Kredyt gotówkowy szansą na realizację marzeń?

Fot. Pixabay.com
3

Kredyt gotówkowy to często jedyny sposób na realizację celów. Kto ma szansę na uzyskanie kredytu i jakie warunki trzeba spełnić, by go uzyskać? Czym jest zdolność kredytowa i jak znaleźć tani kredyt gotówkowy?

Czym jest kredyt gotówkowy?

Masz marzenia, a nie masz funduszy na jego realizację? Umożliwi Ci to kredyt gotówkowy. Czym jest kredyt? Mówiąc najprościej, kredyt gotówkowy jest pewnego rodzaju pożyczką, w ramach której pożyczkobiorca pożycza pieniądze, podpisując umowę kredytową, a następnie spłaca ten kredyt wraz z odsetkami. Kredyt pozwala na spełnianie marzeń, na których realizację zwyczajnie nas nie stać. Poza tym, pieniądze z kredytu można wykorzystać na remont, zakup samochodu, domu czy mieszkania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto ma szansę na udzielenie kredytu gotówkowego?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy, konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej. Bank, zanim wyda pozytywną decyzje kredytową, musi dokładnie sprawdzić, czy przyszły kredytobiorca jest godny zaufania i czy będzie w stanie spłacić zobowiązanie. W tym celu sprawdzane jest aktualne zatrudnienie, dochody, inne zobowiązania, a także historia kredytowa w BIK. Bank sprawdza, czy kredytobiorca terminowo spłaca wszystkie zobowiązania, czy jest wypłacalny. Dopiero po pozytywnej weryfikacji możliwe jest uzyskanie kredytu w banku.

Nieco inaczej wygląda kwestia kredytów zaciąganych w instytucjach pozabankowych, czyli w tzw. parabankach. Niewielkie sumy można tam uzyskać bez weryfikacji, ukazując jedynie dowód osobisty. Minusem tego rozwiązania jest zwykle wyższe oprocentowanie. Najtańszy kredyt gotówkowy można uzyskać w banku, jednak tutaj wymagania są najwyższe, szczególnie, jeśli chodzi o wysoki kredyt hipoteczny.

Reasumując, na kredyt gotówkowy w banku szansę mają osoby posiadające stabilne zatrudnienie i pozytywną historię kredytową w BIK. W instytucjach pozabankowych natomiast kredyt może uzyskać niemal każdy.

Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Warto wiedzieć, że zaciągając kredyt, zobowiązujemy się do jego spłacenia wraz z oprocentowaniem. Roczna stopa oprocentowania, w skrócie RRSO, jest wysokością odsetek, jakie kredytobiorca będzie musiał zapłacić wraz z ratami kredytu. Wysokość RRSO ma więc bezpośredni wpływ na wysokość miesięcznych rat kredytowych. Warto zajrzeć do rankingu kredytów gotówkowych, co pozwala na szybkie i czytelne zestawienie warunków kredytowych w różnych bankach. Przed zaciągnięciem kredytu należy zdać sobie sprawę, że jest to zobowiązanie zaciągane na wiele lat, a w przypadku kredytu hipotecznego na dom mówimy o nawet 30-tu latach.

Co zawiera wniosek o kredyt gotówkowy?

Każdy, kto chce dostać kredyt gotówkowy, musi złożyć odpowiedni wniosek. Wniosek taki zawiera podstawowe informacje o kredytobiorcy lub kredytobiorcach, jeśli jest ich więcej. Ponadto, do wniosku załącza się odpowiednie oświadczenia wymagane przez bank. Zwykle są to oświadczenia o wysokości zarobków, o zatrudnieniu czy innych zobowiązaniach finansowych. Formularz wniosku kredytowego jest zależny od konkretnego banku, a obecnie w większości banków można złożyć go w sposób elektroniczny.

Czy kredyt gotówkowy jest bezpieczny?

Najbezpieczniejsze kredyty zaciągane są w bankach. Jeśli spełniasz wszystkie wymagania i otrzymałeś pozytywną decyzję kredytową, zastanów się, czy będziesz w stanie spłacać comiesięczne należności. Warto skorzystać z usługi symulacji wysokości rat i sprawdzić, jaka jest całkowita kwota kredytu. Z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych, w którym znajdziesz wiele informacji w jednym miejscu.

Artykuł sponsorowany.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Alek mówi

    Nie należy żyć ponad stan. Tak nauczał Bendykt XIV. Każdy winien przycinać marzenia do możliwości. Marzeniem winno być życie wieczne i jest ono w zasiegu każdego bez kredyrów.

  2. W K mówi

    Jeśli już ktoś idzie w kredyt, nie jest dobrze, ale jeśli, niech rozważy kredyt konsumpcyjny spoza Polski. Na przykład w Niemczech oprocentowanie takich kredytów wynosi mniej więcej tyle, ile w Polsce kredyt hipoteczny, a gotówkę ma się na koncie i można z nią robić, co się chce, maksymalnie 50 tys. EUR, chyba, ale trzeba by sprawdzić. Oczywiście wymaga to pewnego wysiłku, żeby z zagranicznego banku dostać pieniądze, więc każdy musi sam ocenić, którą drogą pójść.

  3. Wiecej-Gotowki.pl mówi

    Na pewno przy wyborze kredytu gotówkowego musimy uwagę zwracać na RRSO, na ubezpieczenie i na dodatkowe koszta jak np. prowizja od udzielonego kredytu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.