Ks. Isakowicz-Zaleski stanie przed sądem. Pozywa go były wiceminister MSZ

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski/ fot. facebook
7

„Przeszedłem już w życiu niejedno i nieraz zastanawiam się, czy jest coś mnie jeszcze zaskoczyć. Dziś przekonałem się, że jednak tak. Otóż otrzymałem – uwaga! – 30-stronicowy pozew do sądu cywilnego od byłego wiceministra MSZ Roberta Ethana Greya, który przez bardzo krótki czas, bo zaledwie 5-ciu miesięcy, pełnił tę ważną funkcję w rządzie pani premier Beaty Szydło. Szefem MSZ był w tym czasie minister Witold Waszczykowski” – poinformował na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Co tak wzburzyło Greya, że postanowił wytoczyć proces? „O co poszło? O dwa moje wpisy na Twitterze, w których zadałem pytanie, czy pan Grey mógłby pomóc w sprawie Pomnika Katyńskiego w New Jersey. Poszło także o to, że przekręciłem jego pierwotne nazwisko z Grygielko na Grygiełko” – wyjaśnia ks. Isakowicz-Zaleski i dodaje, że ma nadzieję, iż proces będzie jawny, aby opinia publiczna mogła się dowiedzieć, o co tak naprawdę w tej sprawie chodzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W obronie ks. Isakowicza-Zaleskiego wystąpiły środowiska kresowe i patriotyczne wystosowując 29 lipca list otwarty, w którym stwierdzają, że proces wytoczony przez Greya to „nękanie sądowe”, „przejaw walki politycznej prowadzonej zza politycznego grobu przez środowisko skupione wokół Witolda Waszczykowskiego” oraz „odwet za to, że kapelan Kresowian wielokrotnie krytykował polski MSZ za uległość wobec USA, Izraela i Ukrainy oraz za brak troski o pochówek ofiar ludobójstwa”.

„Apelujemy do Roberta E. Greya o wycofanie pozwu. Stanowczo zachęcamy byłego wiceministra do autorefleksji i uświadomienie sobie, że nie będzie mógł występować w sądzie przeciwko Ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu bez narażania na śmieszność już nie tylko siebie, ale też ministerstwa, które do niedawna reprezentował, oraz formacji politycznej, która go w iście ukraińskim stylu na to stanowisko powołała” – piszą autorzy listu.

Pełna treść listu TUTAJ.

„Bóg zapłać! wszystkim, którzy stanęli w mojej obronie. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Co do procesu, to wnioskuję, aby był on jawny. Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mają bowiem prawo poznać, jak działa MSZ, który winien być niezależny od wpływu obcych państw. Jeszcze raz dziękuję” – napisał ks. Isakowicz-Zaleski na Facebooku.

Źródło informacji: facebook, kresykedzierzynkozle.pl

Przeczytaj też:

IPN robi bohatera z banderowca i hitlerowskiego kolaboranta! Abp Andrej Szeptycki wychwalany w polskich szkołach

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antoni Maciar mówi

  Całe PO- Bodnar, Budka, Scheyna, Siemoniuk i wielu z PiS to ukradlińcy albo żydki. Fatalna mieszanka dla nas. Wybierajmy Polaków, nie obcych.

  1. krzysiek mówi

   dokladnie !! oczyscic Polskę ze zlogów !!!!

 2. jac mówi

  Mam wrażenie że jest to próba spacyfikowania w zarodku człowieka myślącego i rozumiejącego co się dzieje w Polsce.Obecnie chyba jesteśmy rządzeni przez ludzi którzy zobowiązali się spłacić ŻYDOM odszkodowania w sposób zawoalowany czyli potajemnie.Dlaczego tak myślę a no zamiast się kłócić przy rodzinnym stole rozmawiamy i wymieniamy poglądy informacje i tu Karta kredytowa w UK oprocentowanie 0% kredyt hipoteczny 1,45% na rok i raz na trzy lata wycena nieruchomości na podstawie tej ustala się kolejne raty kredytu.Niemcy praktycznie nie płacą podatku dochodowego bo państwo ma olbrzymie dochody z podboju EUROPY i świata dochód UE 250 miliardów NIEMCY 275 miliardów Projekt mitteleuropa realizowany w 150%.Co się dzieje z pieniędzmi które płacimy tak niewiele zarabiając kto je nam kradnie pracujemy 20 godzin na dobę i nic pracujemy 10 godzin na zachodzie i mamy wszystko domy samochody rodziny dzieci czas na wakacje CO SIĘ OBECNIE DZIEJE W POLSCE pytam kto nas doi tak jak w czasie wojny W POLSCE JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI -POLSKA to kolonia i to kilku krajów bo by Anglik i niemiec MIAŁ KREDYT na zero 0% mu mamy na 22,7% konsolidacyjny czyli akumulator na szyje i do rzeki -co na to PREMIER BANKSTER….i obiecywacz który przebił TUSKA.

 3. Robert mówi

  Z pięćdziesieciu twarzy greya jedna prawda wypływa, że każda z nich jest częścią ogniwa łancucha co świat pęta.Poczuły go także bliźnięta i jemu się poddały,choćby samoloty spadały i braci rozrywały.Ważne, że łańcuch w kupie trzyma na światowym tłiterze.Bohater i po bohaterze,chyba że z pejsbuka …tam Ważna jest każda sztuka…

 4. Walc mówi

  CO TO ZA NAZWISKO?JAKIM PRAWEM TAKIE TYPY BEDA NAM W POLSCE MIESZAC.PRAWDZIWI POLACY SA DALEJ PONIEWIERANIE,ZNIEWOLANI ITD PRZEZ ROZNEGO MASCI OPRAWCOW,KTORZY NIE MAJA PRAWA WOGOLE PRZEBYWAC NA NASZEJ POLSKIEJ ZIEMI.W TYCH PORWCOW TYPU roberta greja-goja WON Z POLSKI,JAKIM PRAWEM TAKIE CYMBALY SA PRZY KORYTACH W NASZEJ OJCZYZNIE.BARDZO DUZE SLOWA UZNANIA DLA KS.ZALEWSKIEGO KTORY JEST PRAWYM I SPRAWIEDLIWYM CZLOWIEKIEM.WON od Polakow w Polsce wszelkiej masci zydowskiejchazarskiej zarazie.I tak mamy jasny obraz jak sie przyjmuje syf i kole pod Polaki dach itd

 5. Walc mówi

  CO TO ZA NAZWISKO?JAKIM PRAWEM TAKIE TYPY BEDA NAM W POLSCE MIESZAC.PRAWDZIWI POLACY SA DALEJ PONIEWIERANIE,ZNIEWOLANI ITD PRZEZ ROZNEGO MASCI OPRAWCOW,KTORZY NIE MAJA PRAWA WOGOLE PRZEBYWAC NA NASZEJ POLSKIEJ ZIEMI.W TYCH PORWCOW TYPU roberta greja-goja WON Z POLSKI,JAKIM PRAWEM TAKIE CYMBALY SA PRZY KORYTACH W NASZEJ OJCZYZNIE.BARDZO DUZE SLOWA UZNANIA DLA KS.ZALEWSKIEGO KTORY JEST PRAWYM I SPRAWIEDLIWYM CZLOWIEKIEM.WON od Polakow w Polsce wszelkiej masci zydowskiejchazarskiej zarazie.I tak mamy jasny obraz jak sie przyjmuje syf i kole pod Polaki dach itd

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.