Komisja Europejska o sprawie Piebiaka: „W Unii tego typu afery jeszcze nie było”

Komisja Europejska/ fot. pixabay.com
3

Rzecznik Komisji Europejskiej przekazał korespondentce RMF FM w Brukseli Katarzynie Szymańskiej – Borginon pisemne oświadczenie w sprawie b. wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. „Odnotowaliśmy z zaniepokojeniem sprawę opisaną w mediach. Nie będziemy tego komentować. Jednak śledzimy sprawę z bliska” – napisano w oświadczeniu.

Jeden z rozmówców dziennikarki powiedział, że ta sprawa „to dowód na to, iż źle się dzieje w polskim systemie sądownictwa” i że „sprawa ta tylko potwierdza zarzuty komisji o upolitycznieniu sądownictwa”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejny rozmówca wskazał, że sprawa Piebiaka jest czymś niewyobrażalnym dla państwa respektującego zachodnie wartości. „Tego typu akcje trolli są raczej znane z działań Putina i próbujemy z tym walczyć. W Unii tego typu afery jeszcze nie było. Jeżeli afera się potwierdzi, to jest to niebywały skandal” – powiedział urzędnik Komisji Europejskiej.

Po publikacji Onetu dotyczącej zaangażowania wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w ataki na sędziów krytykujących Prawo i Sprawiedliwość, wiceminister złożył dymisję, która została przyjęta przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Podjął on też decyzję o skróceniu delegacji sędziego Jakuba Iwańca w resorcie, który – według publikacji Onetu – „dostarczał internetowej hejterce Emilii haki na Krystiana Markiewicza, szefa stowarzyszenia Iustitia”. Miał również podawać informacje o dziecku Markiewicza oraz wysyłać telefony jego rzekomej kochanki i jej męża.

Łukasz Piebiak i Jakub Iwaniec zapowiedzieli złożenie pozwów przeciwko Onetowi. Piebiak określił publikację jako „rozpowszechnianie pomówienia na jego temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby”. W oświadczeniu opublikowanym przez portal wPolityce.pl Iwaniec stwierdził, że informacje podane przez Onet są „nieprawdziwe, nierzetelne i godzące w jego dobre imię”. Iwaniec zapowiedział też złożenie pozwu przeciw „Gazecie Wyborczej”, sędziemu Waldemarowi Żurkowi (za zniesławienie na antenie TVN) oraz  sędziemu Bartłomiejowi Staroście (za wielokrotne godzenie w dobra osobiste).

Źródło informacji i cytatów: rmf24.pl, Onet.pl, wPolityce.pl

Zobacz też:

Sędziowie żądają powołania sejmowej komisji śledczej ws. działań Ministerstwa Sprawiedliwości

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  To podły atak na Zbigniewa Ziobrę,którego cenię i szanuję.Niestety nie może zrobić wszystkiego co chce.

  1. Zbigniew mówi

   Bardzo podly – w naszym mniemaniu i odczuciu, dla ubecji raczej normalny.

   W UE takich afer nie bylo ale jest nadal Stasi, kumple ub.

 2. Zbigniew mówi

  Najwieksza afera w UE jest wlasnie ta KE.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.