Koronawirus: sklepy nie będą zamykane! Rząd apeluje o racjonalne zachowanie

ministrowie Michał Dworczyk i Jadwiga Emilewicz/ fot. screen
1

W czwartek (12.03.2020) minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniła, że rząd nie planuje zamykania sklepów. – Wczoraj pojawiło się wiele fake newsów. Dementujemy: nie planujemy zamykania sklepów i placówek handlowych. Nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast – oświadczyła Emilewicz na konferencji prasowej po kolejnym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Powiedziała też, że w środę odbyła rozmowy z producentami produktów żywnościowych, którzy poinformowali ją, że moce przerobowe są uruchomione na poziomie 80% i zapewnili, że są jeszcze rezerwy do wykorzystania w sytuacji kryzysowej. Teraz takiej potrzeby nie ma.

Producenci żywności są gotowi produkować więcej, jeśli będzie taka potrzeba. Apelujemy o racjonalne zachowanie. Apelujemy o proobywatelskie postawy, o wspieranie osób starszych. Gwarantujemy, że nie ma podstaw, by obawiać się, że sklepy nie będą zaopatrzone. – powiedziała Emilewicz.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zaapelował do pracodawców o maksymalne wdrożenie pracy zdalnej. – Administracja rządowa zaczęła pracować zdalnie. W KPRM już 55% pracowników pracuje zdalnie. Będziemy starali się zwiększyć tę liczbę – powiedział Dworczyk.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Koronawirus, czyli kwadratura koła

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. marju73 mówi

    Zarządzanie strachem. Artykuł do przeczytania na stronie Dakowskiego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.