Komisja ds. Amber Gold: Wassermann wyjaśnia Tuskowi jak działało „państwo z dykty” za jego rządów [WIDEO]

Donald Tusk na komisji ds. Amber Gold/ fot. twitter
6

Były premier Donald Tusk zeznawał dziś przed sejmową komisją ds. afery Amber Gold. Przesłuchanie trwało 7 godzin.

– Działalność Marcina P. nie wykraczała poza mechanizmy tego typu instytucji w innych krajach. Ludzie wolą patrzeć na jasną stronę zagadnienia i nie dostrzegać zagrożeń, dlatego Amber Gold miał łatwość akwizycji środków – oświadczył Donald Tusk. – Nie widzę powodu, by uznawać Marcina P. za osobę szatańskiego geniuszu. Amber Gold to była klasyczna piramida finansowa, działanie Marcina P. nie wybiegało od przyjętych reguł, jakimi się one rządzą. Niektóre instytucje państwowe działały dobrze, inne wolniej w sprawie AG – wyjaśnił.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tusk stwierdził też, że Polacy zostali ostrzeżeni w sprawie Amber Gold, ale do niektórych ostrzeżenie nie dotarło, a przez innych nie było respektowane. Były premier wskazał, że ostrzeżenie zostało sformułowane, opublikowane i upowszechnione w mediach. Jako osoby, które zwiodły w sprawie Amber Gold, Tusk wskazał szefa ULC, urzędników UKS z Gdańska, prokuraturę i UOKiK.

Zapytany o to, co zrobił po telefonicznej rozmowie z Markiem Belką w 2012 roku, podczas której szef NBP poinformował go o zagrożeniu ze strony Marcina P., Tusk odpowiedział, że nie było potrzeby, żeby premier podejmował działania, za które odpowiedzialne były takie instytucje państwa jak KNF, ABW czy prokuratura.

Donald Tusk zeznał, że nie został powiadomiony przez służby o tym, że jego syn został zatrudniony przez kryminalistę. Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann wyjaśniła byłemu premierowi, na czym polegało „państwo z dykty” za jego rządów: „Problem polega na tym, że 9-krotnie karany oszust założył linie lotnicze, a przez 9 miesięcy służby specjalne nie potrafiły zrobić z tym porządku. Do zakładania tych linii lotniczych 9-krotnie karany oszust wykorzystał Pana syna. I to jest problem, że zrobiono z Pana syna słupa, podczas gdy Pan nadzorował służby. Służby specjalne przyniosły Panu notatkę mówiącą o tym, że jest piramida finansowa, mówiąca o tym, że są linie lotnicze, które piorą pieniądze, ale nie przyniosły Panu notatki o tym, że syn urzędującego premiera od kilku miesięcy wspiera tego 9-krotnie karanego przestępcę prawdopodobnie nie mając świadomości, w czym uczestniczy, bo żadne służby w tym kraju nie potrafiły za Pana rządów zadziałać, żeby ochronić nie tylko Pana dziecko, ale też 18 tysięcy Polaków. I w tym jest problem, a nie w tym, że ktoś nęka Pana dziecko.”

Źródło informacji: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. klamcy ! hipokryci !! mówi

  każda z bylych komisji nic nie wniosla poza promowaniem sie polityków ! a gdzie sa sluby w Polsce ?! nadal po 3 latach nie wiedza gdzie sa pieniadze ?! Kabaret w Polsce trwa !! zlodzieje bezkarni !!

 2. Robert mówi

  Tak jak ten Pan jest UBeckim utworem,tak ta komisja nie zrobi nic z tajniackim buforem który jest ponad sądami,komisjami,prezydentami,premierami,ustrojami,czasami,zegarkami,pochówkami,świętami,uniami…no z tym jednym ponadbytowym wyjatkiem,między służbami partnerstwo.W tym panteonie są oczywiście najważniejsi i bogowie w ogonie,huśtani przez drani boga najwyższego,hegemona światowego…

 3. Robert mówi

  Dlatego ja mu wierzę!Nie kazali, to świat się kręci…do końca i o jeden dzień dłużej!Nadzór,nadzór i po stokroć nadzór…nad wszelką formą istnienia.Jeśli komuś się zdaje,że agent mosadu latajacy po kraju z bronią,żeby pilnować ,,swoich,,jest ponad polskim rządem,prezydentem,narodem,dobrze kombinuje,ale nie do końca.Koniec końców jest taki,że z mosadu cwaniaki też są nadzorowani dzięki technologii Remote Neural Monitoring w rękach ADAMA(z hebrajskiego Rolnik uprawniający Ziemię, ulepiony z ziemi koloru CZERWONEGO)

 4. Robert mówi

  Dodam jeszcze Jedno.Wszędzie na świecie,gdzie rośnie zielona kapusta,to pachnie Adamowi,On Ten ma to też głęboko w dupie na jakim nawozie i u kogo jest produkowana,On Ten dobrze liczy,że tak czy siak, skapnie mu trochę siana.Biada temu,co posiada ziemię wbrew Czerwonemu

 5. Robert mówi

  ON na stacji chce mieć za sześć,najlepiej za TEN

 6. Robert mówi

  Powołajcie komisję Amber Field, to może się dowiecie,w czyich rękach jest złoto na świecie ,ale Adama nie znajdziecie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.