Konfederacja w Sejmie: Trzeba powiedzieć Komisji Europejskiej wara!

Fot. NCzasTV
4
SKLEP-WPRAWO.PL

Do Polski dotarły wieści, iż bez aprobaty Komisji Europejskiej nic w kwestii sądownictwa nie może być ustanowione. Konfederacja ma na tę sprawę nieco inny pogląd. Trzeba powiedzieć Komisji Europejskiej wara od polskiego stanowienia prawa w Polsce – stwierdził poseł Robert Winnicki.

Słowa Winnickiego odnoszą się do listu przesłanego polskim władzom prze KE. Ta, zaniepokojona stanem „praworządności”, domaga się konsultacji przed ustaleniem nowej ustawy.

– Trzeba jasno powiedzieć Komisji Europejskiej wara od polskiego stanowienia prawa, od tego co robi suwerenny Sejm RP – apelował w sejmie prezes Ruchu Narodowego. Jego wystąpienie miało miejsce podczas drugiego czytania projektu nowelizacji niektórych ustaw autorstwa PiS, dotyczących sądownictwa.

– Nie macie prawa wtrącać się w nasza wewnętrzną debatę. Nie macie prawa do tego, żeby z Brukseli dyktować, w jaki sposób będzie wyglądało polskie sądownictwo, polskie prawo. I to dzisiaj musi paść z tej mównicy bardzo jasno. I to właśnie mówi Konfederacja – stwierdził poseł.  O kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości wypowiedział się bez zbędnych eufemizmów:

– Jest to bagno znaczącej niesprawiedliwości, ciągnących się procesów, nieskuteczności, krzywdzących wyroków – wyliczał. Wskazał również, iż „nie istniał realny trójpodział władzy, który by w jakikolwiek sposób kontrolował władzę sądowniczą”. Według Winnickiego, bagna, jakim są polskie sądy, PiS wcale nie chce osuszać. Zamiast tego, „dolewa do niego z własnej rury coś od siebie” i  zakłada, iż samo wyschnie. Poseł stwierdził jednak, iż bagno to „śmierdzi jeszcze bardziej”. Nic tu nie wskórają także kosmetyczne poprawki.

– Możecie tych reform namnożyć nawet 500, i może to trwać jeszcze dekady, a systemu nie uzdrowicie – stwierdził. – Jesteście totalnie nieudolni, niekompetentni i dlatego Konfederacja nie będzie popierała tego projektu ustawy – oświadczył Winnicki. Dobrze wiedzieć, iż nareszcie jakaś opcja w Sejmie dostrzega faktyczny problem, z jaki zmaga się nasz postkomunistyczny kraj.

Źródło: PAP

Przeczytaj również:

KE atakuje: Polska musi wstrzymać pracę nad ustawą o sądownictwie! Konieczna „konsultacja z komisją”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  A Franio w Watykanie pokazuje krzyż z kamizelką ratunkową zamiast Chrystusa na nim.Lepiej niech chodzi w kamizelce z krzyżem,bo pójdzie na dno z całym kościołem i wszyscy księża jemu poddani

 2. narodowiec mówi

  Ta całą sądowniczą żydobolszewie, należy wyłapać, policzyć, zagnać do wagonów, wagony zaplombować, aby żaden nie uciekł i wyekspediować ten gnój na Wzgórza Golan !!! Niech tam stosują swoje talmudyczne prawo !

  1. Boguslaw mówi

   Chetnie tez wsadzic ich oprawcow do ” dziurawego samolotu”, bo i wzgorza golan tez wcale do nich nie naleza!
   Ufam, ze Bozia przygotowal juz dla nich wszystkich kanalii, im odpowiednie miejsce, za ich parszywe, odwieczne barbarzynstwo!
   To sa dzieci diabla i razem z nim pojda juz wnet jego wspolna droga!
   PRZETRZYMAJMY i nie dajmy sie wciagnac w ich bestialstwa!
   Pan Bog jest naszym Ojcem, i my , poprzez wieki, zachowalismy jemu posluszenstwo, ludzka godnosc i honor!
   Zasluzylismy sobie na Jego laske i pomoc w pozbyciu sie tej gigantycznej chazarskiej zarazy!
   Pozdrawiam serdecznie wszystkich moich Rodakow, a w pierwszym rzedzie Jacka!;-))))))))

 3. marju73 mówi

  Kanał ceppowiśle wykasowany z YouTube. Na kanale w realu24 do obejrzenia wywiad Krzysztofa Lecha Łukszy z Rafałem Mossakowskim. Ciekawy jest wątek jego wspomnień z 1987 roku o Mariuszu Kamińskim (minuta 14.10). I niech sobie zaczadzone „dobrą zmianą” pisiory sami wyciągną wnioski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.