Kowidowe getta coraz bliżej?! Uczelnia straszy niezaszczepionych studentów „niezaliczeniem przedmiotu i studiów”

Fot. Chrobry Szlak
6

Segregacja sanitarna przybiera na sile. Jeszcze niedawno informowaliśmy Państwa o zamknięciu Domów Kultury w Bydgoszczy dla osób niezaszczepionych na Covid-19. Teraz, mimo iż jest to niezgodne z prawem, niezaszczepionym studentom Uniwersytetu Medycznego w Warszawie utrudnia się dostęp do zajęć stacjonarnych i straszy „niezaliczeniem przedmiotu i studiów”.

5 października 2021 roku, na stronie internetowej Wydziału Zdrowia Uniwersytetu Medycznego w Warszawie opublikowano komunikat następującej treści:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

UWAGA! DOTYCZY STUDENTÓW NIEZASZCZEPIONYCH! W związku z obowiązującym limitem osób niezaszczepionych w salach dydaktycznych, wynikającym z reżimu sanitarnego, uprzejmie informujemy, że: Uczelnia nie jest w stanie zagwarantować wszystkim niezaszczepionym studentom miejsc w salach dydaktycznych. Może się to wiązać z trudnościami w zaliczeniu przedmiotów, a w konsekwencji niezaliczeniem roku studiów. Student wchodzący do sali może zostać poproszony o oświadczenie w sprawie szczepienia. Limity osób w salach nie dotyczą osób zaszczepionych. Studenci niezaszczepieni mogą mieć utrudnione zrealizowanie zajęć praktycznych i ćwiczeń w szpitalach. Apelujemy o pilne szczepienia w grupach studenckich.

Jest to w Państwa interesie!

Segregacja jest niezgodna z prawem

O tym, że segregacja sanitarna jest niezgodna z prawem wie nawet prof. Krzysztof Simon, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W rozmowie dla Interii wyznał, że jako nauczyciel akademicki nie chciał wpuszczać na oddział szpitalny studentów, którzy się nie zaszczepili. Domaga się także, by do szpitali w ogóle nie wpuszczany osób niezaszczepionych, którzy np. chcieliby odwiedzić swoich bliskich przebywających na oddziałach.
U nas wciąż nikt nie wyciąga konsekwencji w stosunku do osób, które lekceważą pandemię. Sam mam problem ze studentami medycyny, którzy się nie zaszczepili, ba dalej się nie chcą zaszczepić. Jak mam ich wpuścić na odział szpitalny, którym kieruję, na ćwiczenia, skoro leżą tam pacjenci, którzy nie mogli przyjąć szczepionki? (…) pisali skargi i ministerstwo stwierdziło, że nie mam takiego prawa. W związku z tym muszę narażać pacjentów. Powinno być tak, że niezaszczepiony student medycyny nie ma prawa wejść na salę, gdzie leżą chorzy, którzy nie mogą być szczepieni, bo naraża ich życie! Jestem zwolennikiem twardych działań. Powinniśmy w Polsce mieć przepisy, które zakazują wpuszczania do szpitali osób niezaszczepionych w celach innych niż nagła hospitalizacja, dotyczy to też personelu obsługującego pacjentów – twierdzi Simon i następnie dodaje, że jest zwolennikiem zwolnienia wszystkich pracowników szpitali, którzy się nie zaszczepili, tak jak uczyniono w Nowym Jorku.

Kowidowe getta

Powolutku, po cichutku powstają w Polsce kowidowe getta. Rząd udaje, że za to nie odpowiada, bo przecież tylko wprowadził limity, a reszta w rękach obywateli. Rozporządzenia o limitach to BEZPRAWIE. A bezprawiu trzeba się przeciwstawić. W sądach. Oto wyzwanie dla studentów prawa – komentuje sprawę publicystka portalu wPrawo.pl Katarzyna Treter-Sierpińska, która jest w trakcie pisania książki pt. „Kowidowe getta”. Premiera książka jeszcze w tym roku! Książka będzie dostępna w sklepie internetowym http://sklep-wprawo.pl.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Tak, studenci, dostaliście od władz uczelni test na inteligencję. Albo #ZakrzepmySie albo walczycie o swoje prawa, przyszłość i życie.
  Segregacja sanitarna STOP! Eksperymenty medyczne na dzieciach STOP! Mordowanie chorych Polaków STOP!

 2. verizanus mówi

  A miało być bez segregacji i w ogóle bez rozróżniania i dyskryminacji wszelakiej w postępowym świecie, a tu co? 😉 . Co na to urzędy do spraw wykluczonych itp ;)???

 3. Ewa-Maria mówi

  Pani Katarzyno w przyszłości być może pozamykani będą nasi psychopaci co rządzą Polską.

 4. sssss mówi

  Polacy muszą się obudzić i ostro pójść z tą bandą nazistów.

 5. MACIEJ mówi

  Simon ty dzbanie intelektualny, ty draniu, co za swołocz.

 6. Meg mówi

  Dokładnie! Gdzie hasła o równości dla wszystkich? Ach, tak, chodziło jedynie o równość w genderowym ujęciu, nic więcej. Tak jak z przestrzeganiem konstytucji chodziło tylko o jakiś tam wycinek rzeczywistości, nawet już nie pamiętam jakiej, ale gdy chodzi o prawo np. do ochrony własnego zdrowia, to już o konstytucji się nie pamięta. Banda hipokrytów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.