Ktoś chyba zwariował! Za źle zważone pierogi na kwotę 1 zł 14 gr policja skuła klientkę sklepu i stawia ją przed sądem! VIDEO

fot. twitter
15

Czy funkcjonariusze policji w Łasku zwariowali? A może nudzą się w pracy, albo chcą polepszyć sobie statystyki wykrywalności przestępstw? Bez względu na przyczyny interwencja, którą przeprowadzili w sklepie w Łasku, jest tak kuriozalna, ze aż trudno w to uwierzyć. A jednak! Klientka sklepu, która źle zważyła pierogi, została przez nich skuta, wywieziona na posterunek, gdzie była przetrzymywana 4 godziny, a następnie oskarżono ją o oszustwo, za co ma stanąć przed sadem.

Klientka zważyła pierogi i zapłaciła za nie w kasie. Następnie została zatrzymana przez ochroniarza, który po raz kolejny kazał zważyć towar. Okazało się, że przy drugim ważeniu kwota była wyższa o 1 zł 14 gr. Klientka tłumaczyła, że widocznie źle położyła torebkę z pierogami i natychmiast wyrównała zaległość. Ale wezwani na miejsce funkcjonariusze policji zatrzymali ją, skuli kajdankami i zawieźli na posterunek.

Zatrzymana kobieta wyjaśniła, że nikogo nie chciała oszukać. Gdyby przyznała się do winy musiałaby zapłacić 1200 zł grzywny i otrzymałaby zaocznie wyrok za oszustwo. Sprawa ma trafić do sądu. Rzeczniczka prasowa policji w Łasku nie chciała komentować sprawy przed kamerą.

Źródło: lodz.tvp.p

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Jeśli tak potraktowano człowieka za niespełna 1,20zł, to jak powinni być potraktowani oszuści od tak zwanej reprywatyzacji za grube miliony? Kara śmierci? To za mało!

 2. KarPa mówi

  Nie to chyba żart, tak zwariowali z całą pewnością i pracownicy sklepu również!

 3. przema00g mówi

  Ziobro niech się tym zajmie to jawne sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy ile kosztowała interwencja w tej sprawie 1000% razy więcej ,samej policji a sąd i inne koszta co do huja , rozumiem jakby wzięła pierogów za 15 zł i chciała 5 zapłacić ale jeden zł to nawet 1szt nie kupisz

 4. maja mówi

  Ci policjanci powinni byc zwolnieni z pracy (to przesluchanie trwajace 4 godz miało na celu zmuszanie kobiety do przyznania sie do oszustwa na kwote 1zł 14 gr ?) ?!?!

 5. test24 mówi

  Mi się wydaje, że to była policyjna prowokacja, żeby w świat poszła wiadomość o okrutnym reżimie w Polsce. Kobieta pewnie zostanie uwolniona za niską szkodliwość czynu po przeprosinach, ale Niemieckie media już pewnie szykują się do batalii przeciw Polsce.

 6. Waldemar mówi

  Niech minister finansów i wicepremier Mateusz Morawiecki dobierze się do skóry stomatologom, lekarzom, mechanikom samochodowym i tym wszystkim którzy powinni wystawiać paragony tam dopiero są kwoty, które nie wpływają do budżetu państwowego . Wizyta u lekarza od 150 zł wizyta u stomatologa od 100 zł. wizyta u mech. samochodowego od 50 do setek złotych bez paragonu itd. Tu wszędzie potrzebne są działania policji po cywilnemu i urzędników urzędów skarbowych.

 7. Hammurabi mówi

  Bzdurna sprawa! Ochroniarz to może sobie kazać w domu! To po pierwsze. Po drugie, czy ktoś sprawdził wytarowanie wag w sklepie w momencie zdarzenia? Nie? No to ta pani ma argument w ręce a policja problem.

 8. Zdzisław mówi

  Każdy ważony towar można unieść w ręku, by częściowo ograniczyć wagę. To może być dobra nauczka dla cwaniaczków

  1. KarPa mówi

   Uważasz, że przedsięwzięte środki były adekwatne do rodzaju zdarzenia (piszę zdarzenia bo trudno to co się stało nazwać przestępstwem czy wykroczeniem nawet)?

 9. VINI mówi

  Ludzie to jakaś bzdura jest , ta kobieta zapłaciła te cholerne 1.14 PLN więc o co chodzi komukolwiek ! Gdyby nie zapłaciła i wypierała się to co innego, ale ona” „źle położyła torebkę z pierogami i natychmiast wyrównała zaległość. ” NIE MA ŻADNYCH PODSTAW DO ZATRZYMANIA< TO BANDYTYZM !!!! NIE DAJMY SIĘ OGŁUPIĆ !!!!

 10. iks igrek zet mówi

  Wystarczyłoby umieścić kontrolną wagę przy kasie. Jakie to polskie, z jednej strony ktoś twierdzi, że nie potrafi zważyć towaru, a z drugiej strony wytaczają armaty zamiast inteligencji. Jakby Ktoś z kierownictwa sklepu nie wpadł na to, że zawsze się znajdzie Ktoś kto nie potrafi zważyć poprawnie towaru. Wiemy o co chodzi. Próbowali naciągnąć kobietę na 1200pln? Bo nie wierzę, że dodatkowa waga przy kasie jak to jest w innych cywilizowanych sklepach, to problem. Byłaby dodatkowa waga dla kasjerki, i od razu ludzie zaczęliby dobrze ważyć. 🙂

 11. cdcs mówi

  Ewidentnie marketowa lawirantka bo jak można źle położyć pierogi na wadze, albo się je kładzie albo przytrzymuje w powietrzu nad wagą , takie akcje na 100% robi co dziennie a to że ją skuli to zapewne skutek mentalności oszusta- jak cie złapią za rękę to krzycz że to nie twoja hahahahaaaaaaaaaaaaaaa

 12. Zltn mówi

  To teoria, czy już potwierdzone empirycznie – panie szanowny?!

 13. wix mówi

  Pomyśleć że śledczy prowadził sprawę Amber Gold przez rok i nie dopatrzył się znamion przestępstwa, podobnie z reprywatyzacją. Ale muszą w końcu kogoś ukarać aby zdobyć belką na pagonie, to robią kryminał z ludzi którzy kupią w sklepie w którym zaoszczędzono na wadze w kasie, przerzucając odpowiedzialność na błędy w warzeniu na klientów
  .

 14. Ret mówi

  A czy ktoś wie w jakim to było sklepie? Cała akcja godna potępienia, podejrzewam że mogła to być po prostu złośliwość sfrustrowanego pracownika. Pytanie kto poniesie koszty zatrzymania i postępowania w przypadku uniewinnienia tej kobiety?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.