Lewicowy terror w Polsce! Ponad 100 prokuratorów skierowanych do walki z tzw. przestępstwami z nienawiści

policja/ fot. pixabay.com
20

Zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak poinformował w Sejmie, że prokuratura stworzyła specjalne ramy instytucjonalne w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących tzw. przestępstw z nienawiści. „Spośród wszystkich prokuratorów, ok 4,5 tys., wyselekcjonowano 105 prokuratorów, którzy zajmują się tylko i wyłącznie tymi sprawami w prokuraturach rejonowych” – powiedział Sierak odpowiadając na pytanie posła Jerzego Meysztowicza (Nowoczesna) dotyczące „działań prokuratury podejmowanych w sytuacji, kiedy w przestrzeni publicznej dochodziło do przejawów nienawiści na tle poglądów, narodowości, rasowym, etnicznym lub wyznaniowym, skierowanych do polityków, samorządowców, osób publicznych lub grup obywateli”.

Mój komentarz: Zapewne niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie uruchomiono w Polsce lewicowy terror, a zrobił to rząd Prawa i Sprawiedliwości, co jest kolejnym sygnałem, że obecna władza godzi się na poddanie Polski neomarksistowskiemu dyktatowi obowiązującemu dziś na Zachodzie. Utworzenie specjalnej grupy prokuratorów zajmujących się tzw. przestępstwami z nienawiści jest działaniem ideologicznym prowadzącym do sterroryzowania społeczeństwa oraz do wzrostu przestępczości i spadku poczucia bezpieczeństwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobaczcie jak to działa w Wielkiej Brytanii. Znaczną część czasu, energii i środków publicznych przeznacza się tam na ściganie tzw. przestępstw z nienawiści. Policja definiuje je jako działanie, które przez ofiarę może być uznane za motywowane wrogością, nienawiścią lub uprzedzeniem ze względu na niepełnosprawność, identyfikację gender, rasę, orientację seksualną lub wyznanie. Nawet jeśli działanie nie stanowi przestępstwa, policja klasyfikuje je jako „incydent z nienawiści” i zachęca do jego zgłoszenia.

Na stronie Metropolitan Police zamieszczono instrukcję rozpoznania i zgłoszenia „przestępstwa z nienawiści” i „incydentu z nienawiści”. W instrukcji zaznaczono też, że ściganie takiego rodzaju przestępstw jest dla policji działaniem o charakterze priorytetowym. W Londynie zatrudniono 900 specjalistów zajmujących się wyłącznie tego typu sprawami, a policja nakłania do zgłaszania „incydentów z nienawiści” argumentując, że chociaż samo działanie nie jest przestępstwem, to motywacja sprawcy ma charakter przestępczy. Oznacza to, że ściga się nie za popełniony czyn, ale za domniemane przyczyny popełnienia czynu. Wystarczy, żeby ofiara lub świadek „incydentu” uznały, iż motywacja sprawcy wynika z jego uprzedzeń i nietolerancji.

Jakie są tego skutki? Do więzienia trafia się za niepoprawne politycznie słowa na wiecu politycznym lub za wpisy w mediach społecznościowych. Natomiast wszelkiej maści bandziory hulają w najlepsze, ponieważ policja zwyczajnie nie ma czasu ani wystarczających środków, żeby zajmować się tak „banalnymi” sprawami jak kradzieże, pobicia i morderstwa.

Jak wynika z oficjalnych danych Metropolitan Police, liczba ofiar morderstw w Londynie wzrosła od 2014 do 2018 roku o 38 proc. w związku z epidemią ataków z użyciem noży i broni palnej. W kwietniu 2018 roku „Sunday Times” ujawnił, że w lutym po raz pierwszy w najnowszej historii w Londynie zginęło więcej osób (15) niż w Nowym Jorku (14). Gazeta dodała, że podobnie było w marcu, kiedy życie w brytyjskiej stolicy straciły 22 osoby. Co w związku z tym zrobiły brytyjskie władze? Pod koniec marca 2018 roku brytyjski rząd rozpoczął wartą ponad 1,3 mln funtów kampanię społeczną skierowaną do osób pomiędzy 10. a 21. rokiem życia, apelując by nie nosiły przy sobie noży. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.

