Lament szwabskiej kolaborantki: Róża Thun pozwie Ryszarda Czarneckiego za porównanie jej do szmalcowników

fot. twitter
10

– Złożę pozew przeciwko Ryszardowi Czarneckiemu – zapowiedziała europosłanka Róża Thun (PO). Chodzi o słowa Czarneckiego, który porównał Thun  do szmalcowników komentując niemiecki film z jej udziałem, w którym przekonywała, że w Polsce niszczona jest demokracja i prześladuje się opozycję. – „Złożę pozew, bo pan Czarnecki nie zamierza wycofywać żadnych swych słów i jest z nich szalenie zadowolony” – zapowiedziała Thun i przekonywała, że film telewizji NDR/Arte „jest merytoryczny, a reżyserka ma prawo widzieć Polskę tak, jak widzi”. „Proszę o cytat, gdzie obrażam Polaków?” – dopytywała Thun na antenie RMF FM.

„Podczas II Wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję” – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki. Te słowa oburzyły nie tylko Thun, ale również liderów czterech grup politycznych Parlamentu Europejskiego. Manfred Weber (EPL), Gianni Pittella (S&D), Guy Verhofstadt (ALDE) i Philippe Lamberts (Zieloni)  napisali list do szefa PE Antonio Tajaniego, domagając się odwołania wiceszefa PE Ryszarda Czarneckiego w związku z jego wypowiedzią o Róży Thun.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiceszef PE Ryszard Czarnecki powiedział w piątek PAP, że list liderów frakcji politycznych w PE w jego sprawie to element walki z Polską. „Nie liczą się argumenty i prawda, tylko liczy się to, żeby politycznie uderzyć w Polskę i jej przedstawicieli” – zaznaczył. „Są politycy, którzy za stanowisko w Unii Europejskiej sprzedawali Polskę i dalej gotowi są sprzedawać. Są też tacy, dla których obrona interesów własnej ojczyzny jest ważniejsza niż (obrona) stanowiska. Cieszę się, że – tak samo jak olbrzymią większość Polaków – wychowano mnie tak, że należę do tej drugiej grupy” – podkreślił Czarnecki.

„Jeśli chodzi o zarzuty, moja wypowiedź została przekręcona. Podkreślałem, że w historii Polski były negatywne zjawiska, teraz takim negatywnym zjawiskiem – mam prawo do takiej oceny – jest donoszenie na własny kraj przez konkretnych polityków totalnej opozycji. Całe to oświadczenie (list) opiera się na kłamstwie dotyczącym historii Polski i na kłamstwie dotyczącym mojej wypowiedzi. Na kłamstwie nie da się budować wspólnej Europy” – zaznaczył polityk.

Nasz komentarz: Róża Thun to postać żałosna. Film, w którym wystąpiła, jest antypolską agitką zrobiona według propagandowych wzorców Trzeciej Rzeszy, która Polskę przedstawiała jako kraj destabilizujący Europę i dążący do konfliktu z pokojowo nastawionymi Niemcami. Kulminacją tej propagandy była prowokacja w Gliwicach, która miała usprawiedliwić napaść Niemiec na Polskę i stać się alibi dla masakry ludności cywilnej, której Niemcy dopuszczali się od pierwszego dnia wojny. Dziś niemiecka propaganda buduje taki sam obraz, a film z Różą Thun to swego rodzaju prowokacja gliwicka, która ma usprawiedliwić polityczną nagonkę na Polskę. Jeśli Thun tego nie widzi, to albo jest ociężała umysłowo, albo z przekonaniem wpisała się już na volkslistę. Natomiast grożenie procesem za – jakże trafną – ocenę jej działań, to po prostu tragifarsa. Skoro miała odwagę wystąpić w antypolskiej szmirze, niech teraz ma odwagę, żeby przyjąć krytykę. Tymczasem wygląda to jak w powiedzeniu „zesrała się bida i płacze”. Żenada!

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. eva cottrell from UK-Northampton mówi

  Good morning fm UK !
  Czarneckiego Nie lubie… : / bo upasl sie jak wieprz.. w tej masonskiej bRUKSELI…
  zreszta…nigdy go nie lubilam… i rzadko kiedy czytalam jego… BZDURY i BANIALUKI !
  ZAWSZE ! WYMADRZA… I PRZEWAZNIE NIE MA RACJI… : / bo NIE pisze SZCZERZE ! tylko ..
  pisze…. pod publike…
  ALE… TO CO POWIEDZIAL O TEJ PINDZIE -cunt ! To PRAWDA …
  Najlepszy jest jednak KOMENTARZ – zespolu redakcyjnego W PRAWO !

