Latarnik wyborczy prawdę Ci powie? Wyniki mogą być zaskoczeniem dla wielu wyborców!

Fot. Youtube
8

Wyborcy dzielą się na fanatycznych, pragmatycznych, niezdecydowanych i takich, którzy na wybory nie chodzą i żadna siła nie zaciągnie ich do urn. Ale bez względu na to, do jakiego typu wyborcy należysz, możesz sprawdzić, w jakim stopniu twoje poglądy są zbieżne z poglądami deklarowanymi przez pięć ogólnopolskich komitetów wyborczych startujących w październikowych wyborach parlamentarnych. Wystarczy wejść na stronę „latarnik wyborczy” i ustosunkować się do 20 stwierdzeń dotyczących kwestii politycznych, społecznych i ekonomicznych.

Dla każdego stwierdzenia użytkownik wybiera jedną z odpowiedzi: „zgadzam się”, „nie zgadzam się” lub „nie mam zdania”. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z krótkiej notki wyjaśniającej istotę poruszanego zagadnienia. Aplikacja porównuje odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami komitetów partyjnych na te same pytania i pokazuje procentową zgodność deklaracji partii z odpowiedziami użytkownika. Wyniki mogą być zaskoczeniem dla wielu wyborców!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Warto też poświęcić trochę czasu na analizę odpowiedzi udzielonych przez komitety wyborcze wraz z komentarzami wyjaśniającymi. Oto kilka ciekawostek: PiS już nie popiera pomysłu zwiększenia kwoty wolnej od podatku, ale za to chce zwiększenia integracji europejskiej oraz nie zgadza się z twierdzeniem, że UE powinna mieć mniejszy wpływ na polską politykę wewnętrzną. Tak PiS pojmuje suwerenność!

Komentarz komitetu PiS brzmi: „Dzięki zmianom w KE mamy duże szanse na uzyskanie odpowiedniej równowagi pomiędzy instytucjami UE i państwami członkowskimi. Dotychczasowe problemy wynikały bardziej z przekonań politycznych komisarzy i kierownictwa KE niż zapisów w traktatach”. Jasne! Z Ursulą von der Leyen na czele i Fransem Timmermansem u jej boku uzyskamy „odpowiednią równowagę” i będzie bardzo wesoło.

A teraz coś, czego nie ogarnie rozum redaktora Tomasza Sakiewicza, czyli słynnego tropiciela „ruskich onuc”. Wyobraźcie sobie, że Konfederacja popiera utrzymanie międzynarodowych sankcji nałożonych na Rosję po agresji na Ukrainę! Zapewne robi to na polecenie Putina, prawda?

Przejdźmy do kwestii energetyki. PiS i Konfederacja twierdzą, że węgiel powinien pozostać podstawowym źródłem energii w Polsce. Natomiast komitet Lewicy stwierdził, że do 2035 roku polska energetyka powinna opierać się głównie na OZE. „Zakażemy importu węgla i uniezależnimy się od gazu z zagranicy” – deklaruje Lewica. Tak, tak! A potem będzie blackout i towarzysze będą bardzo zdziwieni.

Co w kwestii energetyki ma do powiedzenia Platforma Obywatelska plus jej przystawki? „Koalicja Obywatelska chce do 2030 roku wyeliminować węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, a do 2040 roku w energetyce”. Greta Thunberg lubi to!

O co jeszcze pytano komitety wyborcze? Sprawdźcie w latarniku wyborczym i przekonajcie się, z którą partią najbardziej Wam po drodze. Link TUTAJ.

Zobacz też:

Thunberg histeryzuje na szczycie ONZ i składa skargę w sprawie tzw. kryzysu klimatycznego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zz top mówi

  mnie wyszla tak

  PiS
  77 %

  KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
  73 %
  glosuje na konfedercje.

  1. Hammurabi mówi

   W moim przypadku 83% Konfederacja, 77% PIS… Wiadomo, na kogo oddam swój głos, choć według ankiety niekoniecznie zgadzam się z finansowaniem jedynie najlepszych uczelni i oczekuję prawdziwej niezawisłości sądów, choć w tym temacie jestem chyba marzycielem…

 2. Janusz mówi

  U mnie 80 Konfederacja, 53 PIZ

 3. Piotr mówi

  nie promujcie tego latarnika, tam są błędy!

  1. Hammurabi mówi

   Ciekawostka… Nawet na „Interii” póki co, prawie wszędzie Konfederacja wchodzi na trzecie miejsce…

 4. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Bez ”latarnika”wiem,że do Sejmu głosuje na Konfederację,a do Senatu na PIS i to radzę wszystkim.

 5. Normalny mówi

  Potrzebna jest kontrola i rozliczenie działań kanciastego stołu a także wcześniejszej komuny i ukaranie winnych. Sami z siebie tego nie zrobili i nie zrobią. Może Konfederacja ?! Stawiam na nich, bo jest wyższe prawdopodobieństwo.

 6. Robert mówi

  U mnie Likud puka podprogowo,myśląc sercem omijam władzę cyfrową,wybieram Konfederację i sprawę narodową

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.