Koniec manipulowania składem sędziowskim! Rusza nowy program Zbigniewa Ziobry

8

To początek, milowy krok, który wykonujemy, by dokonywać dobrych zmian w sądownictwie. Ustawa wprowadza znacznie wyższy poziom gwarancji niezawisłości sędziowskiej niż to, co mieliśmy do tej pory. Kiedy ta zasada wejdzie w życie, nawet cień podejrzeń nie może być tworzony w sprawie przydziału sędziego do sprawy. Nie może być mowy o tym, że sprawa będzie ręcznie sterowana, że ktokolwiek chciałby, żeby konkretny sędzia rozpatrywał daną sprawę. Ten system eliminuje wszelkie podejrzenia ukartowania sprawy w sądzie – podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas prezentacji nowego systemu losowania składów orzekających w sądach.

Minister Ziobro zapowiedział wprowadzenie programu losowego przydziału spraw. Będzie to oznaczać, że od teraz nie będzie możliwe, by manipulowano składem sędziowskim, a zatem by nie zapadały „odgórne wyroki”.

Ten system jest tak skonstruowany, aby zadbać o to, by sędziowie byli dzieleni pracą sprawiedliwie, by mieli motywację, że nie ma lepszych i gorszych – dodał minister Ziobro.

Na szczęście, długo wyczekiwana przez Polaków reforma sądownictwa powoli staje się faktem. Miejmy nadzieję, że Polacy będą mogli szukać w sądach sprawiedliwości, a nie bezprawia i faworyzacji establishmentu.

Źródło: TVP Info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  Dobrą zmianą w sądownictwie byłoby wprowadzenie ławy przysięgłych jak w usa. A kto bedzie nadzorował te swoiste „koło fortuny” w sądach z losowaniem sędziów do spraw – to to w praktyce wyjdzie na to samo co jest ale inna nazwa, a szumu i zamieszania pełno. Niech lepiej powiedzą np o CETA czy innych sprawach faktycznie wpływających na naszą suwerenność

  1. Ada mówi

   Obym się myliła – ale pomimo ogromnego oczekiwania na zmiany we właściwym kierunku – chyba z tą ekipą pokoleniowej rodziny rodzin to se ne de.

 2. Jarek mówi

  oczywiście że tak dalej niczego się nie doczekamy ze zmian na lepsze bo kto ma to robić – politykierzy składający się z chazarów i szabesgojów członkowie masonerii kierownicy koroporacji??? Popatrzmy na nasze środowisko ludzi chcących aby ten kraj był Polską przez duże P rządzoną przez Polaków kierujących się dobrem narodu Polskiego – trwonimy nasz zapał energię i nerwy zamiast na walkę ze wspólnym wrogiem śmierdzącym czosnkiem na podniecanie się kodomitami i innymi zdrajcami choć wiemy że to nie walka rządu z opozycją ale wyreżyserowany teatr, podniecamy się miesięcznicami i ich przeciwnikami pseudozmianami, tematami zastepczymi jak aborcja anie tym że nasze dzieci są szczepione obowiązkowo tak ż ebęda bezpłodne, śmiejemy się z filmików z nachoźcami islamskimi mając u siebie większą grupę Ukraińców i tych od czosnku. Dajemy sobą manipulować na całego

  1. Ada mówi

   Dobrze to ująłeś. Tak to się właśnie dzieje .
   Nic sobie z nas nie robią. Na dodatek to my……”suweren” zasuwamy na wszystkie te kolejne odcinki wieloletniego, tasiemcowego teatru, który reżyserowany jest dla tegoż to okpianego „suwerena” i z jego każdego wypracowanego grosza. I tu warto zapytać, co lepsze: „wiadro, czy kubeł”…..
   Ponad siedemdziesiąt lat minęło, gdy ulokowano nam ps yjaciół .
   Jaki to dobry, wciąż kwitnący interes!
   Czy my nie śpimy na jawie?!
   Kolejne dwa lata ?!

