześnie pierwszą placówką dyplomatyczną państwa Izrael na świecie. Po odśpiewaniu hymnów obu państw Wojciech Kolarski odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do ambasador Anny Azari oraz uczestników uroczystości.

W opowieści tej istotne miejsce zajmuje także wątek wielowiekowego, zgodnego współistnienia Polaków i Żydów. Było ono możliwe, ponieważ w Polsce wszelkie dążenia do swobody oraz przywiązanie do własnych tradycji kulturalnych i religijnych otaczano zawsze szacunkiem i zrozumieniem. Tak było również z rozwijającym się w naszym kraju ruchem syjonistycznym, z naszymi współobywatelami, którzy w każde święto Pesach pozdrawiali się słowami „do zobaczenia za rok w Jerozolimie”. Także dlatego generał Władysław Anders nie stawiał przeszkód swoim żydowskim podkomendnym, którzy zdecydowali się pozostać w Palestynie, aby walczyć o wolne państwo żydowskie. Z tych samych przyczyn z ziem Rzeczypospolitej, z kraju Polin, z ojczyzny romantycznych, lecz nieugiętych bojowników o wolność, pochodziło tak wielu pierwszych obywateli Państwa Izrael” – napisał prezydent Duda.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niech obchody tegorocznych jubileuszy niepodległego Izraela i niepodległej Polski przyczynią się do umocnienia uczuć patriotycznych obu naszych narodów oraz utwierdzą je w przekonaniu o potrzebie przyjaznej, nacechowanej wzajemnym szacunkiem współpracy na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i wszechstronnego rozwoju cywilizacyjnego współczesnego świata” –  czytamy w liście. Cały list TUTAJ.

Nasz komentarz: Czy istnieje jakakolwiek szansa, żeby prezydent Andrzej Duda przestał nazywać Polskę „krajem Polin”? Robi to nie po raz pierwszy, a wszelkie apele kierowane do niego, żeby nie opowiadał bajek i nie fałszował historii, trafiają w próżnię. „Polska, Polska, a nie Polin, Panie Prezydencie, proszę pamiętać” – apelował jeden z uczestników spotkania PAD z Polakami w USA. Najwidoczniej prezydent nie wziął sobie tych słów do serca.

Źródło informacji i cytatów: prezydent.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikaa mówi

  Bo pan D,. to prezydent Polin a nie Polski, prezydent post sowieckich żydów a nie Polaków walczacych o wolnosć i niepodległość.

 2. Janusz I mówi

  Może ktoś by się wypowiedział, czy prezydent nie łamie konstytucji, używając obcej nazwy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej?!!!!

  1. Ada mówi

   Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
   tak brzmi pełna nazwa powtarzana wielokrotnie w wielu Jej przepisach!
   I. Rzeczpospolita
   Art.1. Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
   Art.2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
   Art.3. Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym.
   Art.4. 1.Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
   2.Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
   Art.7. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
   Art.8. 1.Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

   (….)
   Art.10. 1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.

   2. Władzę ustawodawczą spełniają Sejm i Senat, władzę wykonawczą

   Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej (!)
   i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą
   sądy i trybunały.
   ……………….
   Art. 27.W Rzeczpospolitej Polskiej językiem urzędowym jest język polski. Przepis ten
   nie narusza praw mniejszości narodowych………
   Art. 28. 1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu.

   Zacytowałam tu dokładnie kilka artykułów z obszernej dość Konstytucji RP,

   nie pozostawiającej żadnych wątpliwości co do faktów!

  2. Kryśka mówi

   Łamie, a Polakom serca na 100%!

 3. Kwal mówi

  I ja taką łajzę głosowałem…nie mogę sobie tego wybaczyć…

 4. zyz mówi

  PAD ma 100% racji i wie co mówi! Judejczycy już są w trakcie instalowania się na tych ziemiach i budują już YUDEOpolin!!!!!!!!

  1. JanekW mówi

   Sami bez pomocy by sie nie zainstalowali. Sprzedawczy rzad. Jeszcze niech bardziej pelikany chwala obecny rzad. Dopoki nie bedzie jakiegos porzadnego finansowania i wsparcia medialnego dla narodowcow, wiekszej ilosci kandydatow, dzialaczy, dopoty bedzie rzadzil okragly stol. Po w d.pe wchodzilo Niemcom, a PiS za Morawieckiego zarowno Niemcom jaki Izraelowi.
   De facto to nie jest nieudolnosc PiS jak to wielu interpretuje, tylko celowe dzialanie. Instalacja sie zaczela. A jak ktos protestuje to sie go traktuje etykieta antysemityzmu.

