List ambasador USA do premiera Morawieckiego w obronie dziennikarzy TVN

Georgette Mosbacher/ fot. twitter
23
SKLEP-WPRAWO.PL

Śledztwo w sprawie okoliczności powstania reportażu Superwizjera TVN o imprezie „Waffel SS” z okazji rocznicy urodzin Adolfa Hitlera nie podoba się ambasador USA Georgette Mosbacher, czemu dała wyraz w liście wystosowanym do premiera Mateusza Morawieckiego. Mosbacher wyraża w nim swoje oburzenie w związku z twitterowym wpisem ministra Brudzińskiego, w którym miał on – w ocenie ambasador USA – oskarżyć TVN o  zainscenizowanie tej imprezy.

– Kiedy w polskim #Sejm mówiłem o ludziach którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN? – napisał Brudziński komentując wątek śledztwa dotyczący przekazania pieniędzy organizatorom imprezy sfilmowanej przez TVN.

W swoim liście Mosbacher domaga się, aby członkowie polskiego rządu „powstrzymali się od atakowania, nie mówiąc już o ściganiu niezależnych dziennikarzy, którzy wyrażają interes publiczny i wzmacniają nasze społeczeństwa”. „To zaskakujące, że członkowie rządu wydają się teraz bardziej zainteresowani podważaniem motywacji dziennikarzy i próbą powiązania TVN z ekstremizmem”- pisze Mosbacher.

Co ciekawe, w oficjalnym piśmie do premiera RP wystosowanym przez ambasador USA, znajduje się błąd w jego nazwisku, a do kompletu Morawiecki został nazwany „ministrem”. Czy to świadczy o poważnym traktowaniu polskiego sojusznika USA? Czy może raczej jest to celowe upokorzenie Polski, które ma nam pokazać, gdzie nasze miejsce? Jedno jest pewne, ambasador Mosbacher czuje się uprawniona do dyktowania polskim politykom, co mają robić i  mówić, a TVN ma parasol ochronny Amerykanów, którzy nie widzą nic nagannego w tym, że telewizja należąca do amerykańskiego właściciela zajmuje się propagandowym szczuciem na Polskę. Wiele można o TVN powiedzieć, ale z pewnością nie to, że jej dziennikarze są „niezależni” i „wzmacniają społeczeństwo”.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. kici kici KOCUR mówi

  To ja jestem oburzony. Jakim prawem śmie ingerować w sprawy które jej nie dotyczą. Przecież to jasne że reportaż „wafel SS” był ustawiony przez tvn i za ich pieniądze. Przestraszyli się żłoby z tvn-u że sprawa wyjdzie na jaw i polecieli do Żydówki aby się za nimi wstawiła i zakazała dalszego śledztwa. Przecież szmaciarze z tvn powinni zdawać sobie sprawę z tego że ta prowokacja wyjdzie na jaw prędzej czy później, nie ma takiej siły na świecie aby dało się ukryć prawdę. Podła prowokacja tvn wyjdzie na jaw tak samo jak to że Reichstag spłonął na rozkaz Goeringa a na radiostację w Gliwicach napadli Niemcy a nie Polacy. I tyle w tym temacie.

  1. Hammurabi mówi

   Jej Ekscelencja Pani Ambasador Stanów zjednoczonych Ameryki… Skąd ta „dama” wiedziała w środę, co rząd zrobi w piątek?
   Dyplomatka, figurantka czy… No właśnie!

  2. kici kici KOCUR mówi

   @ Hammurabi
   Obawiam się a nawet jestem pewny że pani ta została przysłana do Polski z misją. Nie przypadkowo jest to Żydówka. Ogłosi nam niedługo uroczyście że żyjemy w „Rzeczpospolitej Obojga Narodów”. 😆 😆

  3. klioes vel pislamista mówi

   Detoks po botoksie

   Georgette Mosbacher ambasadoressa
   Nie zna, co w finansach może znaczyć bessa!
   Po to kilka razy za mąż wychodziła
   I się rozwodziła, by w biedzie nie żyła…
   Dawniej piękna, młoda. Teraz jest… bogata.
   Alimenty płacą eksmężowie. Strata
   Dla nich, a zysk dla niej! (Ci milionerowie
   Pewnie się stukają każdy po swej głowie.)

   Ale choć bogata jest teraz Żorżeta,
   To, jako kobieta, wie: uroda nie ta!
   Przepływ środków dalej więc przebiegać musi.
   Chirurgów plastycznych też gotówka kusi.
   Operacje, botoks, botoks, operacje…
   W Polsce wszystko taniej. Trzeba w Polsce stację
   Życiową uczynić… Nie schudnie jej kiesa,
   Gdy z niej będzie w Polsce ambasadoressa!

