Ks. Lemański bez suspensy. Będzie posługiwał w Archidiecezji Łódzkiej

ks. Wojciech Lemański/fot. youtube
11

Niespodzianka! Zamiast wznowienia ekshumacji w Jedwabnem mamy przywrócenie do posługi kapłańskiej ks. Wojciecha Lemańskiego, który chciałby – jak sam stwierdził – „dożyć dnia, gdy usiądą na ławie oskarżonych negujący polskie zbrodnie na Żydach w Jedwabnem, Radziłowie, Wąsoszu, Szczuczynie, Bzurach i przynajmniej kilku jeszcze miejscowościach. Tak bym chciał, by za swoje insynuacje na temat tych zbrodni odpowiedzieli kiedyś Ewa Kurek, Paweł Lisicki, biskup Stefanek, pani minister Zalewska”.

„Ks. Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej, przejdzie swoisty sprawdzian w Archidiecezji Łódzkiej, tam będzie posługiwał. Tak się umówiliśmy na jakiś czas” – powiedział ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej bp Romuald Kamiński wyjaśniając, że ks. Lemański nadal pozostanie pod jurysdykcją tej diecezji, lecz od środy będzie pracował w nowym środowisku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bp Kamiński potwierdził, że to on podjął decyzję o przywróceniu ks. Lemańskiego do posługi kapłańskiej. „Trzeba próbować ludzi ratować, wykorzystać wszystkie możliwości pomocy. Tak jak się człowieka leczy – i tym i tamtym, i do sanatorium (się go wysyła) i do szpitala. Matka jak ma dziecko chore, to też zachodzi w głowę, jak mu pomóc na różne sposoby. Więc i ja nie mogłem nic nie robić” – wyjaśnił bp Kamiński. Dodał, że ks. Lemańskiego „bierze w opiekę” metropolita łódzki.

W sierpniu 2014 roku abp Hoser nałożył karę suspensy na ks. Lemańskiego uzasadniając ją m.in. brakiem ducha posłuszeństwa i notorycznym kontestowaniem decyzji prawowitego przełożonego w osobie biskupa diecezjalnego i Stolicy Apostolskiej, sposobem postępowania, który przynosi kościelnej wspólnocie poważne szkody i zamieszanie, publicznym podważaniem nauczania Kościoła w ważnych kwestiach natury moralnej i propagowaniem jako alternatywy swoich osobistych poglądów.

Źródło informacji i cytatów: pap

Przeczytaj też:

Suspendowany ks. Lemański nie zna Dekalogu! Zobaczcie, jak skomentował głosowanie nad proaborcyjnym projektem „Ratujmy kobiety”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Elżbieta mówi

  Rzecz jest jeszcze o tyle bardziej interesująca, że ks. Lemański został skierowany do archidiecezji łódzkiej, w której, jak sam mówi, będzie koncentrować się na dialogu katolicko-żydowskim. Na czele tej diecezji stoi natomiast bp Grzegorz Ryś, znany nie tylko z tego, że jest głównym promotorem charyzmatyzmu w Polsce, ale także orędownikiem sławetnego „dialogu” z Żydami.

  http://prawy.pl/74743-suspensa-dla-ks-lemanskiego-cofnieta-czy-ocalil-go-bp-rys/

  1. Goj mówi

   Muszę się jakiegoś żyda, albo takiego księżulka zapytać, jak to jest. Skoro Chrystus jest żydem, a oni nie chcą Go przyjąć, to czemu nie mówi się, że żydzi są antysenitami? Już nie wspomnę, że ich przodkowie Go, żyda, zabili. Czysty antysemityzm u żydów!

