Konfederacja w Sejmie: Trzeba powiedzieć Komisji Europejskiej wara!

Fot. NCzasTV
4

Do Polski dotarły wieści, iż bez aprobaty Komisji Europejskiej nic w kwestii sądownictwa nie może być ustanowione. Konfederacja ma na tę sprawę nieco inny pogląd. Trzeba powiedzieć Komisji Europejskiej wara od polskiego stanowienia prawa w Polsce – stwierdził poseł Robert Winnicki.

Słowa Winnickiego odnoszą się do listu przesłanego polskim władzom prze KE. Ta, zaniepokojona stanem “praworządności”, domaga się konsultacji przed ustaleniem nowej ustawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Trzeba jasno powiedzieć Komisji Europejskiej wara od polskiego stanowienia prawa, od tego co robi suwerenny Sejm RP – apelował w sejmie prezes Ruchu Narodowego. Jego wystąpienie miało miejsce podczas drugiego czytania projektu nowelizacji niektórych ustaw autorstwa PiS, dotyczących sądownictwa.

– Nie macie prawa wtrącać się w nasza wewnętrzną debatę. Nie macie prawa do tego, żeby z Brukseli dyktować, w jaki sposób będzie wyglądało polskie sądownictwo, polskie prawo. I to dzisiaj musi paść z tej mównicy bardzo jasno. I to właśnie mówi Konfederacja – stwierdził poseł.  O kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości wypowiedział się bez zbędnych eufemizmów:

– Jest to bagno znaczącej niesprawiedliwości, ciągnących się procesów, nieskuteczności, krzywdzących wyroków – wyliczał. Wskazał również, iż “nie istniał realny trójpodział władzy, który by w jakikolwiek sposób kontrolował władzę sądowniczą”. Według Winnickiego, bagna, jakim są polskie sądy, PiS wcale nie chce osuszać. Zamiast tego, “dolewa do niego z własnej rury coś od siebie” i  zakłada, iż samo wyschnie. Poseł stwierdził jednak, iż bagno to “śmierdzi jeszcze bardziej”. Nic tu nie wskórają także kosmetyczne poprawki.

– Możecie tych reform namnożyć nawet 500, i może to trwać jeszcze dekady, a systemu nie uzdrowicie – stwierdził. – Jesteście totalnie nieudolni, niekompetentni i dlatego Konfederacja nie będzie popierała tego projektu ustawy – oświadczył Winnicki. Dobrze wiedzieć, iż nareszcie jakaś opcja w Sejmie dostrzega faktyczny problem, z jaki zmaga się nasz postkomunistyczny kraj.

Źródło: PAP

Przeczytaj również:

KE atakuje: Polska musi wstrzymać pracę nad ustawą o sądownictwie! Konieczna „konsultacja z komisją”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  A Franio w Watykanie pokazuje krzyż z kamizelką ratunkową zamiast Chrystusa na nim.Lepiej niech chodzi w kamizelce z krzyżem,bo pójdzie na dno z całym kościołem i wszyscy księża jemu poddani

 2. narodowiec mówi

  Ta całą sądowniczą żydobolszewie, należy wyłapać, policzyć, zagnać do wagonów, wagony zaplombować, aby żaden nie uciekł i wyekspediować ten gnój na Wzgórza Golan !!! Niech tam stosują swoje talmudyczne prawo !

  1. Boguslaw mówi

   Chetnie tez wsadzic ich oprawcow do ” dziurawego samolotu”, bo i wzgorza golan tez wcale do nich nie naleza!
   Ufam, ze Bozia przygotowal juz dla nich wszystkich kanalii, im odpowiednie miejsce, za ich parszywe, odwieczne barbarzynstwo!
   To sa dzieci diabla i razem z nim pojda juz wnet jego wspolna droga!
   PRZETRZYMAJMY i nie dajmy sie wciagnac w ich bestialstwa!
   Pan Bog jest naszym Ojcem, i my , poprzez wieki, zachowalismy jemu posluszenstwo, ludzka godnosc i honor!
   Zasluzylismy sobie na Jego laske i pomoc w pozbyciu sie tej gigantycznej chazarskiej zarazy!
   Pozdrawiam serdecznie wszystkich moich Rodakow, a w pierwszym rzedzie Jacka!;-))))))))

 3. marju73 mówi

  Kanał ceppowiśle wykasowany z YouTube. Na kanale w realu24 do obejrzenia wywiad Krzysztofa Lecha Łukszy z Rafałem Mossakowskim. Ciekawy jest wątek jego wspomnień z 1987 roku o Mariuszu Kamińskim (minuta 14.10). I niech sobie zaczadzone “dobrą zmianą” pisiory sami wyciągną wnioski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.