 3. Jarek mówi

  nasz naród śpi i śni. Wystarczy rzucić mu ochłapy jak 500+ czy aby przyjechał jakiś trump i swoją siwą treską potrzepał a stado baranów szaleje z radości. W tym tempie obudzimy się w oficjalnej judeopolonii a tego nasze dzieci i wnuki nam nie wybaczą nigdy. Popełniamy ten sam grzech co w 18 wieku co w 39 roku i teraz- grzech bezczynności uśpiony frazesami i pozorowanymi działaniami prowadzącymi do upadku kraju

 4. Ada mówi

  Nie dość, że dzieci i wnuki nam nigdy tego nie wybaczą, to trzeba NAM sobie uświadomić, że w końcu to ONE będą wędrującymi po całym świecie wygnańcami. Wygnańcami z własnej, wielowiekowej OJCZYZNY! Nasza młodzież już tam została ulokowana,
  wypchnięta…. z „braku pracy”, która to praca , jakby ukryta za winklem czekała na „przyjaciół” od wołyńskiej strony…,że o stołkach przyspawanych pokoleniowo do – latami wykształtowanych – ” białych rączek ” nie wspomnę.
  Na drogę na dodatek została zaopatrzona we wszelkie plwociny, tak na nią, jak i na „TENKRAJ”, który oprawców karmił wiekami i nabijał im sakwy.
  Absolutnie nic nie jest przypadkiem.
  Na powierzchni pozoranctwo i szum, rejwach wielosytuacyjny, a pod spodem
  prawdziwa „potrawa” się wysmaża.
  Ta „uczta” nie będzie dla nas……ale możemy być ” potrawą „!

 5. Anonim mówi

  Nadzwyczajnej kaście wolno więcej? Pijana sędzia spowodowała wypadek i nadal pracuje za pokaźną sumkę..W maju tego roku w Chorzowie, sędzia Beata B. spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu. Odsunięto ją od orzekania, ale wciąż pracuje w sądzie. Jak podaje portal se.pl. sędzia wciąż otrzymuje takie samo wynagrodzenie jak sprzed swojego wybryku. 22 maja 2017 r. sędzia Beata B. wsiadła za kierownicę… kompletnie pijana. Kobieta z podporządkowanej drogi wjechała prosto w nadjeżdżającego opla astrę, w efekcie czego jej auto dachowało. Dwukrotne badanie alkomatem pokazało ten sam wynik – 2,4 promila w wydychanym powietrzu – podaje portal se.pl. Jak informuje „Super Express” nazwisko byłej prezes Sądu rejonowego w Siemianowicach Śląskich nadal widnieje na stronach sądu. Beata B. nie została odwołana, ale pracuje teraz w wydziale cywilnym i otrzymuje za to sowite wynagrodzenie. Po tym, jak wszczęto postępowanie dyscyplinarne przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach, została ona zawieszona w czynnościach służbowych. Postępowanie jest w toku. Ale sędzia Beata B. nadal jest sędzią, nie jest odwołana. Jest odsunięta od orzekania i nie wykonuje żadnych czynności, ale formalnie nadal pracuje w sądzie. Jej wynagrodzenie nie zostało obniżone. Taką decyzję może podjąć sąd dyscyplinarny, ale do tej pory nie podjął powiedział „SE” Krzysztof Zawała, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach. Jak ustalił portal se.pl w przyszły poniedziałek ma się odbyć posiedzenie w sprawie obniżenia wynagrodzenia sędzi o połowę. Prokuratura Okręgowa w Katowicach zadecyduje o wymiarze kary za popełnione przez sędzię przestępstwo. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi jej do 2 lat więzienia.

  Źródło: se.pl
  Ps…Należy ją przesunąć do orzekania w sprawach pijanych kierowców. Tematyka jest jej znana..Oto efekt Pracy Prezydenta oszukańca. Taką decyzję może podjąć sąd dyscyplinarny, ale do tej pory nie podjął, co miał podjąć przecież to ich koleżanka, a Duduś taki układ chce utrzymać. No to ma teraz lepiej. Nic nie robi, a kaście kasa leci! W Niemczech sędziów wybierają posłowie do Bundestagu, a w Polsce sędziny wybierają się same i to jest „zdobycz demokracji”, że te małpiatki same siebie wybierają i wg. tante Merkel jest to szczytowanie demokracji w PRL bis. Tak jak powiedział prezes Jarosław Kaczyński, że w Polsce 6000 sędziów wystarczy a jest teraz 12 000 dlatego nadmiar systematycznie będzie usuwany z zawodu i tego oczekują Polacy.

 6. tomek mówi

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.