Lech Wałęsa murem za Gawłowskim: „Wierzymy w jego niewinność”

Lech Wałęsa/ fot. twitter
1

W związku z aresztowaniem posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego Lech Wałęsa zamieścił dziś oświadczenie na facebooku i twitterze, w którym broni Gawłowskiego i oskarża PiS o postępowanie „jak komuniści”. Wałęsa uderza w pompatyczny ton i w obronie polityka z zarzutami korupcyjnymi, który kupił apartament w Chorwacji „na słupa”, wytacza najcięższe działa w stylu „Polacy w trudzie zdobyli wolność i w mozole budują swój kraj”.

Zauważcie, ze Wałęsa zastosował w oświadczeniu tzw. pluralis maiestatis stosowane przez władców: „Wierzymy w jego niewinność. Wierzymy w niezawisłość sądów i uczciwość sędziów. (…) Obiecujemy, że doprowadzimy do tego, że winni poniosą konsekwencje. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla Kaczyńskiego, Ziobry i ich towarzyszy z PiS-u. Lecz Wałęsa”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najwyraźniej TW „Bolek” uwierzył, że jest królem Polski, chociaż niekoronowanym. Ciężki przypadek.

Globkurier [CPS] PL

Źródło: twitter

Przeczytaj:

Poseł PO aresztowany! Schetyna zapowiada donos do KE, a aresztowany poseł… ma niezły ubaw

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Pan Kracy mówi

    Kiedyś kapciowy Wachowski powiedział, że “Wałęsa wierzył w moją niewinność”. A teraz znów Bolek “wierzy w niewinność”. Po prostu ufny człowiek, do rany przyłóż. No i komuniści przykładają.
    Bolek: “Widzimy, jak wyczerpuje się poparcie dla nich [PiS]…”
    W jednym z najnowszych sondaży CBOS (9 marca) PiS ma 44 proc. poparcia, o jeden procent więcej niż w poprzednim miesiącu. Ani chybi Bolek ma “widzenia”.
    “Widzimy…”, “Obiecujemy, że doprowadzimy…” – to mu zostało chyba z czasów, gdy mówił “my, naród…”. A może to efekt myślenia: “my, cesarz…”. Jest pewne miejsce, pełne cesarzy, Bolek by się tam świetnie odnalazł.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.