   Może nawet przybyć Żorżecie gotówki,
   Gdy zasilą kiesę Mosbacher Żydówki.
   Lecz trzeba Geschäftu żydowskiego bronić!
   Pisać do premiera, czy lepiej zadzwonić?
   Pismo jest dowodem zaangażowania.
   Żorżeta więc pisze… To pismo odsłania
   Nowy problem: botoks propagował rok się,
   I mózg jej wygładził… Detoks po botoksie!

 2. zyz mówi

  Powstaje logiczny ciąg działań: amerykańscy Żydzi, chcąc opluskwić Polaków oraz Polskę, zlecili swoim agentom w TVN[azi], czyli m.in. Żydowi i bardzo niebezpiecznemu agentowi Mo$$adu, red. Bertoldowi Kittelowi (który w po-okrągłostołowej historii Polski już zapisał się bardzo negatywnie) realizację stosownego reportażu, a teraz ciż sami amerykańscy Żydzi ich bronią! Przecież podczas żydowskiej okupacji POLIN jeszcze się nieraz w różnego rodzaju prowokacjach się przydadzą!

  1. Andrzej Józef mówi

   Mówioc o kimś wydajesz opinię o sobie.
   Amerykanie so praktyczni w wyborach,jak Prezydent zawali po 4latach przychodzi następny.
   Nawet jak nie lubię jego albo kogo on wybierze na Ambasadora to jest jego prawo i trzeba się z tym pogodzic . Taka wola większości ludzi.
   (Ohydna żydowska raszpla).
   Idz do dobrego PSYCHOLOGA masz delikatnie “kuku na muniu “, a jeżeli tobie Żydówka złamała serce?.
   Praktyczni Amerykanie majo w dupie jeżeli chodzi o DNA Prezydentów.
   Robi co obiecywał 8lat przy koryćie.
   Jak nie dotrzyma słowa 4 lata,
   Religia Prezydentów.Not your business.
   Jeżeli chcesz wylać swojo złośc to dam tobie temat.
   1) FD Rosvelt- Episcopalian.
   2) JF Kennedy- Catholic
   3) DW Eisenhower- Presbyterian
   4) R Nixon-Quaker
   5)L Johnson- Desciples of Christ
   6) G. Ford- Episcopalian
   7)BClinton- Babtist
   8)B Obama- United Church of Christ .
   Nie wolno być fanatykiem politycznym i tak jak w piosence Beatlesów, Let it Be Let it Be.

 3. Nacjozwierz mówi

  Pani ambasador wygląda jak operacyjnie przerobiony Pan na Panią.

 4. klioes vel pislamista mówi

  Szanowny Ministrze Moraweicki [błąd w nazwisku jak w oryginale – red.]:

  Piszę do Pana, żeby wyrazić głębokie zaniepokojenie ostatnimi oskarżeniami jakie członkowie polskiego rządu wysunęli przeciw dziennikarzom oraz kierownictwu TVN oraz Discovery w związku z reportażem śledczym Superwizjera ze stycznia 2018 roku o działalności neonazistów w Polsce.

  Jak być może Pan zauważył, minister Joachim Brudzinski oraz członek partii Prawo i Sprawiedliwości publicznie oskarżyli (przez Twitter) TVN o zainscenizowanie urodzin Adolfa Hitlera przedstawionych w materiale.

  To zdumiewające, żeby te osoby publiczne atakowały dziennikarzy za wypełnianie ich misji niezależnych mediów w warunkach tak rozwijającej się polskiej demokracji. Jak rozumiem polskie organa ścigania tuż po publikacji materiału uruchomiły odpowiednie działania przeciw grupie ekstremistów, którzy zorganizowali wspomniane wydarzenie.

  Jest tym bardziej zaskakujące, że członkowie rządu wydają się teraz bardziej zainteresowani w podważaniu motywów dziennikarzy oraz rzekomych powiązaniach TVN z ekstremizmem.

  Rząd Stanów Zjednoczonych stoi zdecydowanie z Polską i całym światem w walce z nienawiścią i ekstremizmem popieranym przez jednostki i grupy gloryfikujące Hitlera i nazistów. Jednocześnie doceniamy liczne poświęcenia jakich Polacy dokonali w czasie II wojny światowej. Jest równie ważne, żeby patrząc w przyszłość, Stany Zjednoczone oraz Polska ustaliły, że wspólnie wspierają wolność mediów i wolność słowa, kamienie węgielne demokracji.

  Mam nadzieję, że członkowie Pana rządu powstrzymają się od ataków, nie mówiąc o stawianiu zarzutów, wobec niezależnych dziennikarzy, którzy działają w imieniu interesu publicznego i wzmacniają nasze społeczeństwa.

