Kresowianie w obronie godności Polski i Polskiej racji stanu. 1 lipca spotkanie Kresowian na Jasnej Górze

Zjazd Kresowian na Jasnej Górze - 1 lipca 2018
4
Zjazd Kresowian na Jasnej Górze - 1 lipca 2018
Zjazd Kresowian na Jasnej Górze – 1 lipca 2018

Szanowni Państwo już 1 lipca br. na Jasnej Górze rozpocznie się XXIV światowy zjazd i pielgrzymka kresowian pod nazwą: Kresowianie w obronie godności Polski i Polskiej Racji Stanu. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kaplicy Najświętszej Marii Panny. Organizatorzy przewidują apel poległych, forum kresowe i koncert jasnogórski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wicemarszałek województwa śląskiego p. Stanisław Dąbrowa i starosta częstochowski Krzysztof Smela.

Uczestniczy oddadzą hołd ofiarom ludobójstwa UON-UPA układając Krzyż Pamięci pod figurą Matki Bożej. W czasie planowanego forum poruszona zostanie kwestia Muzeum Kresowego. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się oceną dotychczasowej polityki wschodniej. Zjazd poruszy kwestię walki z zakłamywaniem historii naszej Ojczyzny szczególnie jeśli chodzi o okres II wojny światowej.

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości w roku 100-lecia bohaterskiej postawy polskich mieszkańców Lwowa walce o polskość, w setną rocznicę rozpoczęcia walk o Małopolskę Wschodnią, której przynależność do Polski okupiona została bestialskimi mordami dokonywanymi na Polakach stanowiąc preludium wydarzeń ludobójstwa na wschodnich województwach II RP rodziny Kresowe gromadzą się u stóp Królowej Polski na Jasnej Górze. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych wydarzeniach szczególnie w tym roku tak szczególnym dla naszej Ojczyzny który będącym 100 rocznicę odzyskania niepodległości przypomina, że ale suwerenność i niepodległość nigdy nie zostały ofiarowane narodowi polskiemu na zawsze i każdego dnia trzeba umacniać siłę Polski.

POBIERZ PLAKAT w pełnej rozdzielczości (Zjazd Kresowian na Jasnej Górze – 1 lipca 2018)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. The indoraptor mówi

  Dobrze robią! Chwała im za to! Bronią naszej historii, którą dzisiaj się świadomie zakłamuje! Wczoraj wracam sobie z treningu , i znowu pod sądem apelacyjnym w Rzeszowie, stoi sobie grupa kodziarzy , ok. 23 osób. A wiecie kto tam przemawiał na tym zgromadzeniu ?! Moja nauczycielka od historii? ! Mówiła że KOD i Obywatele RP pozwą Rząd Zjednoczonej Prawicy do ETS w Strasburgu za złamanie konstytucji i niepraworządne rządy! Przepraszam za to że o tym tutaj piszę ale jako nauczycielka historii powinna wiedzieć że wyzwanie obcych potęg na pomoc jest bardzo niebezpieczne dla Polski! Czartoryscy się o tym przekonali, co to jest Obca ingerencja w wewnętrzne sprawy kraju! Samo wyzwanie innych państw do interwencji jest aktem słabości danego Państwa i może się to źle dla niego ta interwencja skończyć! Sprawy polskie powinny być rozwiązywane w Polsce i żadne obce państwo NIE MA PRAWA w to ingerować! !!!!!!!!!

 2. Pan Kracy mówi

  Marzy mi się, że prezydent Polski obejmuje honorowy patronat nad imprezą Kresowian walczących o dobre imię Ojczyzny. Niestety, (p)rezydent objął honorowy patronat nad obchodami 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim (na wniosek Przewodniczącego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów i Prezesa Stowarzyszenia Żydów Kombatantów) lub niesamowicie istotnymi dla Polski Drużynowymi Mistrzostwami Europy Seniorów w Szachach.

  Tu oddelegowano niskiego rangą wicemarszałka województwa (nawet marszałek to zbyt wiele). Nie przeczę, że te powyższe imprezy są dla kogoś ważne, ale pokazuje hierarchię, co jest dla (p)rezydenta ważniejsze. Warto o tym pamiętać przed wyborami…

 3. michu mówi

  Kresowianie powinni walczyć nie tylko o dobre imię Polski, ale też o Kresy, umacniając też polskość na Ziemiach Odzyskanych (tam jest ich sporo, a prawicowi profesorowie już dawno zauważyli pełzającą germanizację np Wrocławia).

 4. Czesław mówi

  Ten Zjazd powinien odbywać się w Przemyślu. W 1998 r odbył się IV Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian w Przemyślu, a zorganizował ten Zjazd ówczesny senator Witold Kowalski, pomimo negatywnego podejścia do tego Zjazdu nie tylko władz państwowych i samorządowych ale też hierarchów kościoła bizantyjskiego i rzymskiego. Niestety obecni parlamentarzyści, to przestraszone kukiełki, drżące przed neobanderowcami. Tym bardziej należą się od regionu przemyskiego wielki szacunek i podziękowania dla Pana Witolda Kowalskiego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.