Konfederacja składa wniosek do ABW o sprawdzenie powiązań członków Rady Medycznej z firmami farmaceutycznymi [WIDEO]

Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke/ fot. screen
11

W piątek (10.12.2021) posłowie Konfederacji złożyli wniosek do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o sprawdzenie powiązać członków Rady Medycznej ds. Covid-19 z firmami farmaceutycznymi zajmującymi się produkcją szczepionek przeciw Covid-19.

W uzasadnieniu wskazano, że wobec zadań Rady Medycznej, jakimi jest dokonywanie analiz i ocen sytuacji epidemicznej oraz przedstawianie propozycji działań w tym zakresie, jest niezmiernie ważne, aby „wszyscy członkowie Rady byli krystalicznie czyści” i aby „wobec żadnego z nich nie pojawiły się nawet najmniejsze wątpliwości” co do powiązań z firmami farmaceutycznymi zainteresowanymi podejmowaniem korzystnych dla nich decyzji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konfederacja zapowiedziała złożenie takiego wniosku podczas konferencji prasowej 24 listopada 2021 roku po spotkaniu wszystkich klubów i kół poselskich, dotyczącym ewentualnej ustawy wprowadzającej segregację sanitarną. Konfederacja domaga się też informacji na temat zysków koncernów ze sprzedaży szczepionek do Polski.  – Ten temat został kompletnie przemilczany na tym posiedzeniu. Podejrzewam, że wszyscy wiedzą jak jest i boją się tego tematu poruszyć – mówił wtedy poseł Janusz Korwin-Mikke.

Podczas piątkowej (10.12.2021) konferencji prasowej, dotyczącej złożenia wniosku do ABW, poseł Janusz Korwin-Mikke wskazał, że minister zdrowia Adam Niedzielski boi się przeprowadzić weryfikację w zakresie konfliktu interesów wśród członków Rady Medycznej. Mikke przypomniał, że firma Pfizer została ukarana w USA za korumpowanie lekarzy i eksperymentowanie na dzieciach.

– Trzeba sprawdzić jak to jest z tymi powiązaniami, bo o tym wróble ćwierkają na wszystkich dachach, a premier Morawiecki powiedział, że Unia przepłaciła 3 miliardy na tych szczepionkach – podkreślił poseł Korwin-Mikke.

Poseł Grzegorz Braun przypomniał, że Konfederacja wielokrotnie składała zawiadomienia do prokuratury w związku z pandemicznymi działaniami władz i tzw. ekspertów. Podkreślił, że złożenie wniosku do ABW nie jest działaniem na wyrost, skoro minister zdrowia i prokuratura pozostają bierni w sprawie ewentualnego konfliktu interesów członków Rady Medycznej.

Źródło informacji: Facebook/Konfederacja

Zobacz też:

Konfederacja po spotkaniu ws. ustawy segregacyjnej: „Domagamy się, żeby ABW przebadała powiązania członków Rady Medycznej z koncernami szczepionkowymi” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Ciekawe czy coś z tego wyniknie? Najprawdopodobniej nic 😉

 2. Hammurabi mówi

  Już pisałem, że są to działania z góry skazane na wysłanie całej pary w gwizdek.
  Z tego co można znaleźć, to szefem ABW jest pułkownik Wacławek. Natomiast szefem pana pułkownika jest premier Morawiecki.
  Ten sam Morawiecki, który wciąż powtarzając wystudiowane gesty rąk twierdzi, że wszelkie działania rządu w sprawie zwalczania zagrożenia pandemicznego wynikają ze szczególnej troski o bezpieczeństwo i dobrostan społeczny.
  Do kompetencji Morawieckiego należy odwoływanie i powoływanie szefa ABW.
  Posłowie (właściwie Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych) sprawują kontrolę polityczną. Nic więcej.
  Inaczej mówiąc kontrolują to, co dostaną do skontrolowania.
  W skład Komisji do Spraw Służb Specjalnych wchodzi nie więcej niż 7 posłów. Obecnie są to:
  Waldemar Andzel (Prawo i Sprawiedliwość) – przewodniczący (poseł na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji)
  Jarosław Krajewski (Prawo i Sprawiedliwość) – zastępca przewodniczącego. (poseł na Sejm VIII i IX kadencji)
  Marek Biernacki (Polskie Stronnictwo Ludowe) poseł III, V, VI, VII, VIII i IX kadencji
  Maciej Gdula (Lewica) biedroniowo wiosenny…
  Michał Jach (Prawo i Sprawiedliwość) poseł V, VII, VIII, IX kadencji.
  Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość) poseł IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji.
  Adam Szłapka (Koalicja Obywatelska) poseł VIII i IX kadencji.
  Teraz proszę znaleźć sposób, by starzy partyjni wyjadacze, pozwolili sobie na akt niesubordynacji wobec własnego rządu!
  Być może z – podkreśleniem może – właściwszym adresem byłaby NIK z powołanym przez sejm a nie premiera Banasiem?
  Tym bardziej, że wiadome są ogólne stosunki na linii PIS – NIK, a przecież zgodnie z Konstytucją, Najwyższa Izba Kontroli (NIK) kontroluje działalność organów administracji rządowej, Narodowego Banku Polskiego, państwowych osób prawnych i innych państwowych jednostek organizacyjnych z punktu widzenia legalności, gospodarności, celowości i rzetelności.

