Kompromitacja prezydenta Dudy! Cenckiewicz ujawnia: Hermaszewski to agent WSW lojalny wobec bezpieki

Mirosław Hermaszewski/ fot. wikipedia
7
SKLEP-WPRAWO.PL

Uzasadniając weto do tzw. ustawy degradacyjnej prezydent Andrzej Duda stwierdził, ze byłaby ona krzywdząca m.in. dla Mirosława Hermaszewskiego, który – jako członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego – straciłby stopień generała z mocy prawa. „Jak przyznaje historyk z IPN dr Grzegorz Majchrzak, nie tylko pan gen. Hermaszewski został wpisany najprawdopodobniej do Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego bez swojej zgody. De facto był to rozkaz, który mu wydano by w tej Radzie uczestniczyć”- powiedział prezydent.

Na wyjaśnienie prezydenta Dudy zareagował prof. Sławomir Cenckiewicz. „Gen. Mirosław Hermaszewski to informator WSW o ps. Długi! Cała jego kariera w PRL to oddanie partii i lojalność wobec wojskowej bezpieki!” – napisał Cenckiewicz na twitterze.

W dzisiejszym „Do Rzeczy” ukazał się artykuł Cenckiewicza o Hermaszewskim, w którym o „towarzyszu kosmonaucie” pisze tak: „Lubi budować mit pilota i kosmonauty przypadkowo wykorzystanego przez komunistów. Liczne dokumenty ukazują brutalną prawdę o jego komunistycznym zaangażowaniu i tajnej współpracy z WSW”.

Odnosząc się do wyjaśnień prezydenta Dudy Cenckiewicz alarmuje: „Doszło tym samym do bezprecedensowej i dość niebezpiecznej interpretacji działalności WRON w latach 1981-83, z której wynikać może, że w ramach owego »związku przestępczego o charakterze zbrojnym« istniały niejako dwie równoległe struktury (…): »zła« z gen. Wojciechem Jaruzelskim na czele i »dobra«, w gruncie rzeczy przypadkowa i pasywna, w której przewodził siłą wciągnięty do WRON pilot kosmonauta. (…)Biorąc pod uwagę cały kontekst historyczny, rolę WSW i osobiste zaangażowanie gen. Wojciecha Jaruzelskiego w proces doboru kadr oficerskich LWP w latach 1967-90, nie ulega wątpliwości, że ppłk Mirosław Hermaszewski nie był postacią przypadkową we WRON”.

Prezydenckie uzasadnienie do weta okazało się kompromitacją, a komunistyczni generałowie nadal są nie do ruszenia. Przerażające, ze zapewnił im to prezydent „dobrej zmiany”, o którym wyborcy myśleli, że będzie „biczem na komunę”. A wyszło jak wyszło. Szkoda.

Źródło: „Do Rzeczy”, rmf24.pl, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Paweł mówi

  Lojalność wobec Partii i wiernośś bezpiece to nie przestępstwo. Chyba to był jego obowiązek jakobżołnierza PRL. Inna sprawa czy kogoś skrzywdził konkretnie. Prof. Cenckiewicz jest jak zwykle ostry jak brzytwa. Odebrał mi Wałęsę, a teraz chce odebrać idola dzieciństwa, jedynego jak do tej pory Polaka w Kosmosie!!. Amerykanie deklarują przyjaźń, ale jakoś nie kwapią się wyszkolić Polaka do misji kosmicznej. To byłby dla nas „za duży zaszczyt”. A Ruscy wyszkolili Hermaszewskiego i poleciał z Bajkonuru. Prof.Cenckiewicz jest ostry jak brzytwa. Ciekawe czy pisał ten artykuł w godzinach pracy, jak mu się to czasem zdarza…

  1. ROMAN mówi

   ………………………………………………….. ŻYDZI ZABR

   ………………………………………………….. ŻYDZI ZABRONILI PRODUKCJI PŁYNU LUGOLA ! ! ! ! ! ! !ONILI PRODUKCJI PŁYNU LUGOLA ! ! ! ! ! ! !

  2. Bo mówi

   A czy on byl wogole w kosmosie? Moze sobie tylko posiedzial w atrapie statku kosmicznego. Ponoc loty na Ksiezyc to bujda na resorach.
   (’bujda na resorach’ pot. kłamstwo)

 2. Waldemar mówi

  Kariera w LWP to PZPR lub WSW

 3. Paweł mówi

  Tja. Samolot też nie uderzył w World Trade Center, Amerykanie sami je wysadzili, żeby wywołać wojnę w Afganistanie. Co jeden to lepsze teorie wymyśla. Życie to nie jest plan filmowy. Hermaszewski był w kosmosie, opowiada o tym.
  Najszybszy pociąg świata, w realu, może za 100 lat. https://youtu.be/sE4A0nPjyqQ

 4. Arek mówi

  A tu jeszcze film o wyprawie na Marsa.
  https://youtu.be/1aDP70k4dPE
  Tylko po co tam lecieć jak tam tylko piach i dwutlenek węgla? Pewnie jakieś surowce są, tylko… Czy nie będą za drogie? Nie lepiej byłoby zbudować bazę na księżycu (podziemną), i zająć się pozyskiwaniem helu-3, doskonalego źródła energii, lepszego jiż rozszczepienie atomu. Być może energię tą można byłoby wykorzystać w podróżach do innej galaktyki?
  https://youtu.be/1aDP70k4dPE

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.