 2. rychu mówi

  Coraz bardziej skłaniam sie do tego by odciac hierarchie od kasy a ksiezy powinni finansowac parafianie- wolny rynek Polski koscioł jest zabagniony i zazydzony

 3. Hammurabi mówi

  Kolejny przykład hołubienia „swoich”, przez tych „równiejszych”. Mam nadzieję, że społeczność która zostanie uraczona takim „duszpasterzem” szybko wyjaśni komu trzeba, co trzeba.
  A swoją drogą…
  Mam nadzieję, że to Lemański prędzej lub później, doczeka się spotkania z wymiarem sprawiedliwości, po jego
  repolonizacji

 4. Goj mówi

  Apokalipsa musi się stać. Możemy jej przyjście spowolnić, ale jak widać po przykładzie z satanistą Lemańskim, nie powstrzymamy jej, bo ona powróci. Jak nie dziś, to jutro. Jaki dialog z żydami? Sam syn Boga z nimi dialogował i skończyło się jego brutalnym morderstwem!

 5. adam mówi

  Hierarchia kościelna to purpurowa mafia. Układy kto gdzie jak kiedy jaki stołek otrzyma. Obawiam się ze tam nie ma miejsca dla Jezusa ktory im nawet niekiedy przeszkadza. Gdybym patrzył na zachowanie biskupów nie wszystkich księzy dawno stracilbym wiare dlatego nalezy odzielić wiare od purpuratów którzy z wiara nie maja nic wspólnego . Przywrócenie Lemańskiego coż widać ze jedni maja układy i moga a drudzy nie sa w układach i wylatują.

 6. Spostrzegawczy mówi

  Z wyglądu bardzo przypomina mi śp modernistę JP II, który jak miał do wyboru gościć na Watykanie katolików czy Żydów, to odstawiał… katolików, a pędził do swoich – Żydów. Ale i w sprawach doktrynalnych jego „starsi bracia w wierze” byli dla niego oczkiem w głowie. A poza tym nie ma to jak specjalne względy dla jego doradcy i przyjaciela – Krugera. Czyżby zdążył przez te lata przyjaźni choć nawrócić Krugera na wiarę Chrystusową, czy też utwierdzał go w piekielnym odrzucaniu Syna Bożego jako czymś dobrym jak sugeruje antykatolicki modernizm kościelny. Lemański wydaje się być gorliwym uczniem śp JP II, zasiewającym dalsze ziarna trucizny w głowach zdezorientowanych i bezkrytycznych niewiernych- wiernych. Jak ten zdegenerowany sługus żydostwa może prowadzić dialog międzyreligijny i to jeszcze po stronie Kościoła Chrystusowego ? Kolejny Judasz delegatem V-tej kolumny antykatolickiej w Kościele RK. On z pewnością mnie nie reprezentuje ! A wspaniałego Księdza Jacka Międlara otwierającego oczy nie tylko katolikom synagoga szatana – sponiewierała.

 7. Przebiśnieg mówi

  To nie wiedziałem, że tak wielu rabinów pełni posługę w Kościele Rzymskokatolickim. Co ci fałszywi konwertyci uczynili z Oblubienicą Pana Jezusa Chrystusa ?! Gniew Boży będzie wielki !

 8. Wiesiek mówi

  co on jeszcze robi jako duchowny? może to objawienie KODu i niech będzie ich nowym przywódcą?!

 9. Adam mówi

  II Rzymskokatolicka Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej A.D. 2018

  Informujemy, że katolicka pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej pod duchową opieką wielebnego księdza Rafała Trytka odbędzie się w sobotę 14 lipca A.D. 2018. Tym razem pielgrzymi przejdą szlak dróżkami Pana Jezusa z uwagi na poświęcenie miesiąca lipca Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

  Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krakowie o godz. 8.00.

  Rozpoczęcie pielgrzymki: Kalwaria Zebrzydowska, ok. godz. 10.00.

  Kontakt: ksiądz Rafał Trytek
  ul. Sarego 18/2
  31-047 Kraków
  tel. 889 647 892
  e-mail: [email protected]

  glostradycji.blogspot.com/2018/07/ii-pielgrzymka-do-kalwarii.html

 10. Pablo mówi

  Pierwszy owoc nowego biskupa diecezji warszawsko-praskiej, ciekawe co będzie dalej. Ręce opadają.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.