USA dotknięte ciężkimi chorobami z powodu liquidów z THC. Polski rynek jest czysty!

0

Nie zawsze Zachód powinien zachwycać. Stefczyk.info pisał niedawno, że w USA ma miejsce epidemia chorób płuc łączonych z używaniem e-papierosów. Naukowcy na razie nie wiedzą co ją powoduje, ale zaczynają mieć podejrzenia. Chodzić miało o octan tokoferylu – uwaga – w kompozycji z liquidami zawierającymi THC (tetrahydrokannabinol, główny aktywny składnik marihuany).

Uwaga, w Polsce tego typu substancja psychoaktywna jest zabroniona! Nie można jej nabyć z legalnego źródła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W związku z zatruciami mającymi miejsce w USA, a odbijającymi się szerokim echem w Polsce, Stowarzyszenie STOPP reprezentujące polskich producentów, dystrybutorów oraz sprzedawców płynów do papierosów elektronicznych informuje, iż wszystkie takie przypadki były wynikiem eksperymentów z psychoaktywnymi kannabinoidami (THC) zawartymi w liquidach sprzedawanych przez amerykańską firmę. W Polsce substancja ta jest nielegalna i nie jest wykorzystywana do produkcji płynów do papierosów elektronicznych przez żadnego z producentów działających na legalnym rynku – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Odnosząc się do doniesień z USA związanych ze stosowaniem przez konsumentów oleju THC oraz octanu witaminy E jako dodatków do płynów, należy zauważyć, że nie odnoszą się one do produktów nabywanych u wiodących i renomowanych producentów na rynku. Jako Stowarzyszenie STOPP zrzeszające producentów, dystrybutorów i sprzedawców płynów do papierosów elektronicznych zwracamy szczególną Uwagę, iż płyny do papierosów elektronicznych w Polsce są legalnymi produktami podlegającymi ścisłej regulacji i nadzorowi państwa – stwierdziło Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców STOPP.

Polska jako jeden z nielicznych krajów Unii Europejskiej wprowadziła zakaz sprzedaży sprzętu oraz płynów do papierosów elektronicznych zawierających nikotynę w sklepach internetowych.

Wszystkie substancje sprzedawane w Polsce legalnie są zgodne z polskim prawem, przebadane laboratoryjnie, a sklepy z liquidami są sprawdzane regularnie przez Sanepid.

Jak widać, THC i niesprawdzone mikstury versus legalne e-papierosy (wszak wszystko jest dla ludzi, z umiarem i mądrością) nie zawsze są takie happy-amerykańskie. Może warto polegać na krajowym rynku?

Przeczytaj także:

Prezydent Niemiec przeciw reparacjom dla Polski: „To debata zwrócona wstecz”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.