Kowidowy obłęd trwa! Komisja Europejska wzywa do intensyfikacji szczepień na C19

przewodnicząca KE Ursula von der Leyen/ fot. Twitter
11

W środę (27.04.2022) Komisja Europejska zaproponowała szereg działań „na potrzeby zarządzania obecną fazą pandemii Covid-19 i przygotowania się do kolejnej”. Komisja zwróciła się do państw członkowskich o „podjęcie przed jesienią działań w celu zapewnienia czujności i stałej koordynacji gotowości i reagowania na stany zagrożenia zdrowia”.

W szczególności Komisja wzywa państwa członkowskie do:

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 • zintensyfikowania szczepień i podawania dawek przypominających, uwzględniając jednoczesne rozprzestrzenianie się Covid-19 i grypy sezonowej;
 • ustanowienia zintegrowanych systemów nadzoru, nieopierających się już na identyfikacji wszystkich przypadków Covid-19 i sprawozdawczości w tym zakresie, lecz raczej na uzyskiwaniu wiarygodnych i reprezentatywnych danych szacunkowych;
 • kontynuowania ukierunkowanych badań i sekwencjonowania wystarczającej liczby próbek w celu dokładnego oszacowania rozprzestrzeniania się wariantów i wykrywania nowych wariantów;
 • inwestowania w odbudowę systemów opieki zdrowotnej i ocenienia szerszego wpływu pandemii na zdrowie, w tym na zdrowie psychiczne i opóźnienia w leczeniu i opiece;
 • stosowania skoordynowanych przepisów unijnych w celu zapewnienia swobodnego i bezpiecznego podróżowania zarówno w obrębie UE, jak i z partnerami międzynarodowymi;
 • wspierania opracowywania następnej generacji szczepionek i środków terapeutycznych;
 • zintensyfikowania współpracy w walce z wprowadzeniem w błąd i dezinformacją na temat szczepionek przeciwko Covid-19;
 • dalszego wzmacniania globalnej solidarności i globalnego zarządzania.

Ponadto, w ramach inicjatywy dotyczącej unijnych zakładów produkcyjnych (EU FAB) Komisja ogłosiła przetarg mający na celu zarezerwowanie zdolności produkcyjnych na potrzeby produkcji szczepionek mRNA, białkowych i wektorowych. Przetarg pozwoli na zarezerwowanie nowo utworzonych zdolności produkcyjnych do wykorzystania w przyszłych stanach zagrożenia zdrowia. Przetarg skierowany jest do producentów szczepionek posiadających zakłady produkcyjne w UE/EOG.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała: Wkraczamy w nową fazę pandemii, przechodząc z trybu nadzwyczajnego do bardziej zrównoważonego zarządzania COVID-19. Musimy jednak zachować czujność. Liczba zakażeń jest nadal wysoka w UE, a wiele osób na całym świecie umiera z powodu COVID-19. Ponadto pojawić się mogą – i szybko rozprzestrzenić – nowe warianty. Wiemy jednak, jakie podjąć działania. Musimy jeszcze bardziej zintensyfikować szczepienia i podawanie dawek przypominających, a także przeprowadzać ukierunkowane testy – musimy też nadal ściśle koordynować nasze działania w UE.

Mój komentarz: Kowidowy obłęd trwa. Chociaż szczepionki okazały się nieskuteczne i zagrażające zdrowiu i życiu, to presja na ich podawanie nie ustaje. To jest zbyt duży biznes, żeby wyrzucić go do kosza. To są miliardy do przetransferowania z publicznych pieniędzy do prywatnej kieszeni. Chwilowo temat pandemii został zepchnięty na boczny tor i uwaga opinii publicznej skupiła się na wojnie na Ukrainie. Ale wystarczy, że media znowu zaczną grzać temat kowida i wojna pójdzie w zapomnienie, a pandemia powróci z siłą wodospadu. Ostatnie dwa lata pokazały, że na rozum nie ma co liczyć. Stado baranów będzie beczeć jak im politycy i media zagrają.

Źródło informacji i cytatu: europa.eu

Zobacz też:

Producent przyznaje, że szczepionki na C19 to eksperyment o nieznanych skutkach ubocznych. Szokujący raport firmy BioNTech

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Przecież są już dowody naukowe, że preparaty mRNA są szkodliwe dla zdrowia ( a nawet powodują zgon)!

 2. Hammurabi mówi

  Doczytałem z wielkim samozaparciem do: „dalszego wzmacniania globalnej solidarności i globalnego zarządzania”…
  Jako, że pamiętam efekty takowych poczynań jakoś mi nie do śmiechu!
  Wtórna idiotka potrafiąca zepsuć wszystko, nawet to co już zepsute, bredzi o czymś o czym pojęcia zielonego nie ma!
  Zapewne tak jak z jej zerżniętą na kolanie pracą doktorską było, dziś kopiuje cudze wytyczne.
  Stare powiedzenie mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo co chodzi. Pani Ursula von der Leyen ma ludzi za głupszych od siebie (prawdę mówiąc solidny odsetek populacji Europejczyków i nie tylko oni faktycznie udowadniają swoją tępotę) i myśli, że kupią te wierutne bzdury.
  Wiadomo, ze takim jak ona i „wysocy” komisarze, przyświecają inne cele. Kasa, kasa, kasa i przerobienie narodów na bezładną łatwo kierowalną pulpę zmieszanych ras, obyczajów, światopoglądów i wyznań, skazaną na reglamentowaną energię, żarcie i długość egzystencji.
  W przypadku szczepionek – wiadomo – na stole leży gigantyczna kasa i taka Leyen ślini się niczym głodna suka na widok żarcia. Wszak ma siedmioro potomstwa i każde musi ustawić w życiu jak należy.
  Może dlatego bredzi o wspieraniu kolejnych wersji szczepionek i środków terapeutycznych.

 3. piotr mówi

  Diabły wcielone fragment z książki Klausa Szwaba COVID19 Wielki Reset „Co najmniej 4 miliardy bezużytecznych zjadaczy zostanie wyeliminowanych do 2050 roku wyniku ograniczonych wojen, zorganizowanych epidemii, szybko postępujących chorób i głodu. Energia, woda i żywność powinny być utrzymywane na poziomie minimum socjalnego za wyjątkiem tych, którzy należą do elity zachodniej. Populacje europy zachodniej, stanów zjednoczonych, Kanady będą dziesiątkowane szybciej niż na innych kontynentach”.

 4. Alm mówi

  Bandyci globalni. Musimy ich pojmać i stracić.

 5. Andrzej mówi

  Jak widzę w Warszawie baranów chodzących na świeżym powietrzu w maskach
  to ręce i nogi opadają

 6. W K mówi

  Widocznie ta ze zdjęcia znowu była nietrzeźwa.

 7. JOZEF mówi

  Rodacy to sa zbrodniarze…!!!!!!
  5 Maja w sadzie w Bydgoszczy sprawa Wojciecha Olszańskiego ………..niewinnie wiezionego od 30 stycznia 2022 –prosze o MODLITWE! BOG HONOR I OJCZYZNA POLSKA!

 8. Adrian mówi

  Nagłośnijcie problem cenzury internetu WOLNEMEDIA i WREALU24 nie działa. To bardzo poważny problem!

 9. zulugula mówi

  spróbujcie znowu wprowadzić jakieś obostrzenia na covidka vel grypkę. zacznę na was polować, śmieci z wiejskiej

 10. zulugula mówi

  BĘDZIECIE WISIEĆ, k z wiejskiej

 11. Wojciech mówi

  To nie jest wariatka, to jest „nasza Ursula” – sukces Morawieckiego!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.