Leo Messi kolejny raz potępia żydowskie zbrodnie! Nie zagra w Jerozolimie

Leo Messi - Free Palestine / Fot. Facebook
10

W najbliższą sobotę (9 czerwca) miał się odbyć mecz towarzyski Argentyny z Izraelem w Jerozolimie. Po przeniesieniu ambasady USA do tego miasta, mecz reprezentacji miał być kolejnym ciosem w Palestyńczyków, dla których uznanie Jerozolimy za stolicę tworu Izrael jest nie do przyjęcia.

W mediach głównego nurtu czytamy, że to pogróżki, które rzekomo otrzymywał Leo Messi ze strony środowisk palestyńskich, miały zaważyć na podjęciu takiej decyzji. Tymczasem nikt nie zaznacza, że Leo Messi wielokrotnie wyrażał poparcie dla Palestyńczyków, którzy w sposób bestialski są okupowani przez żydowską armię, od ponad 70 lat.

7 sierpnia 2014 roku Messi napisał na Facebook’u, że jest pogrążony w smutku z powodu masakry jaką przeprowadza armia izraelska na dzieciach w Strefie Gazy. Zaapelował o powstrzymanie przemocy. W czasie, gdy Messi publikował ten wpis, z rąk żydowskich okupantów zginęło 2123 Palestyńczyków, po stronie żydowskiej zginęło 68 osób. Wpis argentyńskiego piłkarza rozjuszył Żydów zamieszkujących Palestynę, a w kierunku Messiego skierowano tysiące gróźb.

Ciężko zatem dać wiarę, że odwołanie sparingu w Jerozolimie jest spowodowane groźbami, które rzekomo mieli wysyłać Messiemu Palestyńczycy. Wszystko wskazuje na to, że Messi postawił sprawę jasno i zadeklarował, że z okupantami Palestyny po prostu nie zagra. To symbolicznie potępienie izraelskich zbrodni, o których zaprzestanie wielokrotnie zabiegał.

Gratulacje i podziękowania za odwołanie sparingu wystosował Abdel-Salam Haniyeh, członek Palestyńskiej Wyższej Rady Sportu i Młodzieży.

Gratuluję Palestyńczykom tak wielkiego sportowego zwycięstwa i zadania ciosu okupacji. Dziękuję wszystkim liberałom, w tym ludziom sportu, którzy domagali się odwołania meczu z Argentyną i chcą zakończenia okupacji Palestyny – na Facebooku napisał Haniyeh.

Źródło: Facebook, Haaretz

Posłuchaj na ten temat:

Przeczytaj:

„Czułabym się nieswojo uczestnicząc w imprezach w Izraelu”! Natalie Portman nie odbierze żydowskiego Nobla

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Halina mówi

  Rząd w Polsce czołga się u stóp żydowskich zbrodniarzy. Izrael powstał na ludzkiej krwi i krzywdzie i win swoich nie odkupi

  1. Teresa mówi

   Odkupi,wielu z tego narodu zginie,będzie nowy holokaust,zginą nie tylko Żydzi,ale wielu Europejczyków i tych chrześcijańskich i tych laickich.Zbrodnie we krwi zostaną odkupione

 2. Krzysztof mówi

  Messi – jesteś wielki , chwała Ci przyjacielu. Nasz rząd to kupa tchórzy i nieudaczników , liżą buty chamom żydowskim i boją się ich – pytam czego sie boją? Zabiorą nam pieniądze , zgnoją przed całym światem? Wolę i walkę niż lizanie doopska.

 3. Spostrzegawczy mówi

  Messi ! Nie tylko ma w nogach, ale przede wszystkim w głowie i sercu ! Dla mnie najlepszy piłkarz póki co w historii światowego futbolu !

 4. Waldemar mówi

  Chwała mu za to i całej argentyńskiej drużynie

 5. julie mówi

  Panie Messi jestes WIELKI ! To niesamowite tak pokazac wskazujacy palec ! ( przenosnia ) Panie Messi jestes WIELKI ! Tak nawet polowicznie nie zachowal godnosci ten , ktory sie zowie prezydentem Polski ! Panie Messi jestes Wielkiiiiiii ! ! !

 6. Stefan mówi

  Szkoda tylko że to zdjęcie to fotomontaż?
  Publicyści od siedmiu boleści.

  1. Jacek Międlar mówi

   Stefciu, a od kiedy to zdjęcia na okładkach gazet nie są fotomontażami. Czytaj tekst a nie kieruj się samymi obrazkami. Masz chyba więcej niż 5 lat, prawda?

  2. Homer mówi

   Fotomontaż fotomontażowi nierówny. Chyba jest zauważalna różnica między tworzeniem grafiki do artykułu a użyciem znanej propagandy i kłamstwa.

 7. Homer mówi

  Brawo, nabieracie się na Pallywood albo sami rozprzestrzeniacie antyżydowską propagandę, aby mamić Polaków. Tak naprawdę Messi trzymał koszulkę potępiającą i wspominającą samobójczy zamach, w wyniku którego zginęło 85 Argentyńskich Żydów. Ja rozumiem, że ci bezhonorowi Arabowie kręcą propagandę, bo to ich broń – ale Polacy, mamy swoje umysły, używajmy ich.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.