Źródło informacji: pap, forsal.pl, met.police.uk

Przeczytaj też:

J. Międlar: Hodowanie konfidentów i szkolny ołtarzyk dla Adamowicza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek mówi

  „A jak umarł Pan bogaty
  To mu nieśli wieńce, kwiaty
  Order dali mu po śmierci
  By mu złocił się na piersi

  A jak umarł chłop z fabryki
  Nie płakali, bo był nikim
  Odszkodowań nie ma wtedy
  Trumnę trzeba brać na kredyt

  A jak padło dziecko z głodu
  Nie ruszyło to narodu
  Dalej po bogaczu kwilił
  Taki to był nastrój chwili”

  1. Marek Majewski mówi

   @ Jacek
   Gratuluję. Świetny wiersz! Przypomina mi on inny wiersz, utwór Marii Konopnickiej pt: A JAK POSZEDŁ KRÓL…

   A jak poszedł król na wojnę,
   Grały jemu surmy zbrojne,
   Grały jemu surmy złote
   Na zwycięstwo, na ochotę…

   A jak poszedł Stach na boje,
   Zaszumiały jasne zdroje,
   Zaszumiało kłosów pole
   Na tęsknotę, na niedolę…

   A na wojnie świszczą kule,
   Lud się wali jako snopy,
   A najdzielniej biją króle,
   A najgęściej giną chłopy.

   Szumią orły chorągwiane,
   Skrzypi kędyś krzyż wioskowy…
   Stach śmiertelną dostał ranę,
   Król na zamek wraca zdrowy…

   A jak wjeżdżał w jasne wrota,
   Wyszła przeciw zorza złota
   I zagrały wszystkie dzwony
   Na słoneczne świata strony.

   A jak chłopu dół kopali,
   Zaszumiały drzewa w dali.
   Dzwoniły mu przez dąbrowę
   Te dzwoneczki, te liliowe…

 2. Arkadiusz mówi

  Bardzo mi się podoba, i jeżeli to twoja twórczość to chylę przed tobą czoła.

 3. xls mówi

  Niestety nikt nie zmusi ludzi do tego by kochali i tolerowali pedalow islamistow czyjakis zboczencow lub np lewakow.Mam prawo takimi ludźmi gardzić .Jak się komuś nie podoba moje zdanie to niech tego nie czyta.Ja tez nie wchodzę na strony lewicowe na których opluwane sa osoby z prawicy.Nikt tez nie zmusi ludzi do zaloby smutku lez po jakimś gościu z Gdańska.Co to obchodzi ludzi z drugiego końca Polski.Straszyc to sobie mogą swoje psy koty .Druga korea płacz na rozkaz .wariactwo do potęgi opanowalo ludzi którym wydaje się ze kimś sa i cos jeszcze moga

  1. Kris mówi

   Lewactwo może gardzić każdym kto sie z nimi nie zgadza. My mamy zamknąć mordy albo będziemy faszystami. Gdzie tu wolność słowa? Gdzie tu ta demokracja? Ten zamordyzm zle sie skończy dla lewactwa. Wszystko ma swoje granice.

 4. xxx mówi

  Gdzie w kodeksie karnym jest art. związany z mową nienawisci ? Na jakiej podstawie prawnej mają zamiar skazywać ?

 5. Normalny mówi

  Cała nadzieja w budzącej się z diabelskiego zniewolenia grupie Polaków. Mamy wreszcie na kogo głosować. Jest Ruch Narodowy, Grzegorz Braun, inni patrioci, katolicy. Wybór ich uchroni nas od terroru postkomunistycznego. Trzeba tylko pilnować urn wyborczych, bo okupanci mają długą praktykę w fałszowaniu wyborów, a zwycięstwo będzie po naszej stronie.