 3. anonim mówi

  Naiwni jesteście że bezpieka w polin zwana ABW, która podlega mossadowi będzie ścigać parchów i ich pomagierów.

 4. verizanus mówi

  @Anonim. A może to nie naiwność tylko działania pozorowane ;). O zgóry wiadomym skutku 😉

 5. verizanus mówi

  Teraz należy oczekiwać na ile odpowiedź i działania (hehehe) ABW zostaną nagłośnione tak, żeby WSZYSCY widzieli jak to działa i wyzbyli się złudzeń 😉

 6. internet mówi

  Grupa nieletnich Egipcjan zatrzymana. Zgwałcili dziesięć nastolatek.

 7. anonim mówi

  @Verizanus Skutkiem tego działania będzie brak skutku, czyli ziew 😷 z strony mossad-abw. No inaczej jak J. Międlar powie, że ktoś ma naleśnik na głowie wtedy jest to przestępstwo zagrażające państwu i należy przyjechać do niego o 6 rano w celu zatrzymania.

 8. Zbyszek mówi

  To jest raczej inna technologia walki.

  „Ja drobny pylek od umiejetnosci zarzadu Deutsche Bank dostalem tak po pysku” ze oblizuje sie do dzisiaj.

  Oni sa zafascynowali mozliwosciami Federalizacji Polski i reszty, ze zapomnieli o kilkunastu milionach mobilnych pracownikow z Polskiego rynku swiadczenia uslug specjalistycznych i naszych mozliwosciach.

  Zapomnieli o tym co maja, bo chca wiecej, taniej i prosciej, cos czego juz nie ma – definitywnie nie ma! O czym kazdy wie.

  To ma wlasnie znaczenie dla opisu technologii walki politycznej!!!

  Dostalem po pysku i moge sie oblizac, gdyz jeszcze nie poprawili.

  Kulej robiac unik, siegal lewym prostym i poprawial a to sie nazywalo „sztuka walki” a nie kopania lezacego, zeby nie wstal.

  To byla Polska Szkola boksu – Rylski, Pietrzykowski a potem Mohamed Ali, ktory udoskonalil technike unikow. Pietrzykowski powiedzial, ze nie widzial gdzie jest Ali.

  Walka z syjonizmem, zdrajcami, wielkimi koncernami (koncentracja kapitalu w reku „Mutantow” nie moze polegac na ciaglej probie zadania KO, lecz na niby beznadziejnych drobnych ciosach (Michalczewski i to jego jedno oko).

  Nie idzie o to ze redakcje Narodowosciowe wlasnie tak robia, ale chodzi o to ze o tym musza wiedziec czytelnicy i nie wpadac w depresje, bo nie ma juz KO.

  Konfederacja robi to znakomicie ale tez nie mowia jak i po co.

  „Pilkarz postanowil oszczedzac sie w pierwszej polowie i wykorzystac to w drugiej ale trener w drugiej polowie nie wpuscil na boisko, bo nie wiedzial o tym”

  /To zdanie nie jest przygaduszka, dowcipem, lecz stworzone przez instytut od spraw negocjacji na uzytek opanowania sytuacji w Palestynie.

 9. Zbigniew mówi

  Media Narodowosciowe zadaja lekkie ciosy a zasadniczy KO zrobia wyborcy.

  Dzieki tej technice walki pijany Kulej dal sobie rade z 11 milicjantami (wtedy jeszcze metalowe, rozsuwane prety z kulkami na koncu byly niedopuszczalne, bo takie same mialaby mlodziez na demonstracjach – tak to jest a nie inaczej )

  Dudaczewski mowi, ze tu juz jest Polin i to jest dopuszczalne.

  Milicja nie stosowala radykalnych srodkow, przynajmniej publicznie, bo sie normalnie bali eskalacji – Polinowcy chyba maja lepsze srodki na Polakow? Beda strzelac w kolana?

 10. Zbigniew mówi

  „Jeden Kraj – jeden Narod i przybledy”

  W Polin mozna kogos spokojnego uderzyc metalowym pretem sluzacym do rozbijania szyb w samochodach przestepcow – mozna anonimowo i pod okiem niby polskiej policji.

  Kot Kaczynskiego takze przezylby takie uderzenie.

  To jest oferta przybledow, takie panstwo, taka wrazliwosc – to jest normalne, taka wrazliwosc ma byc, bo to Polin?

  Eskalacja przemocy, brutalnosci jest najgrozniejsza.

  W tym punkcie, tego nie zatrzymano, potem 150 tys nadmiarowych zgonow a potem?
  Potem nikt nie bedzie pewny jutra – nikt, tak jak na Ukrainie.

 11. Ruszył proces NORYMBERGA 2 mówi

  Ruszył proces NORYMBERGA 2 – proces sądowy o globalne zbrodnie przeciwko ludzkości złożony i zaakceptowany przez Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości Kanady. Zespół składający się z ponad 1000 prawników i ponad 10 000 ekspertów medycznych, kierowany przez niemieckiego Reinera Fuellmicha, jednego z najpotężniejszych prawników w Europie, wszczął największy w historii pozew sądowy pod nazwą „Norymberga 2” przeciwko WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) i Davos Group (Światowe Forum Ekonomiczne kierowane przez ponad 80-letniego Klausa Schwaba) za zbrodnie przeciwko ludzkości. (Czytaj na stronie – Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.