Koncert chanukowy w Filharmonii Narodowej! Wśród sponsorów Narodowe Centrum Kultury i samorząd województwa mazowieckiego

koncert chanukowy/ fot. screen
4

W Filharmonii Narodowej w Warszawie, 22 grudnia 2019, odbędzie się koncert chanukowy zorganizowany przez Chabad Lubawicz. Koncert sponsorowany jest m.in. przez Narodowe Centrum Nauki oraz samorząd województwa mazowieckiego (Urząd Marszałkowski). Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji. W trakcie wieczoru przewidziany jest specjalny program dla dzieci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Mamy już chanukową celebrę w Sejmie i Pałacu Prezydenckim. Czas na chanukowy koncert w Filharmonii Narodowej i pieniądze od NCK podlegającego ministrowi Glińskiemu (PiS) oraz od samorządu wojewódzkiego z marszałkiem Struzikiem (PSL) na czele. Jak widzicie, rządzący i opozycja mogą kłócić się w wielu sprawach, ale jedni i drudzy zgodnie płacą na żydowskie imprezy. Oczywiście nie płacą ze swoich pieniędzy, tylko z publicznych.

Narodowe Centrum Kultury, podlegające Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest państwową instytucją, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce, w tym promocja polskiego dziedzictwa narodowego jako elementu europejskiego dziedzictwa kulturowego oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej. Czy sponsorowanie koncertu chanukowego to promocja polskiego dziedzictwa narodowego? A może Chanuka jest już polską tradycją narodową i państwową?

Źródło informacji: chabad.org.pl, nck.pl

Zobacz też:

„Zatrzymanie Międlara to dobry prezent na Chanukę”. Redaktor żydowskiego portalu zadowolona z akcji ABW

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Na ten koncert wyborcy PIS, PO, SLD, Razem, Nowoczesnej, KOD powinni wchodzić poza kolejnością.

 2. Sybilla mówi

  cenzura u księdza działa tak jak na mysiej, to po co się oburzać na cenzurę u innych

 3. JK mówi

  trzeba tm wpasc z plakatami i fotkami z Palestyny

 4. joanna mówi

  Straszne, jesteśmy podbitym narodem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.