 6. enforcer one mówi

  KARANIE ZA PRAWDĘ?….Każda decyzja instytucji czy administracji musi mieć podstawę prawną! JEŚLI TAKOWEJ NIE MA JEST BEZPRAWIEM, Z KTÓRYM NALEŻY WALCZYĆ! NIECH podadzą tą podstawę prawną! KONSTYTUCJA JEST NAJWYŻSZYM PRAWEM. DEDYKUJĘ TO TYM 105 PROKURATOROM! JAK NA RAZIE KONSTYTUCJI NIE MOŻNA ZMIENIĆ!
  Art. 54. Zasada wolności poglądów
  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjne
  • Zgodnie z obowiązującym prawem KPA ,”każda instytucja publiczna lub organ egzekucyjny zobowiązani są, do podania formalnych merytorycznych względów podstawy swoich czynności prawnych,”
  • Wg art. 5. k.c. ” Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno -gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.”
  • Pierwszą zasadą, o której mowa w Kodeksie jest zasada praworządności. Oznacza ona, iż przestrzeń w jakiej poruszają się organy i w jakiej działają jest ściśle określona przepisami prawa; mogą one działać tylko na podstawie obowiązujących przepisów.
  • Ponieważ prawo administracyjne reguluje stosunki pomiędzy państwem a obywatelem na organy administracji publicznej został nałożony obowiązek stosowania zasady uwzględniania interesu społecznego oraz słusznego interesu obywateli oraz zasady pogłębiania zaufania administracji publicznej. W każdym stadium postępowania administracyjnego organ administracji publicznej ma obowiązek informować stronę o przysługujących jej prawach. Nie mogą zachodzić sytuacje, iż strona zostanie pokrzywdzona ze względu na swoja nieznajomość prawa (zasad informowania strony i innych uczestników postępowania została określona w art. 9).
  • W postępowaniu administracyjnym ma zastosowanie także zasada czynnego udziału. Artykuł 10 zapewnia możliwość uczestnictwa strony w każdym etapie postępowania, zapewnia także prawo wypowiedzi oraz możliwość przedstawiania dowodów. Od powyższej zasady przewidziane są wyjątki – artykuł 10 § 2 pozwala na odstąpienie od tej zasady w przypadku spraw niecierpiących zwłoki, zagrażających życiu a także w celu uniknięcia niepowetowanej szkody. Na organy administracji został nałożony także obowiązek uzasadniania podjętych przez siebie decyzji (zasada przekonywania – art. 11).
  • Postępowanie administracyjne powinno przebiegać szybko i sprawnie, zwłaszcza w przypadku zebrania całego materiału dowodowego (zasada szybkości i prostoty postępowania).

  • art. 73 KPA
  • § 1. W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów.

 7. Krzysztof mówi

  W czasie niemieckiej , bydlęcej okupacji Polski jak również, bydlęcej okupacji przez sowietów , a teraz pejsatych aferzystów i chamów zamyka się tak właśnie usta. Czy te barany myślą ,że przy pomocy terroru , a nawet zmiany przepisów prawnych uda się ludziom zamknąć usta ? Nie wiedzą jak bardzo przekornym i upartym narodem są Polacy . Na nic wasze wysiłki – chamy i przybłędy.

 8. Jacek NH mówi

  Niestety nie znam autora wiersza. Wiersz piękny, przejmujący i chyba pasujący. Ludzie, czyście powariowali? Uroczystości żałobne i pogrzebowe trwające tydzień, ostatni raz były po śmierci Stalina. Jeszcze tylko Santo Subito. Obłęd

  1. Arkadiusz mówi

   Tymczasem nad ofiarami tragedii w Lutomi Górnej nikt oprócz sąsiadów tej rodziny nie zapłacze! Bo w tvn-nie to słabą oglądalność by miało… Czy my już naprawdę aż tak zwichrowany nasz kręgosłup moralny mamy… Tą tragedię dziecko widziało, co dalej z nim się stanie, jak sobie z tym poradzi, kto mu pomoże lub chociaż wytłumaczy co się stało?

