Kompromitacja nadzwyczajnej kasty. Rzecznik TSUE odrzuca ich pytania prejudycjalne

Igor Tuleya/fot. twitter
5

We wrześniu 2018 roku sędzia Igor Tuleya zawiesił proces przeciwko dwóm recydywistom oskarżonym o porwanie i skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE pytanie prejudycjalne dotyczące postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów. Pytanie do TSUE skierował też łódzki Sąd Okręgowy rozpatrujący sprawę cywilną, w której miasto Łowicz pozwało wojewodę o odszkodowanie w kwocie blisko dwóch i pół miliona złotych. Wyglądało na to, że nadzwyczajna kasta znalazła sposób na sparaliżowanie sądownictwa poprzez zawieszanie procesów i wysyłanie zapytań prejudycjalnych, które w ogóle nie są związane ze sprawą.

ZOBACZ: Nadzwyczajna kasta paraliżuje polskie sądownictwo: zamiast procesów są pytania do TSUE

We wtorek (24.09.2019) rzecznik TSUE Jewgienij Tanczew zaproponował, aby unijny Trybunał uznał oba pytania prejudycjalne za niedopuszczalne. Według Tanczewa pytania dotyczyły sytuacji hipotetycznej. – Sądy odsyłające obawiają się, iż wydanie konkretnego rozstrzygnięcia może doprowadzić do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego przeciwko sędziom orzekającym w tych sprawach. Wynika z tego, że wszczęcie postępowania dyscyplinarnego jeszcze nie nastąpiło. Można stwierdzić, że sądy odsyłające żywią jedynie subiektywne obawy, które nie urzeczywistniły się w postaci wszczęcia postępowań dyscyplinarnych i pozostają hipotetyczne – tłumaczy Tanczew.

Jeśli orzeczenie TSUE, które ma nastąpić w grudniu, będzie zgodne z opinią rzecznika generalnego, byłaby to pierwsza sprawą dotyczącą praworządności, którą Trybunał rozstrzygnąłby po myśli polskich władz.

Źródło informacji i cytatu: dw.com

Zobacz też:

Katarzyna TS: „Sędzia Statkiewicz to nazistka?”. Proces Międlar vs. Lempart w pigułce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Helenka2 mówi

  Sędziowie już tak się rozzuchwalili,że im rozum odjęło. Brawo decyzja TSUE!!

 2. zz top mówi

  Postkomunistyczna holota w togach,jak najemnicy-odwazni do Mielara,Rybaka,Zielinskiego.

  1. Daro mówi

   Ten tuleja ma zydowskie pochodzenie wiec czemu sie dziwicie

 3. mark mówi

  Autorem „buntu „nadzwyczajnej kasty jest PO i jej Ducze Grzesiek Schetyna czyli najbardziej tajna broń Kaczora…co nie zrobi to strzał w POtylicę ŁoPOzyncji….tyn Kaczor to jednak jest wredny…..

 4. mark mówi

  Za taki wygląd należy się minimum 10 lat…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.