Ks. Lemański znowu dał popis! Czy jego Bóg też jest z komputera?

ks. Wojciech Lemański/fot. facebook
9

Podczas wywiadu dla francuskiej telewizji TV3 Lech Wałęsa stwierdził, że szukająca fundamentów Europa powinna przyjąć 10 laickich przykazań, żeby uwzględniać „różność”. Wałęsa wygłosił też takie oto wyznanie wiary: „Ja jestem w prawicy rozsądnej. Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji, nie zabobon, nie średniowiecze”.

– 10 świeckich przykazań. Panie prezydencie Wałęsa, pora zdjąć Matkę Bożą i założyć sobie np. świecką piosenkarkę – Madonnę – napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na wpis ks. Wachowiaka zareagował „postępowy” ks. Lemański. Księdzu. Nudzi ci się tam w puszczy? To znów różaniec za biskupa seniora twojej diecezji, zobaczysz jak ci będzie wdzięczny. Potem zmów koronkę do boskiego Miłosierdzia, za kolegę-księdza, co to mu jego dziecko na plebanii zmarło. I jeszcze litanię do wszystkich Świętych za tych kapłanów i biskupów, co im się teczki tajnych współpracowników gdzieś zagubiły. A od prezydenta Wałęsy odstąp, bo to nie twoja kategoria wagowa – „cienki Bolku” – napisał Lemański na Facebooku.

W zaistniałej  sytuacji należy zapytać, czy ks. Lemański również chce wprowadzenia 10 laickich przykazań zamiast Dekalogi i czy jego Bóg także jest z komputera. I jeszcze jedno: od kogo ks. Lemański odstał oprogramowanie do tego komputera? Od rabina Schudricha?

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Facebook

Przeczytaj też:

Ks. Lemański bez suspensy. Będzie posługiwał w Archidiecezji Łódzkiej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antek mówi

  Przegladam jego fb i to jest dramat. Posty pełne nienawiści, a komentarze? Ochh jaki ksiądz wspaniały… nie da się tego czytać. Albo lewacka miłość: ktoś w komentarzu napisał, że Mering jest sku…em 🙂 czy jego przełożony wie co on w ogóle wypisuje? Może kopie ttrzeba mu wysyłać na skrzynke kurii?

 2. Antek mówi

  Przegladam jego fb i to jest dramat. Posty pełne nienawiści, a komentarze? Ochh jaki ksiądz wspaniały… nie da się tego czytać. Albo lewacka miłość: ktoś w komentarzu napisał, że Mering jest sku…em 🙂 czy jego przełożony wie co on w ogóle wypisuje? Może kopie ttrzeba mu wysyłać na skrzynke kurii? 🙂

 3. Robert mówi

  Księdzu, gościu , dobrze że nie będziesz nigdy w purpurze,bo język i intelekt masz po literaturze,prosto do gardła jak przy okrągłym…

 4. DRES mówi

  Dlaczego ta koorva nadal sprawuje posługę kapłańską skoro jest de facto czcicielem diabła?

 5. Rins mówi

  Lemański to dno i cztery metry mułu

 6. judasz mówi

  Panie Lemanski kiedyś staniesz przed obliczem Boga i co powiesz , rubta co chceta ?

 7. judasz mówi

  Panie Lem anski kiedyś staniesz przed obliczem Boga i co powiesz , rubta co chceta ?

 8. Ania mówi

  Hej Judasze, hej Judasze, Podkarpacie nie jest wasze. Świetny utwór barda Kalinowskiego na Facebooku Brauna.

 9. Ania mówi

  Bartosz Kalinowski : Ja myślałem Kaczyński jest cool. Warto posłuchać !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.