  2. Ada mówi

   Oczywiście, ze nie jest to nieudolność. Po tylu latach partyjniactwa wiosłującego w jednym kierunku jest to niewątpliwie wysokich lotów rutyna o objawionym czynami utajnionym, właściwym programie i celach działania. Nawet pozory poszły już w kąt.
   Warto zauważyć , że bardzo szybko PAD podkreślił w swojej wypowiedzi, że obchody owych jubileuszy (izraelskiego i polskiego) „przyczynią się do umocnienia uczuć patriotycznych obu naszych narodów…” – świeżutko niejako po unarodowieniu się Izraela. To jest znaczące, bo ta nieliczna, rozproszona mniejszość, zorganizowana szczególnie w porozrzucanych po świecie diasporach uznała się jako naród.
   To może …unia trzech…przyjaznych narodów ?,… na terenach tych dwóch… wschodniej Europy? Oprócz tych dwóch dodatkowych krajów z daleka? Każde oszczędne słowo niesie za sobą bagaż ustaleń – ponad naszymi głowami, gospodarzy tych ziem.

 5. Robert mówi

  A ich wspólnie ulubioną aktorka jest wysokiej klasy specjalistka,pochodząca z Rosji i robiąca dobrze całemu światu,Anna Polina

  1. Janusz I mówi

   Bardzo fajna jest też Gołda Tencer.

 6. Jarek mówi

  tu potrzebna jest rewolucja by wymazać całkowicie tę chazarską zgniliznę okupującą od 1945 roku nasz kraj

 7. Dariusz mówi

  ,,Adrian-budyń-dupa,, ……Jak można skomentować to żałosne indywiduum? Dla prawdziwego Polaka brakuje słów uchodzących za najbardziej obelżywe,pasujące do tej osoby.Jest zdrajcą narodu polskiego,podcierusem żydowskim i użytecznym dla żydostwa gojem.

 8. piotr p mówi

  Moim skromnym zdaniem juda jest opętany – człowiek sam z siebie nie może być aż tak głupi.

  1. Janusz I mówi

   Może ma coś obiecane?

 9. d. mówi

  skoro Polska to dla pana polin to dla mnie jest pan – A. Kornhauser! Polska to NIE jest zadne polin!!! Zapamiętaj to panie prezydencie, który za veta ustaw sądowych, za klękanie w sprawie sądów przed TSUE, za uwalenie nowelizacji Ustawy o IPN, itd już NIE jestes prezydentem nas Polaków, którzy na pana głosowali. Nastręczył pana prezes Kaczyński, który pana kandydaturą nas Polaków oszukał! Pan panie prezydencie miał być prezydentem Dudą a nie jakims /patrz: wiersz w zalączeniu/ polakożerczym Kornhauserem! Kielczanie panu dobitnie wyjasnili kto był wykonawcą tzw. pogromu kieleckiego!! TO BYŁ POGROM UB-CKI A NIE KIELECKI – napisali ci prezydencie na wielkich transparentach, kiedy ty rozpędziłes się w przeprosinach za ów pogrom w imieniu Polaków!!! Haniebne zachowanie – załgiwać PRAWDĘ, kiedy najmniejsze dzieci polskie doskonale wiedzą z jakich to „polaków” o nazwiskach stricte niepolskich jak: baumann, szechter, morel, preiss -niejaka krwawa Luna Brystygierowa de domo Preiss, itp., ….-mann, ….-berg, składało się UB!
  ” Julian Kornhauser: Wiersz o zabiciu doktora Kahane
  A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
  Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych
  iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!
  Chciałci i jego bracia miła królowi służyć
  swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.
  Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice
  świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!
  Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,
  Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.
  Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,
  krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.
  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”

 10. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  Przy mieszanych małżeństwach szczególnie dzieci urodzone w Polsce pielęgnują chrześcijańskie korzenie mieszkając w Izraelu.Mam takie doświadczenie wywiezione z Bat Yam – Córka Morza

 11. M.S.Kazimierzak mówi

  „Skoro gdzie badania historyczne do tego koniecznego okresu dojdą,w którym ciągle i ciągle też same cytaty tych samych starożytnych wkoło powtarzają się,wybija wówczas godzina zamknięcia ksiąg,a otworzenia archiwów kopalni Ziemi.”
  Tak też może być i w relacjach polsko-żydowskich.W małżeństwach mieszanych dzieci pielęgnują w Izraelu korzenie chrześcijaństwa.Takie doświadczenie przywiozłem z Bat Yam będąc u przyjaciółki Reni.

 12. antonio mówi

  co to jest ten polin, co ten duda?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.