List otwarty do Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. „Poparcie dla OMZRiK przywołuje na myśl antysemityzm Sonderkommando”

2

W związku z haniebnym stanowiskiem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który usprawiedliwia skrajnie antysemickie zachowania, palenie flag izraelskich oraz nawoływanie do eksterminacji społeczności żydowskiej, publikujemy list otwarty, który zostanie przekazany na ręce Lesława Piszewskiego, przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP, który w listopadzie 2016 roku udzielił oficjalnego poparcia dla wspomnianego ośrodka. Poniżej publikujemy treść listu i zachęcamy do rozpowszechniania go. List jest bardzo ważny, ponieważ objawi prawdziwe stanowisko przedstawiciela społeczności, która – zwłaszcza po ostatnich obchodach Święta Niepodległości – wylewała wiadra pomyj na polskich patriotów.

PRZECZYTAJ: Morawiecki premierem. PiS zamierza przejąć Marsz Niepodległości. AJC i Jonny Daniels maczają w tym paluchy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli Piszewski odetnie się od wypowiedzi OMZRiK, wpłynie to negatywnie na działalność ośrodka, który wielokrotnie stawał w obronie kapitału środowisk żydowskich w Polsce.

W przypadku, gdy Piszewski nie potępi słów ośrodka w imieniu społeczności żydowskiej w Polsce, wyrazi aprobatę dla palenia flag Izraela w Polsce oraz wznoszenia okrzyków „śmierć Żydom”.

Jeśli Piszewski nie odpowie, oznaczać to będzie, że nadal popiera ośrodek hochsztaplera Rafała Gawła i identyfikuje się z głoszonym przez nich antysemityzmem, a jego stanowisko przywoła na myśl zezwierzęcone, antysemickie zbrodnie Sonderkommando, Judenratów i żydowskiej policji w gettach.

PODPISZ PETYCJĘ – DELEGALIZACJA OŚRODKA MONITOROWANIA ZACHOWAŃ RASISTOWSKICH I KSENOFOBICZNYCH

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP
Lesław Piszewski
Twarda 6
00-950 Warszawa

Szanowny Panie,

17 grudnia 2017 roku na swojej oficjalnej stronie na portalu społecznościowym Facebook Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych usprawiedliwił haniebne antysemickie czyny: palenie flag Izraela oraz nawoływanie do eksterminacji społeczności żydowskiej. W ubiegłym tygodniu, po tym jak Donald Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela, w Berlinie, Sztokholmie i Vancouver odbyły się demonstracje, podczas których palono żydowskie symbole i flagi Izraela, w Goeteborgu  koktajlami Mołotowa obrzucono miejscową synagogę, a w Malmo setki imigrantów domagało się „strzelania do żydów”. Przedstawiciele ośrodka, któremu w listopadzie 2016 roku w imieniu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP udzielił Pan oficjalnego poparcia (http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-11-21/zwiazek-gmin-wyznaniowych-zydowskich-rp-nawiazal-wspolprace-z-osrodkiem-monitorowania-zachowan-rasistowskich-i-ksenofobicznych/) nie dopatrują się w tych czynach nienawiści i antysemityzmu, ale widzą w nich jedynie „krytykę polityki Izraela”? Czy uważa Pan, że okrzyki „śmierć Żydom” oraz palenie flag Izraela mieści się granicach wolności wypowiedzi. Czy jest to „krytyka polityki Izraela”, a nie antysemityzm i nawoływanie do nienawiści? Czy Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP nadal będzie udzielał poparcia Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych? 

Poparcie haniebnych słów OMZRiK lub zlekceważenie listu otwartego postawi Państwa w bardzo niekorzystnym świetle i przywoła na myśl zbrodnie z policji żydowskiej z getta, Judenratów czy Sonderkommando.

Z poważaniem

Jacek Międlar – red. naczelny wPrawo.pl

Przeczytaj:

Polska nie ma dla nich żadnej wartości! Żydowskie organizacje w Polsce chcą eurokołchozu. Powtórka z XX-lecia międzywojennego?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert B. mówi

    Nie ma się co doszukiwać jakiegoś braku logiki. Żydostwo wie, co robi. Oto jak tę ich tajemnicę rozwikłał prof. Feliks Koneczny:

    „Dla tych przyczyn Żydzi będą zawsze popierali to państwo, które grożąc wiecznie zaborami dookoła siebie, stanowi samo obóz w środku Europy i zmusza całą Europę do militaryzmu, tj. państwo pruskie. (…) gdyby militaryzm niemiecki przestał istnieć, stanowiłoby to dla Izraela klęskę najstraszliwszą, cięższą bez porównania od najcięższego prześladowania. (…) Antysemityzm Hitlera stanowi drobną przykrość w porównaniu z ogromem korzyści z militaryzmu. Leży to na samym wierzchołku żydowskiego handlu pieniądzem.”

    To powód, dla którego „nawet” po holokauście nie chcieli się z Niemiec wynosić. Dobrze im tam było, mogli dalej pasożytować na gojach, no i mieli tam i mają nadal misję do wypełnienia: ujarzmić gojów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.