Komitet Żydów Amerykańskich protestuje przeciw beatyfikacji kardynała Augusta Hlonda

kardynał August Hlond/ fot. arch.
12

W 1992 roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny kardynała Augusta Hlonda, prymasa Polski w latach 1926-1948. 19 maja 2018 papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kardynała. To nie spodobało się Komitetowi Żydów Amerykańskich (AJC), który wystosował list do kardynała Kurta Kocha, przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Stosunków Religijnych z Żydami.

Kontynuowanie procesu beatyfikacyjnego kardynała Hlonda „będzie postrzegane w społeczności żydowskiej i poza nią jako wyraz aprobaty dla niezwykle negatywnego podejścia kard. Hlonda do społeczności żydowskiej” – napisał rabbi David Rosen, dyrektor ds. Międzynarodowych Związków Międzyreligijnych AJC.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W liście AJC przytoczono „przykłady wrogości kardynała Hlonda wobec Żydów” oraz „jego odmowę, pomimo wielokrotnie kierowanych do niego próśb polskich przywódców żydowskich, podjęcia działań mających na celu ochronę społeczności żydowskich”.

W swoim liście pasterskim z 1936 r. kardynał Hlond „potępił judaizm i Żydów za odrzucenie Jezusa” i „popierał bojkot żydowskich instytucji” – pisze Rosen. Cytując z tego listu pasterskiego, Rosen wskazuje, że napisano w nim: „Dobrze jest kupować u swoich, aby uniknąć żydowskich sklepów i żydowskich kramów na rynku (…) Należy trzymać się z dala od szkodliwego moralnego wpływu Żydów; trzymajcie się z daleka od ich antychrześcijańskiej kultury, a zwłaszcza bojkotujcie żydowską prasę i demoralizujące żydowskie publikacje.”

Dziesięć lat później, jak zauważył Rosen, Hlond odmówił spotkania z polskimi przywódcami żydowskimi, którzy próbowali omówić z nim memorandum, w którym szczegółowo ujęto „ciągły obieg oskarżeń o mord rytualny i związane z tym niebezpieczeństwo masowych pogromów” w przeddzień Paschy w 1946 r.

W liście Rosena do kardynała Kocha pojawił się też zarzut, że po pogromie kieleckim „kardynał Hlond odbył konferencję prasową, ale nie potępił pogromu ani nie nalegał, by Polacy zaprzestali mordowania Żydów. Wskazał raczej, że Żydzi byli komunistami lub zwolennikami komunizmu i że pogrom jest ich własną winą„.

List AJC został udostępniony Sekretariatowi Watykańskiemu Stanu i Kongregacji ds. Świętych, dwóm organom Stolicy Apostolskiej, które są kluczowe dla przyspieszenia procesu beatyfikacyjnego.

Nasz komentarz: Żydzi oskarżyli polskiego prymasa o antysemityzm i próbują doprowadzić do zablokowania jego procesu beatyfikacyjnego. Jak widzicie, żydowska akcja antypolska rozwija się na wszystkich frontach. Teraz uderza w jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Kościoła katolickiego; w człowieka, który przestrzegał przed niszczycielskim wpływem masonerii i komunizmu; w człowieka, który wskazywał, że receptą uzdrowienia Polski jest budowanie ładu społecznego na podstawowych zasadach moralności chrześcijańskiej oraz nakazywał zdecydowanie odcinać się od wpływów idei propagujących rozkład moralny i niewiarę.

Podczas wojny kardynał Hlond przebywał na emigracji: najpierw w Rzymie, potem w Lourdes, a następnie w benedyktyńskim zakonie w Hautcombe w Sabaudii. Aresztowany przez Gestapo i nakłaniany do współpracy oraz stworzenia wspólnego frontu anty-sowieckiego odmówił stwierdzając, że „tylko wolna Polska może pertraktować i wchodzić w układy ze swoimi sąsiadami”. Wywieziony do miejscowości Wiedenbruck w Westfalii pozostawał pod stałym policyjnym nadzorem. W wielkanocny poranek 1945 roku miejscowość została wyzwolona przez wojska amerykańskie. Kardynał Hlond udał się do Rzymu, a stamtąd do Polski. 8 września 1946 wraz z całym Episkopatem, w obecności miliona Polaków, dokonał na Jasnej Górze aktu poświęcenia kraju Niepokalanemu Sercu Maryi.

– Od piotrowej stolicy (…) zasyłam Ci w tej godzinie tragicznej, Polsko najdroższa, swe tęskne pozdrowienie prymasowskie, wyrazy najgłębszego podziwu i umiłowania – pisał kardynał do Polaków w czasie wojny. – Hołd składam niezrównanej armii, która bijąc się za Polskę i o Boga w Polsce, z walecznością bez przykładu w dziejach, morzem szlachetnej krwi przelanej, stwierdziła przed światem prawa narodu do niepodległości i religijnych swobód.

