Konfederacja pozywa TVP za kłamstwa podczas prezentacji sondażu. Konferencja prasowa [WIDEO]

konferencja prasowa Konfederacji/ fot. screen
1

Podczas piątkowej (27.09.2019) konferencji prasowej w Sejmie Robert Winnicki i Janusz Korwin-Mikke poinformowali, że Konfederacja pozywa TVP w trybie wyborczym za kłamstwo dotyczące prezentacji sondażu wyborczego w czwartkowych „Wiadomościach”. Komitet Konfederacji został usunięty przez TVP z sondażu, w którym ma 5%, a więc wchodzi do Sejmu. „Wiadomości” podały wyniki sondażowe wyłącznie dla PiS, KO, Lewicy i PSL twierdząc, że żaden inny komitet nie przekracza progu wyborczego.

Co więcej, TVP ocenzurowała również drugi sondaż przeprowadzony wśród młodych wyborców, w którym Konfederacja uzyskała poparcie w wysokości 10%. O tym „Wiadomości” również nie poinformowały pokazując wyłącznie wyniki czterech komitetów, w tym wynik PSL na poziomie 3%. „Dość już tego, miarka się przebrała. Lada moment spotkamy się z nimi w sądzie!” – informuje Konfederacja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Złożyliśmy również skargę do KRRiTV na haniebny sposób działania TVP ws. zamilczania i cenzurowania Konfederacji. Od 5 miesięcy tzw. media publiczne blokują obecność naszych polityków w programach, od kwietnia nie dostaliśmy ani jednego zaproszenia. Jesteśmy jednym z pięciu komitetów ogólnopolskich, a zabrania nam się zabrać głosu w telewizji i reprezentować swoich wyborców. To jest telewizja publiczna?! Od KRRiTV domagamy się interwencji w tej sprawie i zapewnienia nam należnego czasu antenowego!” – informuje Konfederacja.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

PSL i Kukiz’15 to odrębne komitety wyborcze? Kolejna manipulacja Polsatu wymierzona w Konfederację

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Flex mówi

    TV publiczna czy prywatny folwark J.Kurskiego? Liczą się tylko 4 nogi „na okrągło zblatowane”. Piąta noga u okrągłego stołu niemile widziana. Najwyższa pora przerobić ten „mebel” na stół z powyłamywanymi nogami! To hańba, że pozbawia się wyborców możliwości zaznajomienia się w publicznej, ogólnopolskiej telewizji z propozycjami wszystkich startujących w wyborach ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dzisiaj rano trochę zrehabilitował się rozmową z Krzysztofem Bosakiem Polsat. Może dlatego, że mimo wiadomego rodowodu i sympatii politycznych stacja ta nie jest zakładnikiem ją finansujących. TVPIS i TVN to dno. TRWAM stosuje wybiórczy, ostrożny minimalizm zamiast pełnej informacji.Zobaczymy czy sąd nie odrzuci pozwu jako nie podlegający trybowi wyborczemu. Ale to bez znaczenia. To demokracja typu białoruskiego czy rosyjskiego dyskryminujących medialnie opozycję.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.