Konferencja prasowa Ruchu Narodowego w sprawie patologii neonazizmu i neokomunizmu. Projekt ustawy „Przeciw ludobójcom” [WIDEO]

fot. sejm.gov.pl
11

Stacja TVN wyemitowała w sobotę film dokumentalny o neonazistach w Polsce urządzających urodziny Adolfa Hitlera. Organizatorem tej skandalicznej celebry był Mateusz S., prezes Stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. Jednym z członków stowarzyszenia był działacz Ruchu Narodowego Jacek Lanuszny, który zrezygnował z członkostwa w „Dumie i Nowoczesności” natychmiast po tym, jak dowiedział się, co wyprawia Mateusz S..

Po emisji filmu rozpoczęła się medialna nagonka na Ruch Narodowy i jego prezesa Roberta Winnickiego, której celem jest przekonanie opinii publicznej, ze polscy narodowcy to neonaziści. Nikomu nie przeszkadza fakt, że o celebrach na cześć Hitlera urządzanych prezesa „Dumy i Nowoczesności” nie wiedział ani Winnicki, ani też należący do RN były członek tego stowarzyszenia. Kuriozalna narracja sklejająca polskich narodowców z neonazistami trwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa Ruchu Narodowego. Serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia, bo naprawdę warto. Pytania zadawane przez dziennikarzy były rozpaczliwą próbą dalszego budowania zbitki narodowcy-neonaziści, ale poseł Winnicki – mówiąc kolokwialnie – rozjechał tę hucpę bez litości.

Podczas konferencji Winnicki zadał też bardzo ważne pytanie skierowane do dziennikarzy: dlaczego nie ujawnili tego skandalicznego materiału zaraz po jego uzyskaniu, tj. w maju 2017 r.? Dlaczego materiał dokumentujący działanie, które natychmiast powinno zostać zgłoszone do prokuratury, trzymano prawie rok czasu w szufladzie? Dlaczego ten materiał trafia do opinii publicznej w momencie, w którym część elektoratu PiS zdegustowana liberalnym przechyłem tej partii po rekonstrukcji rządu, zaczyna przenosić swoje sympatie na Ruch Narodowy? W takim momencie rusza medialna nagonka usiłująca przypisać neonazizm polskim narodowcom. Ciekawe.

Poseł Winnicki i Ruch Narodowy mówią „sprawdzamy”. Podczas konferencji przedstawiony został projekt nowelizacji art. 256 kk poprzez dopisanie do niego artykułu o następującej treści: „Kto propaguje, oddaje cześć lub w inny sposób tworzy kult przywódców totalitarnych państw i formacji, w szczególności Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Włodzimierza Lenina, Stepana Bandery, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Wzywamy wszystkie siły polityczne do tego, aby tą ustawę poparły. Aby każdy kto czci w Polsce ludobójców – Stalina, Lenina, Hitlera, Banderę – był za to karany. Zobaczymy, czy to tylko gra polityczna czy faktycznie politycy poprą penalizację kultu ludobójców – powiedział Robert Winnicki.

Źródło: sejm.gov.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Bardzo dobre posunięcie Ruchu Narodowego. Szach – mat. Zobaczymy jak na to zareaguje szeroka reprezentacja żydokomuny piejąca nadal z zachwytu na hasło Stalin, Lenin czy inne żydobolszewickie pomioty. Uważam, że w Polsce powinien być karany nie tylko nazizm, bolszewizm, komunizm i banderyzm, ale także talmudyzm bo w nim to właśnie część analityków dopatruje się głównego źródła wszelkich totalitaryzmów i nienawiści.

 2. Zbulwersowany mówi

  Skończyłem właśnie czytanie 2 – tomowej książki wybitnego brytyjskiego dziennikarza i historyka, świadka historii Douglasa Reed’ a p.t. ” Strategia Syjonu „, absolutnego bestsellera i dziwię się, że do tej pory nie stanęły mi jeszcze wszystkie włosy dęba.

 3. Teresa Garland mówi

  Za wszelkie ustawki i manipulacje medialne powinna być kulka w łeb. Koneczny pisze: „„Na kłamstwa w prasie i w ogóle na wszystkie możliwe jej przewinienia starczyłby jeden paragraf w kodeksie: „Przestępstwa popełniane drukiem podlegają karze podwójnej”. Drakoński taki przepis stanowiłby a contrario hołd złożony potędze prasy; byłby zaś wybornym środkiem ochronnym do strzeżenia jej czci i powagi. Prasa „rewolwerowa” nie wytrzymałaby nacisku tego paragrafu.” Może w tytm kierunku trzeba pójść Panowie Narodowcy.

 4. goj mówi

  Albo TVN zatrudnia skrajnych idiotów, albo ludzi, którzy nie znają języka polskiego i pytania czytają z kartki i bez uwzględniania tego, co zostało im odpowiedziane.

  Pytania tej „dziennikarki” można przyrównać do dialogu:
  TVN: Czy lubi Pan kolor czerwony?
  Winnicki: Nie lubię koloru czerwonego.
  TVN: Skoro Pan lubi kolor czerwony, to czemu się Pan w tym kolorze nie ubiera?
  Winnicki: Nie lubię koloru czerwonego.
  TVN: Ale znajomy Pana znajomego zna osobę, która lubi kolor czerwony. Skoro Pan nie lubi koloru czerwonego, to czemu tamta osoba go lubi?

 5. goj mówi

  Druga sprawa: czy TVN nie powinien dostać kary za zatajanie przez wiele miesięcy informacji o popełnieniu przestępstwa?

  1. M. mówi

   Nie, przekazali info jak już mieli pewność.

 6. Ania mówi

  Zobaczymy wreszcie kto jest kto. Szczególnie interesuje mnie stanowisko PIS w tej sprawie, bo kto jest w PO czy Nowoczesnej nie jest żadną zagadką.

 7. Zbyszek mówi

  Nie działa wideo na stronie sejmu (próbowałem na dwóch różnych łączach). Czy mogę prosić o tekst konferencji?

  1. Katarzyna TS mówi

   Wideo działa bez problemu. Proszę spróbować przez Google Chrome.

 8. M. mówi

  No mają teraz chłopaki problem wizerunkowy.

 9. krzysztof mówi

  Syjonizm wymordował po 45 tysiące Polaków,czy to nie zbrodnia?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.