Wiecie co? Nic dziwnego, że Żydom nie podoba się proces beatyfikacyjny prymasa Hlonda. Odważny, bezkompromisowy, ujmujący się za Polakami hierarcha Kościoła katolickiego jest dla nich nie do przyjęcia. Gdyby kardynał Hlond żył dziś, „Wyborcza” nazywałaby go kapłanem nienawiści i niszczyła na każdym kroku. Takich hierarchów bardzo brakuje w dzisiejszym polskim Kościele.

Źródło: ajc.org, polskieradio.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Karol mówi

  Nie trawię tych pejsatych skurwesynów. Żydowskie ścierwo !

 2. Krzysztof mówi

  Jak widać od bardzo dawna żydzi mówią nam co nam wolno , a co nie . To żydowskie bydło chce , abyśmy ich kochali nawet za ich bandytyzm polityczny ., bankowy , złodziejstwo , antypolonizm , Nienawiść do narodu polskiego . Kardynał Hlond , był patriotą , wielkim Polakiem , osoba godna najwyższego szacunku , a takie śmiecie czosnkowe mówią kto w NASZYM KOŚCIELE KATOLICKIM może być świętym – SKANDAL. Czy my Polacy – wpieprzamy się w ich sprawy religijne ? Boże – sprowadz zarazę na ten najpodlejszy naród na świecie , taką zarazę ,żeby słuch wszelki w nieodległym czasie o nich zaginął. Niemcy i żydzi – a zwłaszcza ci drudzy nie powinni istnieć , powinni być starci na pył . Nie są godni miana człowieka , nie są godni by żyć w śród ludzi. Normalnych ludzi!

 3. Przebiśnieg mówi

  Kardynał August Hlond mimo, że był poinformowany a wręcz błagany o Intronizację Jezusa Chrystusa Króla Polski przez bł. Rozalię Celakównę , co czyniła ona z polecenia Samego Pana Jezusa Chrystusa i co mogło Polskę ocalić od katastrofy II -giej WŚw, tego nie uczynił ! Polecenie jest nadal aktualne! Polscy katolicy oczekują natychmiast pełnego Aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski !!! Zaniechanie tego Aktu może doprowadzić zgodnie z przesłaniem Chrystusowym do całkowitego unicestwienia Polski podobnie jak to będzie się działo z innymi państwami i narodami.

  http://www.intronizacja.pl/popieram/

 4. Constancja mówi

  Jezus Chrystus do Rozalii Celakowny: „Za grzechy i zbrodnie popelnione przez ludzkosc na calym swiecie zesle Pan Bog straszna kare. Sprawiedliwosci Boza nie moze zniesc dluzej tych wystepkow. Ostoja sie tylko te panstwa, w ktorych bedzie Chrystus krolowal. Jesli chcecie ratowac swiat, trzeba przeprowadzic intronizacje… we wszystkich panstwach i narodach na calym swiecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Ktore panstwa i narody jej nie przyjma i nie poddadza sie pod panowanie slodkiej milosci Jezusowej, zgina bezpowrotnie z powierzchni ziemi i juz nigdy nie powstana”. (R. Celakowna „Wyznania z przezyc wewn.”)
  Pierwszy raz Rozalia miala wizje kardynala Hlonda juz w 1937r., a pozniej jeszcze kilkakrotnie, gdy Jezus Chrystus przynagla Rozalie do podjecia staran o intronizacje. Kardynal zachowal dystans i rozmyslal nad tym az wybuchla wojna. Po wojnie tez rozmyslal i rozmyslal…i tego nie uczynil. Czy juz wtedy masoneria rzadzila KK? Zaden papiez nie posluchal tez Matki Bozej z Fatimy i nie poswiecil Rosji. W KK nikt sie nie liczy ze zdaniem Boga !
  Czy mozna bylo zmienic bieg historii ? Mozna, bo Bog dotrzymuje swoich obietnic.
  Ksiadz Kiersztyn zaplacil zyciem za dazenie do intronizacji Jezusa Chrystusa.
  Jak sie tego boja. Czlowiek napompowany prze szatana chce miec swiat w swoich rekach i zapomnial, ze zyje tylko „5 minut” a dalej to wiecznosc…i trafi do takiego samego piekielka, ktore stworzyl tu na ziemi, a tam Lucyfer juz mu nie da zadnej wladzy.
  W Europie zachodniej panstwa traca swoja tozsamosc i przepadaja bezpowrotnie.
  Jesli Polacy nie zgromadza sie wokol Boga z rozancem w reku to przepadna…
  Szkoda mi tylko naszych dzieci, ktorzy beda zyli jak w obozie koncentracyjnym.

 5. Robert B. mówi

  Odpowiedź powinna być taka: To nie wasza wiara, wypierdalać.

