Kukiz przeprasza za wprowadzenie narodowców do Sejmu. Winnicki odpowiada: „Paweł, bez nas nie byłoby Cię w Sejmie” [WIDEO]

fot. twitter
15

Podczas demonstracji przed Pałacem Prezydenckim, podczas której narodowcy domagali się jak najszybszego podpisania przez prezydenta Dudę nowelizacji ustawy o IPN, pojawił się transparent z hasłem „Zdejmij jarmułkę. Podpisz ustawę”. Transparent wywołał oburzenie Pawła Kukiza.

„Szczerze przepraszam za wprowadzenie „narodowców” do Sejmu. Na szczęście nie ma ich już w K’15. Hasło „zdejmij jarmułkę-podpisz ustawę” to retoryka przedwojennych bojówek skrajnej prawicy nie mająca niczego wspólnego z ideą Dmowskiego z czasów Konferencji Paryskiej. Żenada.” – napisał Kukiz na twitterze. Wpis spodobał się izraelskiemu „ekspertowi od PR” Jonny Danielsowi, który podał go do swoich obserwujących.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do deklaracji Pawła Kukiza odniósł się Robert Winnicki, za którego „wprowadzenie do Sejmu” przeprasza lider ruchu Kukiz’15. Poseł Winnicki wskazał, że bez zaangażowania narodowców Kukiz nie zarejestrowałby komitetu wyborczego i nie zebrałby podpisów koniecznych do zarejestrowania list wyborczych. Prezes RN powiedział też, że to on przekonał Pawła Kukiza do przyjęcia retoryki antyimigranckiej, dzięki której Kukiz zyskał tak duże poparcie w wyborach.

„Paweł, bez nas nie byłoby Cię w Sejmie. Daruj sobie tę retorykę” – oświadczył Winnicki.

Odnosząc się do larum podniesionego w związku z transparentem „Zdejmij jarmułkę. Podpisz ustawę” poseł Winnicki napisał na twitterze: „Wzmożonym faktem, że wśród transparentów poważnych był wczoraj jeden zaczepno-żartobliwy, proponuję odpowiedzieć na pytanie: Czy gdyby lewica przyszła z żądaniem podpisu pod ustawą proaborcyjną i napisała „Wstań z klęczek Podpisz ustawę” to wasze oburzenie byłoby równie wielkie?”

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Kukiz najwyraźniej też należy do tych, którzy uważają, że Żydzi są tak wyjątkowi, że absolutnie nie wolno o nich mówić w sposób krytyczny. Otóż tak, Kukiz, nie będzie. Żydzi są, Żydzi mają swoje interesy, a skoro je mają, to mogą one być i są skonfliktowane z interesami innych. Ci inni mają prawo się przed każdą agresją bronić, także agresją takich niepokalanych niebożątek jak żydki.

  1. Waldemar mówi

   A może sam jest Żydem?

  2. jan mówi

   zanim coś chlapniesz to się dowiedz to nie jest tajemna wiedza, Kukiz po prostu jest wychowany w naszej kulturze i myśli że można wszystko załatwić polubownie, że cała ta sytuacja z Izraelem to jakieś nieporozumienie itp.

  3. Robert B. mówi

   Z pełnym szacunkiem, ale jeżeli Kukiz myśli, że z Żydami można prowadzić normalny dialog, jak z kimś z naszej cywilizacji, to jest durniem. Żydzi nie mają pojęcia prawdy, takiego jak my. U nas prawda jest tam, gdzie jest. U nich jest ruchoma. Jest tam, gdzie im aktualnie pasuje. Z nimi żadne rozmowy NIE MAJĄ SENSU.

 2. Alfonsominet mówi

  Polacy : Witold Gadowski, Jerzy Robert Nowak, Stanisław Michalkiewicz, Robert Winnicki, Grzegorz Braun.(dziękujemy !)
  Polskojęzyczni żydzi :Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Paweł Kukiz, ministrowie Czaputowicz , Gliński itp…..(obraz nędzy i rozpaczy !)

 3. Janek mówi

  Nie dajmy się im dzielić! Przemysł nienawiści i antypolonizmu jedzie na maksa! Czy ktoś pyta o polską wrażliwość albo oburza się antypolskimi wypowiedziami IZRAELSKICH polityków i członków rządu izraela????? NIE !! Cisza i pełna autocenzura!

  1. Claire mówi

   Nie, bo rządzą nami obcy, choć mówią po polsku.

 4. Teresa mówi

  Było na necie że Kukiz to tez chazar

 5. Dora mówi

  Kukiz ni to pies ni wydra.Dosc takich typow przy korycie.Duda a Ty co znowu wyprawiasz nie takiego prezydenta glosowalismy itd

 6. Robert mówi

  Kukiz poznał skad płynie wiara w jedynego jowa…z Iowa i terenów przyległych,Wisconsin,Indiany…cookies juz wie jak smakuje życie przy korycie

  1. Krzysztof Zieliński mówi

   Kukiz’15 nie ma finansowania z budżetu, więc nie jest przy korycie

 7. Claire mówi

  Obserwowałam uważnie Kukiza przed wyborami prezydenckimi. Na początku nie miał żadnego poparcia ze strony ugrupowań politycznych. Potem nagle w ciągu tygodnia zaczął go promować PIS i stokrotka. Dlatego też zapaliła mi się przysłowiowa czerwona lampka na głowie, Kukiz wydał mi się mało wiarygodny i na niego nie głosowałam. To była słuszna decyzja. Mam wielką nadzieję, że inni też przejrza na oczy.

 8. Ayax mówi

  Głosowałem Kukiz na twoje towarzystwo, bo był tam RN. Przepraszac możesz „Stokrotkę” raczej. Ale mam nadzieje , ze narodowcy wyciągnęli wnioski. Wtedy Kowalski miał racje niestety.

 9. Zdzisław mówi

  Podpisania ustawy w jarmułce byłoby lepszym happeningiem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.