Koniec zrzutu ścieków do Wisły! Alternatywny rurociąg działa prawidłowo

alternatywny kolektor do oczyszczalni Czajka/ fot. Twitter
1

– Ścieki już w 100% trafiają do Czajki! O świcie instalacja uzyskała zakładaną wydajność. Wielkie gratulacje dla min. A. Moskwy, prez. K. Wosia i wszystkich pracujących ciężko w ostatnich dniach nad całkowitym powstrzymaniem zrzutu ścieków do Wisły! – poinformował w sobotę (14.09.2019) na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do awarii kolektorów doprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni na prawym brzegu Wisły doszło 27 i 28 sierpnia. Zrzut ścieków został zatrzymany dzięki inicjatywnie rządu i wybudowaniu alternatywnego kolektora na moście pontonowym. Według informacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska do Wisły trafiły 3 mld litrów nieczystości. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że w próbce z kąpieliska na Stogach w Gdańsku wykryto przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli. W związku z tym PPWIS zaapelował o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

Rozbudowa oczyszczalni „Czajka” to był skok na kasę! Zarobili Niemcy, a Polacy mają ścieki w Wiśle

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Janusz I mówi

    Co będzie, gdy w zimie rurociąg będzie należało rozmontować i nie będzie alternatywy? Czy już teraz nie należałoby powołać komisarza Warszawy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.