Konferencja prasowa Międlara ws. wyroku sądu zezwalającego na Marsz Polski Niepodległej [WIDEO]

konferencja prasowa: Jacek Międlar i Piotr Rybak/ fot. screen
15

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uchylił decyzję prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zakazującą Marszu Polski Niepodległej. Marsz wyrusza o 17.00 z Dworca PKP. Sprawę skomentował Jacek Międlar podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– Bez względu na to, jak byłaby decyzja sądu okręgowego, bez względu na to, czy by nam zezwolono, czy nie zezwolono, to i tak Marsz Polski Niepodległej by się odbył, ponieważ to my, Polacy, jesteśmy gospodarzami w tym mieście i żaden lewicowy prezydent nie będzie decydował, czy możemy wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, czy nie – powiedział Międlar.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odnosząc się do treści wyroku Międlar wskazał, że jednoznacznie z niego wynika, iż prezydent Dutkiewicz i jego następca Jacek Sutryk złamali konstytucję. – Próba zdelegalizowania naszego marszu zanim się rozpoczął, to była zwykła polityczna i personalna ustawka, która na szczęście się nie udała – powiedział Międlar.

Międlar wyjaśnił też, jakie jest pochodzenie hasła „Śmierć wrogom Ojczyzny” i jak należy rozumieć to hasło, które przez lewicowych nieuków nazywane jest hasłem nawołującym do nienawiści. Odnosząc się do hasła „Raz sierpem, raz młotem” Międlar powiedział, że jest ono wyrazem niezgodny na totalitarną ideologię komunistyczną. – Na naszym marszu nie ma miejsca na polit-poprawny bełkot – oświadczył Międlar.

Przeczytaj też:

PILNE! Sąd zezwolił ma Marsz Polski Niepodległej we Wrocławiu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. kici kici KOCUR mówi

  Tylko pozazdrościć. Niepotrzebnie dałem się wrobić w Warszawę. U mnie w moim rodzinnym mieście szykuje się wspaniała uroczystość. Trudno, na przyszły rok nikt już nie namówi mnie na Warszawę. świętował będę w moim Wrocławiu.

  1. danuta mówi

   ja ide z rodzina jak co roku

 2. Mokotów mówi

  TY DUDKIEWICZ! Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą ***dupą jeża zabić. Twoje (lewackie) wojsko zjada czarcie ***gówno. Nie będziesz ty, suki ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, ***kurwa twoja mać. (Ty) świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i ***chuju złamany. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, ***kurwa twoja mać. () za co możesz nas w ***dupę pocałować!

 3. nn mówi

  Może tytuł marszu powinien brzmieć „Iskra odnowy”, bo te nasze marsze są iskrą która wyjdzie z Polski

 4. Normalny mówi

  Warszawa gratuluje Wrocławiowi. U nas tradycyjny Marsz też startuje niezależnie od żydowskiej ustawki.

 5. Zonia mówi

  Polacy widzicie juz na wlasne oczy co sie wyrabia z rodakami.Maja nas za baranow,oslow,idiotow,cymbalow,bo w wiekszosci nimi jestesmy.Jakim prawem nacja wszelkiej masci jewrejow tak nas niszczy od POkolen i zniewala.Czy w usraelu POzwolili by nam tak traktowac pejsatekoszerne wieprze?

 6. Bury Il mówi

  Panie Jacku do diabła z tymi wypierdkami komunizmu,dla nas polskich nacjonalistów to POspolite łajno
  Do przodu Polsko,je.ać zydolewacką zarazę!

 7. Bury Il mówi

  Panie Jacku do diabła z tymi wypierdkami komunizmu,dla nas polskich nacjonalistów to zdegenerowane POspolite łajno,o które nawet nie warto unurzać glanów.
  Do przodu Polsko,je.ać zydolewacką zarazę!

 8. MSW mówi

  Prezydent Andrzej Duda w Radio Maryja, dziś w czwartek o 18.15 z Pałacu Prezydenckiego.

 9. Krzysztof Zieliński mówi

  Ciekawe jakie hasła będą teraz skandowane na marszu? Pewnie ocenzurują hasło Bóg, Honor i Ojczyzna. Na budynku kancelarii premiera jest tylko Honor i Ojczyzna.

  1. Krzysztof Zieliński mówi

   Odnoszę się do marszu w Warszawie

  2. gojek mówi

   Boga to oni mają, ale w azji mniejszej…

  3. Andrzej Józef mówi

   Warto przypomnieć o niewinnych (Aborcja)
   1)hasło.Wybierz Życie twoja matka wybrała.
   2) To nie twoje ciało. To jest ciało w twoim ćiele .

 10. Roman mówi

  Za taką antypolską postawę Dupkiewicza i Satyra należy im się banicja z Wroclawia, wyjazd do Niemiec na taczce z g…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.