Kpiny! Za prezesury Rzeplińskiego Trybunał Konstytucyjny zlecał firmom zewnętrznym przygotowanie projektów orzeczeń wraz z uzasadnieniami

fot.pixabay.com
2

Prezes Trybunały Konstytucyjnego Julia Przyłębska poinformowała o niepokojących ją rezultatach audytu prowadzonego obecnie w tej instytucji.

– Wniosków końcowych jeszcze nie sformułowałam, ale mogę już teraz powiedzieć, że zauważyłam pewne nieprawidłowości, które są dla mnie – jako wieloletniego sędziego sądu powszechnego – zaskoczeniem. Otóż, w Trybunale był taki zwyczaj – chociaż nie dotyczyło to wszystkich sędziów, tylko niektórych – że zawierane były umowy z zewnętrznymi osobami niezatrudnionymi w Trybunale o sporządzenie – i tu uwaga – projektów orzeczeń wraz z uzasadnieniami. Nie chodzi nawet o same koszty, bo to były koszty rzędu 7 tys., 4 tys. zł z tytułu takiej umowy, ale nie do końca rozumiem ideę zlecania napisania projektu orzeczenia z uzasadnieniem przez kogoś spoza składu sędziowskiego – powiedział sędzia Przyłębska.

Naszym zdaniem to jest akurat bardzo łatwe do zrozumienia. Za prezesury sędziego Rzeplińskiego Trybunał Konstytucyjny był tak bardzo niezależnym i wolnym sądem, że w ramach tej niezależności i wolności sędziowie zajęci byli braniem gigantycznej kasy za pracę, której nie wykonywali. Po co harować, jeśli można robotę zlecić firmie zewnętrznej, za co i tak zapłaci podatnik. A otumaniona lemingoza będzie palić świeczki i krzyczeć „wolne sądy!”

Oj tak, za PO faktycznie były „wolne sądy”. Wolne od przyzwoitości!

Źródło: tvp.info

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  łaaaał to lobbyści nie musieli fatygować się nawet do sędziów – wystarczyło skontaktować się z osobą piszącą za sędziego i po sprawie – każdy ma orzeczenie jakie chce. Niezły ten system Rzeplińskiego – szkoda że zgodnie z prawem nie poniesie żadnej odpowiedzialności żaden z tych sądziów ani ich przewodniczący

 2. Bogdan mówi

  Przez lata Polską rządziła banda złodziei !
  „PO było grupą przestępczą!”
  Wspieramy polski rząd PiSu i w walce z korupcją w Polsce !
  Kasta z powiatu Jelegórskiego zrobiła sobie prawdziwe eldorado na kradzieży nieruchomości .
  Poszkodowani przez wymiar niesprawiedliwości.
  https://www.facebook.com/624680607593846/photos/pcb.1509187412476490/1509186269143271/?type=3&theater
  https://uploads.disquscdn.com/images/30d84ad03c032151863e601562d27b0281bd376a225e1548d0e574e15cd4ac51.jpg
  http://3obieg.pl/wolne-sady-jelenia-gora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.