Konfederacja nie poprzez żadnego z kandydatów w II turze. Oświadczenie Rady Liderów

wieczór wyborczy Konfederacji/ fot. Twitter
9

W niedzielę (28.06.2020) odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Urzędujący prezydent Andrzej Duda otrzymał 43% głosów, a kandydat PO Rafał Trzaskowski – 30%. Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak uzyskał 6,75% głosów (wg. exit poll było to 7,4%).

Podczas wieczoru wyborczego Konfederacja ogłosiła, że nie poprze żadnego z kandydatów w II turze. W opublikowanym oświadczeniu Rada Liderów Konfederacji zachęca swoich sympatyków do głosowania „zgodnego z własnym sumieniem i rozumem”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W krótkim komentarzu powyborczym Krzysztof Bosak powiedział, że w II turze wyborów „znów trzeba będzie wybierać mniejsze zło”. Podkreślił, że najważniejsze jest to, iż Konfederacja idzie do przodu i wyrasta na trzecią siłę polityczną w Polsce.

– Teraz dwa tygodnie kokietowania nas, kokietowania przez duże siły polityczne. Oni nagle odkryją, że jest im do nas blisko, że nas lubią, że myślą tak jak my. Wyciągajcie wnioski, bądźcie mądrzy. Konfederacja dziś zadeklarowała, że nie udzieli nikomu poparcia, ale zachęcamy Was do głosowania. Korzystajcie ze swoich praw obywatelskich w zgodzie ze swoim rozumem i w zgodzie ze swoim sumieniem – zaapelował Bosak.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Duda – 43,67%, Trzaskowski – 30,34%. PKW podała wyniki głosowania z 99,78% obwodów

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Zadnego poparcia dla tych dwóch bałwanów.
  Pójdę na drugą turę i skreślę ich , dwa matoły.

  1. Adrian mówi

   I prawidłowo, jako wyborca Konfederacji popieram tą decyzje.

 2. PolskiLwów mówi

  Typowe dla krypto lewaków, ważne aby przemycić poparcie dla tęczowego. Z konfederacji taka prawica jak z wojska bolszewickiego w 1920..

  1. Frank Drebin mówi

   Dokładnie tak. Bosaczek to taki młody Gertych, zwykły karierowicz szukający niszy gdzie może coś ugrać. Padło na „narodofca”, równie dobrze mogło paść na LGBTQPZ bo i ten ślub coś podejrzany

 3. Janina mówi

  zgadzam się , Bosaczek to karierowicz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. antyPOPiS mówi

   Typowe dla PiSich stolców srakiewicza manipulacje. Kulas, kacaPiSki Gensek, „pobożny” socjalista, to nie tylko jawny patologiczny żydofil, ale też sexualny krypto_dewiant, co nie przeszkadza jego wyznawcom używać obŻYDliwych cech wodzunia, by przyPiSywać je prawicowej konkurencji. Kto chce mieć czyste sumienie, na drugą turę która jest farsą post magdalenkowszczyzny, nie pójdzie. Kto myśli do przodu, i szacuje szkody dalszej samowładzy kulasa, pójdzie by wrzucić w szambo neobolszewi granat. Niech PiSraelscy socjaliści ewolucyjni żrą się z POlszewią „postępową”. Tylko tak można przyspieszyć upadek faktycznego lewicowo_lewackiego monopolu władzy PO/PiSu…

 4. tomjesz mówi

  Z arytmetyki wyborczej wynika że brak poparcia to poparcie dla Trzaskowskiego.
  I dla LIKWIDACJI POLSKI

 5. mario mówi

  Jeśli ktoś ma wątpliwości o co grają końfederaci to ma czarno na białym.Chcą by władze w Polsce objęli lewacy po społu z pedałami.Czaskowski u władzy to koniec Rzeczypospolitej.Nie jestem zwolennikiem PiS-u ale takie stanowisko konfederatów to zdrada!Mam nadzieje że nikt na takie gadki nie da się nabrać!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.