Konfederacja zarejestrowana jako partia. „Sąd rzucał nam kłody pod nogi”

Konfederacja/ fot. Twitter
10

Członek Zarządu Ruchu Narodowego, radca prawny Michał Wawer poinformował w piątek (26.07.2019), że Konfederacja została zarejestrowana jako partia. Postępowanie rejestracyjne trwało pięć miesięcy.

– Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że partia polityczna Konfederacji została pomyślnie zarejestrowana! Łatwo nie było, sąd (i nie tylko sąd) rzucał nam kłody pod nogi, ale udało się na czas. Już także formalnie jesteśmy w pełni gotowi do kampanii wyborczej! – napisał Wawer na Twitterze.

Jeden z internautów zasugerował, że stwierdzenie o „kłodach pod nogi” to zabieg marketingowy i poprosił o wymienienie owych „kłód”. „Osiem pism z sądu z różnego rodzaju żądaniami (i z kilkutygodniowymi przerwami między pismami). Jedno wycofanie zgody na użycie nazwiska (Liroy). Jedno żądanie dołączenia do udziału w sprawie od innej partii. Prawie pięć miesięcy postępowania w banalnej sprawie rejestrowej” – wyjaśnił Wawer i dodał, że „jako radca prawny z doświadczeniem w postępowaniach rejestrowych widzę różnicę między postępowaniem, w którym sąd zmierza do szybkiego załatwienia sprawy, a takim jak to. To było najdłuższe z ponad setki postępowań rejestrowych w mojej karierze”.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

W. Podjacki: Czy Dmowski był prorosyjski?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Bardzo dobra wiadomość!
  Teraz proszę o konkrety. Poważnie!
  A na marginesie chciałbym spytać, jak przez tą drogę przeszła koteria pt. “Wiosna”…

  1. Walerian Bychawski mówi

   Wiosna była już zarejestrowana przez niemieckich funkcjonariuszy, zanim Bidroń wpadł na jakikolwiek pomysł. Skrajna lewica zawsze może liczyć na obce służby w Polsce. Skoro naszych służb nie mamy, to jest jak jest.

 2. Aleksander mówi

  Brawo sądy, brawo minister Ziobro. Brawo Michał Wawer. O tym należy, a nawet trzeba mówić. Urzędnicy a w tym sędziowie uważają się za ważniejszych od ludzi których sądzą. Urzędnicy ZuS np. jeśli mają wątpliwości to rozstrzygają na korzyść państwa, a nie płatnika ZuS, który wiernie płaci podatki. Trzeba to zmienić, bo Polska to każdy z nas, a nie bezosobowy twór zwany PAŃSTWEM.

 3. gojek mówi

  “sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.
  Miałem nieraz do czynienia z “naszymi” sądami… Konkluzja:
  umiesz liczyć, licz na siebie.

 4. zz top mówi

  nie pp to walesa szpocel sb czy michnik,hlali z kiszczakiem aby komukolwiek z pierwszorzednym zydowskim rodowodem zasiedzialym w sb czy sadach od 1944 roku krzywde robic.
  ZDROWIE WASZE W PARSZYWE ZYDOWSKIE MORDY NASZE!!

 5. Ania mówi

  Jest wybór : albo Polska i Konfederacja albo Polin i POPIS plus inne lewactwo .

 6. z-k mówi

  Nie rżnij głupa panie Koszal. Ciemnoszachrajskie moce zrobią wszystko by nie dopuścić do istnienia patriotycznej partii Polaków.

 7. Zbigniew mówi

  Nieszczesny Sebastian:

  “Sąd rzucał kłody pod nogi? “”

  “Żądaniami? Ma Pan chyba na myśli procedury sądowe?”

  “Jakie ataki, może Pan być bardziej precyzyjny?”

  Tak mysla i reaguja ludzie w panice.

  To wlasnie wykazuje bledy pana Jacka – stanac im na drodze to w panice nawet nie zauwaza stratowanego a jeszcze prowokowac panike i stawac na drodze – typowy pan Slomka.

  Lepsza jest taktyka:

  Krytykujecie nas, dlatego, ze jestescie przyjaciolmi, bo jestesmy tacy sami, chcemy tego samego a metody musza sie roznic skrajnie.

  1. Zbigniew mówi

   Taka postawa wymaga ogromnego zaangazowania mysl tworzy nastepna i nie mozna sie od tego uwolnic….
   Odwrotnie – nerwy, zale, depresja, panika……..

   Zatrzymac grupe w panice trzeba zwrocic sie do niektorych, nie do wszystkich …

   Na razie wprowadzaja panike w szeregach zwolennikow pana Jacka – to mozna odwrocic …………

 8. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Jedyna dobra partia,która nie jest obcą agenturą,czy to masońską,żydowską,amerykańską czy niemiecką.Każdy rozsądny Polak powinien popierać Konfederację.Uważam,że do Konfederacji powinien dołączyć Kukuz’15,a raczej to co z niego zostało.To będzie gwarancją przekroczenia progu 5%.Szczęść Boże w słuzbie dla Polski!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.