 9. Jacek NH mówi

  Niestety nie znam autora wiersza. Wiersz piękny, przejmujący i chyba pasujący. Ludzie, cpowariowali? Uroczystości żałobne i pogrzebowe trwające tydzień, ostatni raz były po śmierci Stalina. Jeszcze tylko Santo Subito

 10. goj mówi

  Świat się kończy. Teorie spiskowe o masonerii, NWO i 3 wojnie światowej okazują się być prawdziwe. Do kompletu brakuje jeszcze otworzenia bramy do innego wymiaru przez CERN i najazdu kosmitów. Ale coś mi mówi, że i te dwa ostatnie absurdalne punkty zostaną niedługo zrealizowane. Ale czy w porównaniu z nagłym zdebileniem ludzkości, najazd kosmitów wydaje się fantastyką?

 11. olo mówi

  następny powód by nie głosować na PIS…

 12. Janusz I mówi

  Nie bądź taki chojrak! Za kilkunastosekundowe(!) zatrzymanie na chodniku z powodu awarii auta, bez wysiadania, zostałem przez sąd skierowany do psychiatry, bo na Policji przyznałem się, że biorę środki nasenne i skazany po wielu miesiącach wezwań, procedur, badań i kosztów, na grzywnę 100 zł. Kosztami sądowymi został obciążony Skarb Państwa. Pozostałych kosztów nie zliczę.

 13. xman mówi

  Coraz bardziej upewniam się że to wszystko było ustawione pod wybory do PE i Sejmu. Peło traciła na wszystkich frontach i bracia Niemcy pomogli wymyślić trick który ma za zadanie podratować tych fajfusów w Polsce. Dzięki śmierci Adamowicza upiekli kilka pieczeni na jednym ogniu. Zaimplikowana została lewacka „mowa nienawiści” w polskiej debacie publicznej dzięki której będzie można zamykać usta wszystkim krytycznym dla peło komentatorom. To opłaca się również lewicy zachodniej która dązy do wchłonięcia polski w społeczny system neomarksistowski-czyli przede wszystkim władzom Niemiec i Francji. Martwy Adamowicz nie wsypie Tuska a Tusk będzie mógł spokojnie wrócić do polskiej polityki po zakończeniu kadencji i złapać znów za ster Peło. Martwy Adamowicz to straszak dla wszystkich którzy chcieliby się wyłamać ze wspólnego frontu kasty co ten właśnie Adamowicz zrobił jakiś czas temu i przez co kasta się od niego niedawno odwróciła. Martwy Adamowicz i zaimplikowana „dzięki niemu” „mowa nienawiści” to przynajmniej kilka więcej punktów procentowych poparcia w wyborach do PE i Sejmu. No to chyba wszystko. Z tym gościem który niby jest schizofrenikiem też nic się nie klei. Dziwi mnie reakcja Ziobry który już wyznaczył 100 prokuratorów do ścigania w Polsce „mowy nienawiści” z nie wiadomo jakiego artykułu. Nie wiem czy on jest tak głupi i naiwny czy PIS sprzedaje właśnie Polskę. Mam nadzieję że to pierwsze…RIP Łysy. Nie ma co-przysłużyłeś się zdrajcom i neomarksistom jak tylko najbardziej mogłeś…

 14. Wojciech mówi

  Czas pogonić cały ten PO-PiS. Ostatni czas.

 15. Marcin mówi

  czyli zaczynamy mieć sytuację z filmu „Raport mniejszości”, tylko „przewidujący” będą inni….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.