Krzysztof Bosak odmraża kampanię i rusza w Polskę. W Gdańsku wzywa do odbudowy polskiej Marynarki Wojennej [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
6

W związku z kolejnym etapem luzowania obostrzeń przez rząd, sztab wyborczy Krzysztofa Bosaka poinformował, że kandydat Konfederacji na prezydenta ruszy w Polskę. Pierwszym przystankiem będzie województwo pomorskie. W najbliższy weekend kandydat Konfederacji będzie w Trójmieście. Taką informację przekazali rzecznik sztabu Anna Bryłka oraz Michał Jelonek. – Mamy zaplanowane konferencje prasowe, różnego rodzaju wydarzenia. Będziemy o nich na pewno informować – zapowiedzieli członkowie sztabu.

W piątek Krzysztof Bosak pojechał do Gdańska. Można było spotkać się z nim od godziny 12:30 pod Złotą Bramą. Następnie poseł Konfederacji wybiera się Sopotu, gdzie w sobotę od godziny 15:30 wyborcy mogą spotkać się z nim na Placu Przyjaciół Sopotu. Krzysztof Bosak odwiedzi także Gdynię, jednak nie zostały jeszcze ujawnione szczegóły tej wizyty. Sztab będzie informował o tym na swoich profilach społecznościowych w najbliższych godzinach.

Anna Bryłka poinformowała, że to dopiero początek. Zapowiedziała kolejne wizyty, jednak nie ukrywa, że z uwagi na ograniczenie czasu kampanii wyborczej (która oficjalnie nawet nie została rozpoczęta) może być trudno odwiedzić wszystkie miejsca, do których Krzysztof Bosak został zaproszony. – Nie odwiedzimy wszystkich miejscowości, pojedziemy tam, gdzie to się uda. Na pewno odwiedzimy Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Zieloną Górę i mniejsze miejscowości. Cały czas planujemy trasę – poinformowała rzecznik sztabu.

Podczas konferencji prasowej w Gdańsku Krzysztof Bosak wezwał rząd i prezydenta Dudę do podjęcia skutecznych działań mających na celu do odbudowę polskiej Marynarki Wojennej.

Jesteśmy dzisiaj w Gdańsku po to żeby przypomnieć o tym, że Polska zasługuje na sprawną i prawidłowo wyposażoną Marynarkę Wojenną. Dokładnie 100 lat temu miały miejsce zaślubiny Polski z morzem. Generał Józef Haller – narodowiec, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej dokonał tej ceremonii – rozpoczął kandydat Konfederacji.

Bosak zwracał uwagę, że w 2017 roku przyjęto plan modernizacji Marynarki Wojennej zakładający budowę ponad 30 jednostek. Niestety, plan nie został zrealizowany.

Mamy do czynienia z sytuacją, w której zapowiedzi gonią zapowiedzi. Kolejne rządy wymyślają głównie kolejne programy prac studyjnych. Większość prac nigdy nie przechodzi do etapu wdrożeniowego, nigdy nie wchodzi na produkcję i w ten sposób nasza Marynarka Wojenna jest prawdopodobnie najbardziej zdekapitalizowanym rodzajem sił zbrojnych – mówił

Kandydat Konfederacji podkreślił, że dowództwo Marynarki Wojennej powinno wrócić do Gdyni. Kilka lat temu zostało one zlikwidowane i przeniesione do Warszawy.

Chciałbym po pierwsze wezwać rząd i prezydenta do aktywnego działania w tym obszarze, dlatego że przedstawiona przez prezydenta strategia bezpieczeństwa narodowego nie uwzględnia w wystarczająco szczegółowym stopniu problematyki związanej z bardzo strategicznymi interesami naszego państwa – problematyki ochrony szlaków morskich, ochrony portów, naszych wód terytorialnych. Przypomnijmy, że aż 30% naszego handlu zagranicznego odbywa się drogą morską – zaznaczył Bosak.

Powinniśmy zwiększyć nakłady, przestać skupiać się na zapowiedziach. Proszę media, aby przestały nagłaśniać zapowiedzi polityków, a zaczęły rozliczać polityków z realizacji. Powinniśmy uzyskać zdolność operacyjną dla polskiej Marynarki Wojennej przekraczającą 12 tys. mil morskich. Polska mając dostęp do morza, które jest skomunikowane z całym światowym zlewiskiem mórz i oceanów, może uczestniczyć w polityce międzynarodowej, może wykorzystywać jednostki do ochrony nie tylko naszych wód i nie tylko w basenie Morza Bałtyckiego – wskazał kandydat Konfederacji.