  1. julie mówi

   Polesiu ! Moj Drogi Polesiu ! Bog zaplac Tobie za slowa czystej prawdy. Tylko My Polacy wiemy czym jest wiara w Pana Boga w milosci do Naszej Ukochanej Ojczyzny !

 6. Pola kowalska mówi

  Zgadza sie zrobiono intronizacje na odczep sie w szatanskich Lagienikach.Zostal krolem Wszechswiata ale nie Polski jak sobie zyczyl i nie stac na korone ale na SPA i miljony stac ich bizesmeni purpurowe zakaly zydowskie w sutannach rozwalaja nasza wiare od srodka .Na zlecenia swych rodakow z Izraela i USA szatanistow masoneria w kosciele przybrala na niszczeniu naszego kraju w ime Boga i pokoju zalatwiaja wojny i mordy ludzi okaleczanie dzieci zboczency w sutannach zolnierze komuny i NOW Dzieki Bogu ze nie wszyscy jest paru porzadnych kaplanow ale to kropla w morzu bo jest niszczona przez wroga masonerie w purpurze przebierancy zydowscy

 7. Piotrx mówi

  Do czego to doszło aby wrogowie Chrystusa po raz kolejny mówili katolikom kto ma być wyniesiony na ołtarze. Gdyby obecne władze kościelne zachowały resztki godności powinny stanowczo i zdecydowanie sprzeciwić się mieszaniu w wewnętrzne sprawy Kościoła przez ludzi, którzy nie tylko nie są jego członkami ale zwalczających go w sposób programowy:

  Jak pisał niegdyś ks. dr D. Fahey
  „The Kingship of Christ and Organized Naturalism” – Cork (Irlandia) 1943 r
  /fragment/

  „….ponieważ musimy mężnie stać po stronie praw Chrystusa Króla, prawdziwego nadprzyrodzonego Mesjasza, i dążyć do ponownego nasycenia społeczeństwa nadprzyrodzonym duchem Ciała Mistycznego, powinniśmy zwalczać wysiłki Żydów zmierzające do przeniknięcia świata naturalizmem. W tym znaczeniu – a to dlatego że istnieje tylko jeden boski plan zaprowadzenia porządku w świecie – każdy rozsądnie myślący człowiek musi być uznany za antysemitę.

  „The Jewish World” z 9 lutego 1883 roku przedstawił następujący program:

  „Największym ideałem judaizmu jest, … aby cały świat został przesiąknięty poglądami żydowskimi i aby w powszechnym braterstwie narodów – faktycznie wielkiego judaizmu – zniknęły odrębne rasy i religie”.

  Implikuje to wyeliminowanie nadprzyrodzonego Mesjasza i zanik Mistycznego Ciała Chrystusa, Kościoła katolickiego. Żydzi nie powinni się dziwić, że takie ich roszczenia wywołują „antysemityzm”. Taki ich program stanowi dla j Kościoła katolickiego wyzwanie na pojedynek na śmierć i życie. Kościół katolicki potępia nienawiść i brak miłości między narodami, podobnie jak czyni to w stosunku do jednostek. Z natury jesteśmy braćmi, a dzięki nadnaturze, nadprzyrodzoności, boskiemu życiu łaski, zjednoczeni jesteśmy w braterstwie nieskończenie wznioślejszym. „Ponad braterstwem całej ludzkości i ponad ojczyzną – powiedział papież Pius XI – jest braterstwo nieskończenie świętsze i cenniejsze, braterstwo, które jednoczy nas w Chrystusie, naszym Zbawicielu, a mianowicie nasze pokrewieństwo w Kościele katolickim. Mistycznym Ciele samego Chrystusa….

  ….Mamy prawo i obowiązek bronić naszego kraju i naszego narodu przed niesprawiedliwą agresją innego narodu. Ten obowiązek ciąży na nas w jeszcze większym stopniu, kiedy w grę wchodzi wierność naszego kraju Chrystusowi Królowi. Musimy zatem zwalczać naturalizm zawsze i wszędzie i szczególnie musimy być czujni wobec naturalizmu narodu żydowskiego. Niespożyta energia, z jaką własny naród Chrystusa stara się wyeliminować wpływ życia nadprzyrodzonego, rani w dwójnasób Najświętsze Serce naszego Pana. Obowiązek walki z naturalizmem w ogóle, a zatem i ze zorganizowanym naturalizmem narodu żydowskiego, nakłada na nas na przykład papież Leon XIII (Tametsi, 1900) i papież Pius XI (Quas primas, 1925 i Quadragesimo anno, 1931)…..”

 8. andzia mówi

  To efekty dialogowania z żydostwem. Uważają, że mogą się rządzić w wierze rzymskokatolickiej, a w swoim talmudzie rzucać jadowite obrzydliwości na Pana Jezusa. Zerwać wszelkie dialogi, nie ma o czym rozmawiać skoro nie chcą się nawracać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.