Kościół ewangelicko-luterański w Szwecji ukrywa nielegalnych imigrantów przed władzami i policją

fot. pixabay.com
8
SKLEP-WPRAWO.PL

Kościół ewangelicko-luterański w Szwecji ukrywa przed władzami i policją nielegalnych imigrantów, którym odmówiono azylu. Niedawno policja otrzymała zgłoszenie, że tacy imigranci są ukrywani w okolicach Malmo na rodzinnym obozie religijnym. Zatrzymano pięć imigranckich rodzin.

– Policjanci w cywilu zapukali do drzwi, zajęli rozmową diakonów, a wtedy inni funkcjonariusze weszli tylnymi drzwiami bez pukania. Spotkanie z 30 policjantami to szok, gdy się przebywa na obozie rodzinnym – mówi wikariusz z Malmö Hakan Wilhelmsson.

Szwedzcy duchowni stoją na stanowisku, że w ten sposób naruszono niepisaną zasadę kościelnego azylu. Policja wskazuje, że strefami wolnymi od ingerencji władz są jedynie tereny ambasad oraz, że jest zobowiązana do podjęcia działań wobec ukrywających się imigrantów, jeśli otrzyma zgłoszenie.

Według szacunków Urzędu Imigracji do 2020 roku liczba osób ukrywających się w Szwecji po odmowie przyznania azylu wzrośnie do ok. 50 tysięcy.

Źródło: rp.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  Żal mi Szwedów – tacy twardziele z nich byli tak dzielnie ongiś z nami wojowali budzili podziw a dzisiaj – skundleli całkowicie

 2. Zbyszek mówi

  Ciekawe jakiej wiary są ukrywani i czy wyznawana religia ma wpływ na łatwość uzyskania azylu?

  1. test24 mówi

   Tak. Niedawno był opisywany przypadek KOBIETY, która przeszła na chrześcijaństwo i prosiła o azyl, bo za odejście od islamu grozi jej śmierć w jej kraju. Powiedzieli jej, żeby spadała, bo jej problem, skoro zmieniła wiarę z islamu na inną.

 3. AlDente mówi

  Czytałem kiedyś, że Szwecja deportowała z powrotem 320 tys. imigrantów będących chrześcijanami. Nie mam możliwości zweryfikowania, ale jestem skłonny uwierzyć widząc jak promowani są muzułmanie.

 4. Marlena mówi

  Krótko mowiac/piszac: rzad szwedzki probuje urzadzic #GermanDeathCamps wlasnym obywatelom!!! Mieszkańcy uciekaja z wlasnego dorobku, sa zastraszeni, zestresowani! Kosciol jest protestancki, 3/4 obywateli to typowe lewaki, które w ogole nie widza problemu najmniejszego w „incydentach”. Wczoraj nozownik w Sztokholmie, codziennie inny lub strzelaniny, morderstwa, wzrosla przestepczosc, 61dzielnic stref „no-go”, policja i smieciarze strajkowali, odeszli z pracy, czekajac na podwyzki… nie wiem, dokad to zmierza,pomijajac, że na karku mamy juz tylko niewiele czasu do wybuchu kolejnej wojny! Moze porównanie nie zbyt trafne do obozow smierci, ale to nas wkrótce czeka… obym sie mylila! 01.09.1939 pamiętamy Merkel/Timmermans /Macron! !! #GermanDeathCamps

  1. Test24 mówi

   Niedawno odpisywałem jednemu lewakowi „M.”, który wciąż ma wyprany mózg stwierdzeniami, że to Polacy są najgorsi.

   W oparciu o dane z 2016 roku:
   Polska: 840 tyś przestępstw
   Szwecja: 1,5 mln przestępstw

   Polska: 38 mln ludzi
   Szwecja: 10 mln ludzi

   Kto tam tak dokonuje tych przestępstw w tej Szwecji? Zdaniem lewaków Polacy, mimo że ich udział w tej anarchii jest jedynie kroplą w morzu.

   Tak samo pod artykułem o molestowaniu policjanki, ów lewak przytoczył artykuł o kilku degeneratach z Polski w UK, śmiało sugerując, że sprawcami tej Sodomy i patologii są Polacy, nie to bydło z Afryki, Arabii i Persji.
   A teraz popatrzcie na nagrania z „festiwalu gwałtów”, który miał ostatnio miejsce w UK, ilu Polaków tam naliczyliście?

  2. M. mówi

   Proszę podszkolić lub opanować naukę czytania ze zrozumieniem.
   Nie napisałam, że Polacy odpowiadają za WSZYSTKIE przestępstwa za granicą, ALE że przestępcy ci wpływają negatywnie na pozostałą większość porządnych i pracowitych. Podałam przykład mężczyzny (Polaka), który zgwałcił kobietę w UK, następnie pobił kogoś w Niemczech a teraz zamordował narzeczoną na oczach dwulatka. W 2016r. opublikowano raport dotyczący wzrostu przestępstw z nienawiści dot. Polaków w Wlk Brytanii, co łączono m.in. z kojarzeniem polskich migrantów z głośnymi sprawami kryminalnymi np. brutalnymi gwałtami.Atakowani byli oczywiście ci Bogu ducha winni.

   Podobnie sprawa się ma z migrantami z Afryki przybywającymi do Europy (nie mylić z uchodźcami). Czy popełniają przestępstwa. No oczywiście, że tak. Temu nikt nie zaprzecza. Jest to absolutnie karygodne.Ale faktem jest, że za ich winy obrywają potem niewinni ludzie, nawet nie muzułmanie. Np. w Pl wystarczy często ciemniejsza skóra, by utożsamiać kogoś z dżihadystą.

 5. WieR mówi

  Kościoły tak jak domy, bywają rodzinne ale są też publiczne potocznie nazywane burdelami.Tak też bym określił ten ewangelicko-luterański w Szwecji islamizujący własny kraj na zgubę obywateli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.