Kompromitacja nadzwyczajnej kasty. Rzecznik TSUE odrzuca ich pytania prejudycjalne

Igor Tuleya/fot. twitter
5

We wrześniu 2018 roku sędzia Igor Tuleya zawiesił proces przeciwko dwóm recydywistom oskarżonym o porwanie i skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE pytanie prejudycjalne dotyczące postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów. Pytanie do TSUE skierował też łódzki Sąd Okręgowy rozpatrujący sprawę cywilną, w której miasto Łowicz pozwało wojewodę o odszkodowanie w kwocie blisko dwóch i pół miliona złotych. Wyglądało na to, że nadzwyczajna kasta znalazła sposób na sparaliżowanie sądownictwa poprzez zawieszanie procesów i wysyłanie zapytań prejudycjalnych, które w ogóle nie są związane ze sprawą.

ZOBACZ: Nadzwyczajna kasta paraliżuje polskie sądownictwo: zamiast procesów są pytania do TSUE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

We wtorek (24.09.2019) rzecznik TSUE Jewgienij Tanczew zaproponował, aby unijny Trybunał uznał oba pytania prejudycjalne za niedopuszczalne. Według Tanczewa pytania dotyczyły sytuacji hipotetycznej. – Sądy odsyłające obawiają się, iż wydanie konkretnego rozstrzygnięcia może doprowadzić do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego przeciwko sędziom orzekającym w tych sprawach. Wynika z tego, że wszczęcie postępowania dyscyplinarnego jeszcze nie nastąpiło. Można stwierdzić, że sądy odsyłające żywią jedynie subiektywne obawy, które nie urzeczywistniły się w postaci wszczęcia postępowań dyscyplinarnych i pozostają hipotetyczne – tłumaczy Tanczew.

Jeśli orzeczenie TSUE, które ma nastąpić w grudniu, będzie zgodne z opinią rzecznika generalnego, byłaby to pierwsza sprawą dotyczącą praworządności, którą Trybunał rozstrzygnąłby po myśli polskich władz.

Źródło informacji i cytatu: dw.com

Zobacz też:

Katarzyna TS: „Sędzia Statkiewicz to nazistka?”. Proces Międlar vs. Lempart w pigułce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Helenka2 mówi

  Sędziowie już tak się rozzuchwalili,że im rozum odjęło. Brawo decyzja TSUE!!

 2. zz top mówi

  Postkomunistyczna holota w togach,jak najemnicy-odwazni do Mielara,Rybaka,Zielinskiego.

  1. Daro mówi

   Ten tuleja ma zydowskie pochodzenie wiec czemu sie dziwicie

 3. mark mówi

  Autorem „buntu „nadzwyczajnej kasty jest PO i jej Ducze Grzesiek Schetyna czyli najbardziej tajna broń Kaczora…co nie zrobi to strzał w POtylicę ŁoPOzyncji….tyn Kaczor to jednak jest wredny…..

 4. mark mówi

  Za taki wygląd należy się minimum 10 lat…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.