Lewica złożyła projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciw Covid-19 i segregacji sanitarnej

konferencja prasowa Lewicy/ fot. Twitter
16

W poniedziałek (6.12.2021) posłowie Lewicy złożyli w Sejmie projekt ustawy wprowadzającej obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 oraz segregację sanitarną w miejscach publicznych. Projekt, którego sprawozdawcą jest wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, wprowadza m.in.:

 • obowiązek szczepień dla osób powyżej 18 roku życia, z wyłączeniem osób, które mają przeciwskazania od lekarza ustalone przez ministra zdrowia. Osoby uchylające się od obowiązku szczepień mają podlegać karze grzywny;
 • wyłączenie z lockdownu i ograniczeń dotyczących zakładów pracy, w których pracownicy są zaszczepieni;
 • powszechne stosowanie paszportu kowidowego w miejscach użyteczności publicznej.

Projekt przewiduje, że podmiot  prowadzący  działalność  lub  osoba  przez  niego upoważniona będzie mogła żądać okazania paszportu kowidowego oraz dowodu tożsamości ze zdjęciem w celu  potwierdzenia tożsamości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W uzasadnieniu powołano się na przykład Austrii i Niemiec, które rozpoczęły kroki legislacyjne zmierzające do wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw Covid-19. Posłowie Lewicy utrzymują, że zarówno szczepienia jak i paszporty kowidowe przyczyniły się do zmniejszenia transmisji wirusa. Projekt ustawy wraz z uzasadnieniem TUTAJ.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość nie poprze projektu Lewicy. Zapytany, czy szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe, odparł:  Obowiązkowe to za dużo powiedziane, ale powinniśmy robić wszystko, żeby tych szczepień było jak najwięcej.

Źródło informacji: klub-lewica.org, PAP

Zobacz też:

Kolejny etap segregacji sanitarnej. W Niemczech tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy będą wpuszczani do placówek handlowych

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dawid mówi

  Lewico mam nadzieję że przy następnych wyborach do sejmu już nie wejdziecie.Jesteście niebezpieczni dla otoczenia i to was powinno się izolować „obrońców wolności i praw człowieka”.

 2. szalom mówi

  Jaka to tam lewica? Został jeszcze jeden lewicowy Ostatni Mohikanin a nazywa się Piotr Ikonowicz. Reszta to kawiorowi spryciarze, najczęściej z pierwszorzędnymi resortowymi żydokorzeniami

 3. Hammurabi mówi

  Gwoli uzupełnienia…. Dziś zmarł w szpitalu młody człowiek. Miał 22 lata. Był zdrowy na tyle, że uczył się w szkole wojskowej. Przyczyną zgonu była wielonarządowa niewydolność organizmu. Kilka dni wcześniej przyjął drugą dawkę szczepionki, wymaganą przez szkołę. Lekarze byli kompletnie bezradni. Stwierdzili, że doszło do uaktywnienia jakiejś utajonej choroby immunologicznej…

 4. Saturnin mówi

  Przekrój żydowskich „twarzy”.

 5. George mówi

  He, he… Czarzasty ty komunistyczna szumowino. Przyjdź mnie zaszczepić. Chętnie cię oskalpuję, siekierką otworze twój czerep i to co znajdę w środku, jeśli tam coś jest, posolę i popieprzę, Oko za oko, ząb za ząb. Trzeba przywrócić zasady kodeksu Hammurabiego.

 6. Ewa-Maria mówi

  Przyjdzie czas ze was lewacy przesegregują przy urnach wyborczych. Wylądujecie na śmietniku historii na wieki ,wieków. Tam jest wasze miejsce.

 7. anonim mówi

  Pycha kroczy przed upadkiem. Te lewackie mendy wierzą, że odrodzony zarząd żydowskiego kominternu światowego, sponsorowany przez parchy rothildowskie uchroni ich przed gniewem i zemstą ludzi. Kocioł społeczny cały czas jest podrzewany, ale w końcu pęknie. Chciałbybm doczekać tego czasu, jak opisuje Biblia w Apokalipsie Św. Jana ,,I rozgniewały się narody, i przyszedł gniew twój i czas umarłych, aby byli sądzeni i abyś oddał zapłatę sługom twoim, prorokom i świętym, i bojącym się imienia twego, małym i wielkim, i abyś wytracił tych, co psują ziemię”

 8. MACIEJ mówi

  Czy naprawdę nie ma żadnej siły aby zlikwidować takiego Pana w sweterky?

 9. alojz mówi

  Dziwna ta opozycja. Czasami chce się wzorować na niemieckim prawie, czasami nie. Na miejscu Żykowskiej byłbym ostrożny…

 10. Jozef mówi

  Zydzi wstretni szubrawcy– Brawo statut …spalony…publicznie!!

 11. Anahu Yamito mówi

  Niestety w Polsce nie brakuje idiotow i zboczencow, ktorzy na nich zaglosuja

 12. Bsbznzj mówi

  Lewica w tym kraju kojarzy mi się z ruskimi, prl i komuną, a tych nienawidze, co wy w tym kraju jeszcze robicie gnojarze i potomkowie w/w?

 13. pazur mówi

  Chętnie bym poznał prawdziwe nazwiska tych ludzi. Bo coś mi się zdaje, że tylko Sandberg nie zmienił.

 14. Varg mówi

  Jak widzę te mordy Zandberga i reszty, to ręka odruchowo szuka puszki z cyklonem.

 15. Goj mówi

  zdkom z lewicy marzy się tworzenie gett dla GOJÓW

 16. Antek mówi

  Parchata chanuko-lewica. Straszni ludzie, a mordy koszerne uśmiechnięte jak u Adolfa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.