Linie lotnicze pozywają brytyjski rząd

0

British Airways, easyJet i Ryanair złożyły pozew przeciwko brytyjskiemu rządowi. Chodzi o obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla wszystkich osób, które przyjeżdżały do Zjednoczonego Królestwa.

W poniedziałek brytyjski rząd wprowadził obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie. Dotyczy on wszystkich, za wyjątkiem pracowników medycznych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

British Airways, easyJet i Ryanair dziś zwróciły się do sądu o jak najszybsze rozpatrzenie skargi na rządowe restrykcje. Firma IAG, właściciel British Airways stwierdza, że „nie ma naukowych przesłanek, które przemawiałyby za podjęciem takich kroków”

Co ciekawe, tak surowe restrykcje pojawiły się w Wielkiej Brytanii w momencie, kiedy wiele z państw Europy zaczęło znosić podobne ograniczenia u siebie, a linie lotnicze szykowały się do odrobienia ogromnych strat spowodowanych pandemią – podkreśla money.pl.

Zablokowanie ruchu lotniczego to nie tylko problem wspomnianych koncernów. Dotyczy on wszystkich linii, które na przestrzeni ostatnich miesięcy notują potężne straty finansowe. Niektóre linie ogłosiły upadłość, czego przykładem są linie lotnicze Avianca, które niebawem poinformowały o złożeniu wniosku o otwarcie postępowania upadłościowego.  Przewoźnicy walczą o przetrwanie.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.