  PIEKNY ! : )… usmialam sie,,,,
  Nasz komentarz: Róża Thun to postać żałosna. Film, w którym wystąpiła, jest antypolską agitką zrobiona według propagandowych wzorców Trzeciej Rzeszy, która Polskę przedstawiała jako kraj destabilizujący Europę i dążący do konfliktu z pokojowo nastawionymi Niemcami. Kulminacją tej propagandy była prowokacja w Gliwicach, która miała usprawiedliwić napaść Niemiec na Polskę i stać się alibi dla masakry ludności cywilnej, której Niemcy dopuszczali się od pierwszego dnia wojny. Dziś niemiecka propaganda buduje taki sam obraz, a film z Różą Thun to swego rodzaju prowokacja gliwicka, która ma usprawiedliwić polityczną nagonkę na Polskę. Jeśli Thun tego nie widzi, to albo jest ociężała umysłowo, albo z przekonaniem wpisała się już na volkslistę. Natomiast grożenie procesem za – jakże trafną – ocenę jej działań, to po prostu tragifarsa. Skoro miała odwagę wystąpić w antypolskiej szmirze, niech teraz ma odwagę, żeby przyjąć krytykę.
  Tymczasem wygląda to jak w powiedzeniu „zesrała się bida i płacze”. Żenada! ”

  Moja mame i Swietej Pamieci babcia ZAWSZE ! tak mowily… : ) w podobnych sytuacjach
  „zesrała się bida i płacze”….. Żenada…

  zesrala sie bida szmalcownik i …placze ! : )

  PIEKNE !!! PIEKNE !!! powiedzenie… : ) i Dobry komentarz !

  : )

  xxx

 2. Ink mówi

  Dla szmalcowników nie ma miejsca wypad do waszego raju marksistowskiego.

 3. julie mówi

  Rozia Ty to masz leba ali za duzia, ty zrob to lepij co ciem Polacy radza , wyiwaniaj do swojej reszty szmalcownikiw . Tak tak rozia twoj glowa zawsze bedzie za duzia

  1. halina mucha mówi

   w necie ; wyciekła lista sorosa jego zaufani posłowie . lista spinelli posłowie .

 4. Hammurabi mówi

  Adam Szejnfeld, Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg , Danuta Maria Hübner…
  Tak się zastanawiam, kto i dlaczego na to głosował?

  1. halina mucha mówi

   w necie ; wyciekła lista sorosa jego zaufani posłowie . lista spinelli posłowie .

 5. witek mówi

  ta pani jest w grupie Spinelli, ona wie co robi, bądźcie pewni że nie działa emocjonalnie tylko z zimną precyzją, swoje cele osiągnie gdy ludzie będą reagowali emocjonalnie, za tą panią należy się po prostu modlić i obnażyć cele opisane w Manifeście z Ventotene Altiero Spinellego, ta wiedza szeroko kolportowana ją skompromituje

  1. Hammurabi mówi

   Błąd! Modły niewiele dadzą. Właściwie nic. Akcja musi wywołać reakcję. Bezkarność kreatur, za psie pieniądze niszczących państwa narodowe, usiłujących wmawiać podobnym do nich radosnym idiotom żyjącym ze społecznych danin, że ich misją jest mieszanie kultur i tworzenie „multikulti” musi zniknąć! Modły – dobre sobie! Tu trzeba walczyć. Lać w tłuste pyski pięścią i na odlew, kopać wielkie dupska. A jak to nie pomoże to można się pomodlić ale to mają być egzekwie!

 6. Janusz I mówi

  Dobrze, że jest losowanie sędziów. Mógłby jej się przypadkowo trafić odpowiedni sędzia. 3 lata dla Czarneckiego byłoby murowane.

 7. Czesław Lipka mówi

  Nazwanie tej lampucery szmalcowniczką jest bardzo delikatne. Znam wiele innych określeń które by lepiej do tej bambaryły pasowały. Chociaż………..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.