Konfederacja o Skarbie Państwa: Ten system zbankrutował. PiS kamufluje własne nieudacznictwo

Fot. YouTube
5
SKLEP-WPRAWO.PL

Konfederacja zwołała konferencję sejmową w sprawie „Odtworzenia Ministerstwa Skarbu”. Ministerstwo zostało podzielone na kilka mniejszych przez rządy PiS trzy lata temu. Według posłów, przyniosło to opłakane skutki.

Korzystając z okazji, Grzegorz Braun odniósł się do afery, która zatrzęsła sejmem.Powtórzenie i anulowanie nocnego głosowania w sprawie kandydatów do KRS nastąpiło, gdyż jego wyniki nie spełniały oczekiwań rządzących.

– To już nawet nie fasada [demokracji]. To tynk odpadający od fasady – wskazał Braun z niesmakiem wobec nielegalnych działań. Szybko przeszedł jednak do sedna sprawy: – Główny temat dzisiejszej konferencji to rekonstrukcja Ministerstwa Skarbu […] „zintegrowanego dostępu do koryta” w wykonaniu obecnej władzy – stwierdził. Po 3-letniej przerwie, Ministerstwo ma być wskrzeszone pod inną nazwą.

– Mamy do czynienia dzisiaj, po powołaniu nowego rządu, z takim deja vu, w wykonaniu obecnego rządu. […] Po 3 latach jest powrót do odtworzenia Ministerstwa Skarbu. Oczywiście pod zmienioną nazwą, żeby się do końca nie przyznać i opinię publiczną wprowadzać w błąd jest to Ministerstwo Aktywów Narodowych -powiedział Krzysztof Tołwiński, specjalista partii.

Przedstawił również tragiczną sytuację Skarbu Państwa po reformie:
– Jak aktywa mają się pod rządami PIS […] można sprawdzić. Na 40 spółek, pod zarządem pana ministra rolnictwa, wszystkie mają wyniki ujemne. […] W sztandarowych spółkach spadły jednocześnie przychody i zyski […] Czyli ten system rozproszony przez  PiS zbankrutował. Dzisiaj PiS próbuje tym swoim manewrem zakamuflować tą swoją nieudaczność – podsumował dosadnie.

Dlatego też Konfederacja che reaktywować Ministerstwo w dawnej formie, usuwając przy tym ze stanowisk partyjniaków nie znających się na prowadzeniu biznesu.

Źródło: nczas.com

przeczytaj również:

Mieszkaniec Krakowa skazany na miesiąc ograniczenia wolności za palenie w piecu węglem i drewnem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Robert mówi

  Że skarbem państwa jest jak ze złotym pociągiem,wszyscy go szukają a Eskimosi łapę trzymają

 3. dżordż mówi

  „Konfederacja” to jawna agentura moskiewska. Parada Oszustów – jawnie berlińska. Możecie sobie podać ręce, sprzedajni zdrajcy. Niech was piekło pochłonie, kurwy i złodzieje.

  1. Jaca mówi

   O, czyżby pisowski „beton” się odezwał? Człowieku masz straszne klapki na oczach i wyprany mózg, bez zdolności samodzielnego myślenia. Chyba jesteś przypadkiem beznadziejnym i nieuleczalnym, a na dodatek prostym chamem, wyzywającym innych, którzy nie myślą tak jak ty. Nie ma większych złodziei i szkodników Polski od 89′ jak ta pookrągłostołowa banda.

  2. robert mówi

   Zaskakująca wolta Grzegorza Brauna ? | wolna-polska.pl

 4. Anonim mówi

  Ja natomiast jestem pod wrażeniem, że otwierając przeglądarkę google widzę wiadomości z wprawo.pl. A tak się zwalczało bloga Jacka M.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.