Komisja Europejska domaga się przywrócenia w Polsce jednakowego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn

fot. pixabay.com
3

Po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Komisja Europejska wszczęła wobec Polski postępowania o naruszenie unijnych przepisów. Jednym z zarzutów wobec ustawy jest to, iż przewiduje ona różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn. W związku z tym NSZZ „Solidarność” zwróciła się do KE z pytaniem, czy zarzut dotyczy tylko nowej ustawy, czy też KE w ogóle kwestionuje zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn w Polsce.

– Równe traktowanie to kluczowy filar, na którym opiera się UE. Od 1979 roku mamy zasady, których celem jest postępujące wdrażanie równego traktowania kobiet i mężczyzn, jeśli chodzi o ochronę społeczną. Włącza się w to wiek emerytalny. – odpowiedziała rzecznika KE, Mina Andreewa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odnosząc się do reformy emerytalnej Prawa i Sprawiedliwości, które – zgodnie z oczekiwaniami społecznymi i obietnicami wyborczymi – przywróciło zróżnicowanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, Adreewa powiedziała: „Wszystkie kraje członkowskie, które ciągle mają zróżnicowany wiek emerytalny kobiet i mężczyzn, a jest ich niewiele, muszą podejmować kroki w stronę równego traktowania”.

To kolejny sygnał, że UE chce ingerować w każdy obszar naszego życia. Komisja Europejska, której członkowie nie pochodzą z demokratycznych wyborów, lecz są politrukami wybieranymi przez różnego rodzaju grupy nacisku, przywłaszcza sobie prerogatywy demokratycznie wybranych władz. Najwyższa pora zdać sobie sprawę, że nad naszymi głowami – niczym miecz Damoklesa – wisi Unijny Komitet Centralny, który buduje Socjalistyczny Związek Republik Europejskich.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  Hahahah no po prostu muszę zobaczyć te babcie i dziadków z KOD i UBywateli RP, jak wychodzą na ulice manifestować podniesienie wieku emerytalnego 😀

 2. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Czekam z niecierpliwością na rzeczywiste zrównanie praw kobiet i mężczyzn w UE, tak aby mężczyźni byli zobowiązani, a jeszcze lepiej zmuszeni poprzez dyrektywę Komisji Europejskiej do rodzenia dzieci i karmienia piersią. A kobiety na traktory!!! No tak to już skądś znamy, ale w końcu Europa walczy o równouprawnienie płci.

 3. Waldemar mówi

  NAJLEPIEJ NIECH CAŁA EUROPA PRACUJE DO 80 -TEGO ROKU ŻYCIA, WTEDY NIE POTRZEBNE BĘDĄ TZW.
  zus-y TYLKO DUŻE CMENTARZE.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.