Konferencja prasowa Ruchu Narodowego, ONR i MW: „Apelujemy o godność państwa polskiego” [WIDEO]

fot. sejm.gov.pl
5

„Czy mamy do czynienia z nową fazą kampanii zniesławiającej Polskę na arenie międzynawowej?” – takie pytanie zadał dziś poseł Robert Winnicki (prezes Ruchu Narodowego) podczas wspólnej konferencji narodowców w Sejmie. W obliczu tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku dni, czyli tygodniowej nagonki TVN robiącej z Polski kraj nazistów oraz niesłychanie aroganckiej wypowiedzi ambasador Izraela i zmasowanego ataku na Polskę ze strony środowisk żydowskich w związku z nowelizacją ustawy o IPN, należy uznać, że pytanie posła Winnickiego było retoryczne. Zważywszy na procedowanie w Kongresie USA ustawy wspierającej bezprawne roszczenia żydowskie do tzw. mienia bezspadkowego, propagandowy atak na Polskę nie jest raczej kwestią przypadku.

Poseł Winnicki negatywnie ocenił działania polskich władz wobec ambasador Izraela Anny Azari. Wskazał, że jedyną reakcją po wypowiedzianych przez nią słowach powinno być pismo stwierdzające, że ambasador jest w Polsce persona non grata. Winnicki negatywnie ocenił również milczenie prezydenta Andrzeja Dudy w sytuacji poważnego kryzysu wizerunkowego Polski i wskazał na niepojące sygnały mogące świadczyć o tym, że prezydent Duda może nie podpisać nowelizacji ustawy o IPN. „Apelujemy o godność państwa polskiego” – powiedział Winnicki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Winnicki zaapelował też o przeprowadzenie ogólnonarodowej debaty publicznej, której celem byłoby zastanowienie się nad sensownością dalszego bezkrytycznego wspierania państwa Izrael na arenie międzynarodowej wobec antypolskiej retoryki izraelskich władz.

Uczestniczący w konferencji przedstawiciel Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch poinformował o kłamstwach rozprzestrzenianych w mediach społecznościowych przez polityków i dziennikarzy izraelskich. Wskazał też na skandaliczną akcję #PolishDeathCamps zainicjowaną na twitterze przez dziennikarkę „Jerusalem Post”.

Rzecznik ONR Tomasz Kalinowski poinformował, że w środę 31 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się przed ambasadą Izraela pikieta po hasłem „Stop antypolonizmowi” oraz oświadczył, że ONR domaga się dymisji wiceminister Magdaleny Gawin, która klaskała po wypowiedzi ambasador Anny Azari podczas obchodów rocznicy wyzwolenia niemieckiego-nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau.

Źródło: sejm.gov.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Idzie młode pokolenie ! Idzie nadzieja na Wolną Polskę !

 2. goj mówi

  Mam już dość ulegania żydowskim faszystom!

 3. goj mówi

  Oj, niedługo dojdzie do „polskiej wiosny”, oj dojdzie!

 4. goj mówi

  Wpisałem w Google Grafika „polish death camps”. Jestem przerażony!

 5. michu mówi

  Według eskimosów penalizowany może być tylko „negacjonizm”. Nie wolno negować 6 mln i 65 mld. Jeśli chodzi o pozostałe sprawy to przecież nie można blokować dyskusji itd. To chyba jasne

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.