Lech Wałęsa nazwał Kornela Morawieckiego „zdrajcą”. Politycy POKO klaskali, a teraz panikują

Lech Wałęsa/ fot. screen
5

Podczas niedzielnej (6.10.2019) konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej przemawiał Lech Wałęsa. Ubrany w pomarańczowe okulary i koszulkę OTUA nazwał śp. Kornela Morawieckiego „zdrajcą”. Zrobił to dzień po pogrzebie Morawieckiego!

„Wybaczyłem szefowi Solidarności Walczącej, bo po chrześcijańsku należy to zrobić. A co oni robią? Robią z niego bohatera. A on w środku, stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on, kozak, zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda” – powiedział Wałęsa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dostało się też politykom Koalicji Obywatelskiej, którym Wałęsa zarzucił, że go nie słuchają. „Dlaczego naród odbiera was tak, jak odbiera? A wiecie dlaczego? Ja wiem. Dlatego zwyciężałem, dobrze was prowadziłem. Ale w tamtym czasie słuchaliście mnie. A od jakiegoś czasu nie słuchacie” – oświadczył Wałęsa.

Wystąpienie Wałęsy zostało nagrodzone gromkimi brawami. Klaskał Grzegorz Schetyna, klaskała Małgorzata Kidawa-Błońska, klaskał Rafał Trzaskowski, klaskała Katarzyna Lubnauer. Wszyscy klaskali. Dziś nie chcą tego komentować pod własnym nazwiskiem, ale anonimowo krytykują wystąpienie Wałęsy. Oto kilka wypowiedzi dla „Wirtualnej Polski”.

W czasie przemówienia Lecha niektórzy z naszych zaczęli chować się na tyły sali;  Schetyna zaprosił Lecha na konwencję, na której Lech w nas napieprzał; Schetyna chciał mieć swojego Kwaśniewskiego jak Lewica. Niech teraz wypijają to piwo; To Grzegorz Schetyna jest odpowiedzialny za każdy ruch w tej kampanii. Nie szef sztabu, nie Małgosia jako kandydatka na premiera. Tylko Grzegorz; Małgosia mówi o zgodzie, wchodzi Lechu i cały przekaz rozwala

Do przemówienia Wałęsy odniósł się też jego syn, Jarosław Wałęsa. – Prosiłem, żeby ojciec dał pozytywny przekaz, ale poszło to niestety w zupełnie inną stronę. Rozmawialiśmy przed jego wystąpieniem, że to ostatni tydzień przed wyborami. (…) Na wszystko jest czas i miejsce. To nie był moment na takie słowa.

Źródło informacji: Twitter, Wirtualna Polska

Zobacz też:

J. Międlar: Lecha Wałęsy rozmowa z bratem. Prawdziwe oblicze „joblisty” [NAGRANIE Z IPN]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wojciech mówi

  Stary OTUA już całkiem oczadział a matoły z POKO potrzebują konsultacji żeby wiedzieć co jest dobre i w porządku a co jest bagnem.

  1. piotr mówi

   Morawiecki przyznaje, że ma żydowskie korzenie. Ale domaga się drzewka w Yad Vashem dla ,,całego polskiego narodu”, zakłamuje prawdę o Holocauście.

 2. Buran mówi

  Wstydzę się teraz że na tego osobnika głosowałem w wyborach prezydenckich. Inna sprawa że nie było alternatywy. Gdyby miał choć trochę przyzwoitości, to przynajmniej siedział by cicho. Totalny blamaż. Pani Oriana Fallaci miała rację określając go w sposób jednoznaczny, nie pozostawiający złudzeń.
  Przypomina mi się słynne ” KOŃCZ WAŚĆ, WSTYDU OSZCZĘDŹ „

  1. Edgar mówi

   Ktoś mądrze określił naszą rzeczywistość polityczną, mianowicie jako życie: „Od Bolka do Bolka”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.