  Z poważaniem,

  Georgette Mosbacher

  Do wiadomości:

  Prezydent Andrzej Duda,

  Minister Brudzińksi [błąd w nazwisku jak w oryginale – red.], Minister Spraw Wewnętrznych

  [Dopisek odręczny]:

  Musimy znaleźć rozwiązanie. To blokuje naprawdę ważne rzeczy.

 5. szalom lemingi! mówi

  ten sztuczny twór, ze sztucznym jak i te jej rzęsy mózgiem, powinien zostać z Polski wydalony natychmiast!! jak toto w ogóle śmie ŁGAĆ W ZYWE OCZY, ZE było inaczej niz było faktycznie!!! ?????? ona przeciez broni zleceniodawców i wykonawców urodzin hitlera przez tvn-owskie presstytutki? niech ona się od Polski i Polaków odwali i niech toto z Polski wyjedzie i zabierze ze sobą Danielsa, rabina Stamblera i obowiązkowo tego pajaca Schudricha.

 6. Robert mówi

  Nakłanianie do odstapienia od czynności zmierzających do ujawnienia przestępstwa,jest przestępstwem

 7. Robert mówi

  Pan Brudziński chyba to rozumie?

 8. szalom mówi

  To ani „niechluj” ani błąd. To jest celowe wyrażenie lekceważenia. To to samo jak pójście Michnika do polskiego”prezydenta (jaki by on tam nie był) na uroczystość odznaczania Orderem Orła Białego w bazarowych klapkach. To żydłacka demonstracja pogardy.

 9. DD. mówi

  ten sztuczny twór, ze sztucznym jak i te jej rzęsy mózgiem, powinien zostać z Polski wydalony natychmiast!! jak toto w ogóle śmie ŁGAĆ W ZYWE OCZY, ZE było inaczej niz było faktycznie!!! ?????? ona przeciez broni zleceniodawców i wykonawców urodzin hitlera przez tvn-owskie presstytutki? niech ona się od Polski i Polaków odwali i niech toto z Polski wyjedzie i zabierze ze sobą Danielsa, rabina Stamblera i obowiązkowo tego pajaca Schudricha.

 10. Robert mówi

  Rząd Stanów Zjednoczonych stoi zdecydowanie z Polską i całym światem Krainy U w walce z nienawiścią i ekstremizmem popieranym przez jednostki i grupy gloryfikujące Hitlera i nazistów z 14 Dywizji Grenadierów ss Galizien

 11. ikss mówi

  Cođ jednak w tym jest. Nawet przefarbowana na rudo, po botoksie i modelowaniu policzków, a jednak nadal wygląda jak żydówka.

 12. Roman mówi

  Wiadomo było ,że wysyłają nam amerykańską żydówkę po to aby grilowała Polskę . Nie powinna była zostać zaakceptowana jako ambasador USA w Polsce, teraz jest tylko co należy zrobić : uznać tą paszkwilę za persona non grata

 13. Jurek Ogórek mówi

  Przydałoby się tej panience odpisać…oczywiście w imieniu nie predstawicieli ale w NASZYM ! Taktycznie pierdolnąć byka w nazwisku i zdegradować rangę…niech sie dowie co myśli naród…zmusić do ukarania debila kubusia woje…ups…gminnego za szkalowanie Barw Narodowych..orza obrazę uczuć patriotycznych…i reszta listu w podobnym stylu…

 14. kama mówi

  przyjrzalam się tej jej gębie na zdjęciu, rany boskie jakie toto pocięte, ponaciągane, poorane, i do tego te mega wieśniackie sztuczne rzęsy oraz równie prymitywna kokardka na ogonie. po prostu niezbyt mądra dzidzia piernik, a z tego co donoszą media to łowczyni bogatych, starych facetów na męzów, ot taka…..za przeproszeniem, łowczyni alimentów! i takie coś USA przysłały do Polski na ambasadoresse????? Wstyd, hańba, obciach nawet dla takich co honoru w ogóle nie mają, w tym dla USAsraela!!

  1. sten mówi

   … tylko jedno określenie tej pani pasuje – wiekowa szefowa domu publicznego
   burdel mama . Maniery i wygląd współgrają ,
   mr. President D.Tramp kogoś tu przysłał przecież ta wywłoka za chwile pejczem popędzi polskie rządowe kundle i to tak że będą skakać na dwuch łapkach . Podkuliły ogony aż żałko słuchać .

 15. kpina !!! mówi

  wygląda ta zydowka jak clown ..brakuje czerwonego nosa

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.