Krzysztof Bosak wzywa do odbudowy polskiej Marynarki Wojennej!

Krzysztof Bosak wzywa do odbudowy polskiej Marynarki Wojennej! #Bosak2020

Posted by Konfederacja on Friday, May 29, 2020

Świetne przyjęcie Krzysztofa Bosaka w Gdańsku! Dziękujemy wszystkim obecnym za wsparcie i znakomitą atmosferę! Już jutro…

Posted by Konfederacja on Friday, May 29, 2020

Zobacz też:

Skandal w Sejmie! Tylko jeden poseł Konfederacji może przebywać na sali plenarnej. Braun apeluje: „Skończcie z tą szopką” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Felek mówi

  Jak już chodzi o chałas, to walnøc z “całej rury “
  2 lotniskowce atomowe.

 2. Witek mówi

  Raczej niech p.Bosak USZANUJE POLAKÓW, przygotuje się i zbierze PONOWNIE podpisy obywateli na LISTACH poparcia w NOWYCH !!! WYBORACH, bo JEDYNIE legalne mogą okazać się te zebrane tylko przez Trzaskowskiego – „praworządność” nieudacznych Jarosławów PopisLandu OŚMIESZA już każdą demokrację, każde Państwo, władzę jak i tabuny WSZYSTKICH uczestników TEGO BEZPRAWNEGO ustawionego i durnego SHOW poliTYCZNIKÓW.Zgroza!

  1. marju73 mówi

   Już raz zebrał podpisy. Jak będzie jakaś kolejna podmianka to będzie musiał kolejny raz zbierać? Co to za logika? I jaki to ma mieć związek z szacunkiem do wyborców?

 3. Marcin Malik mówi

  Każdy rząd Polski robi co tylko może aby marynarka wojenna była słaba. Jest to celowe działanie. Przykładem jest ORP Ślązak, który powstawał aż 18 lat, kosztował 600 mln zł więcej niż planowano, i jest on tylko patrolowcem, a miał być przecież wielozadaniową korwetą.

  Podejrzewam, że będzie dobrze wyglądał na zdjęciach, a gdy zabraknie pieniędzy na jego utrzymanie, to Polska go sprzeda Filipinom.

 4. Witek mówi

  Atrapy PopisLandu:Rząd,Parlament,PKW,ProKuratura,itd-jak i BYLI kontr-KANDYDACI w Wyborach dn.10 Maja 2020, którzy zamierzają skorzystać z NIELEGALNYCH KART POPARCIA na przyszłość >>>WYSZCZEPIAJĄ nas (obywateli,”Naród,Suwerena”) z elementarnego aktu demokracji i postawowego prawa obywatela do decydowania o wykorzystaniu osobistego PODPISU człowieka-złożonego WYŁĄCZNIE na jedne TYLKO, ww.Wybory
  – a nie w celu BEZPRAWNEGO samowolnego wykorzystania go przez KOGOKOLWIEK (zawsze czynem zabronionym) – TU do przestępczego karalnego „przygotowania” ustrojowego zamachu stanu z BEZPRAWNYM wykorzystaniem TYCH LIST/KART… WIELOKROTNIE! w INNYCH >>>KOLEJNY RAZ „przygotowywanych”, jakichś zamierzonych „Czerwcowych”?! z ani-słychu woli i czasu na zbieranie NOWYCH LIST POPARCIA przez WSZYSTKICH OD NOWA KANDYDATÓW.

  Panowie JaroSławscy, Pani Marszałkini,”P”KW, Pan SASin&Co.są GRUPĄ „osób podejrzanych” (znaą Prokuraturze z urzędu!!) od wydrukowania KART WYBORCZYCH którymi udowodnili zamiar użycia „MAJOWYCH” LIST poparcia – legalnie bez daty!! do bezprawnego WIELOKROTNEGO wykorzystania podpisów Polaków.

  Każdy obywatel PL ma prawa żądać ścigania sprawców NIEODBYTYCH wyborów 10 MAJA 2020, jak i uznania nieważności każdych INNYCH wy”formalizowanych” oszustwem zawłaszczeniowym podpisów użytych z „MAJOWYCH” LIST/kart POPARCIA – i z żądaniem (obrony też demokracji) poprzez ich zwrot w trybie zabezpieczenia przed użyciem ich dla zamachu ustrojowego w przyszłości.

 5. Andrej mówi

  Wklad Polski w sily kosmiczne w postaci schabowegoz kapusta.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.