Komedia! Trzaskowski zapowiada utworzenie „prawdziwego ruchu obywatelskiego”

Rafał Trzaskowski/ fot. Twitter
33

Kampania wyborcza już się zakończyła i Rafał Trzaskowski powinien wrócić do swoich obowiązków w warszawskim ratuszu. Ale chyba niezbyt mu się to uśmiecha. Zamiast siedzieć w urzędzie dalej jeździ po Polsce i opowiada różnej maści dyrdymały.

W piątek (17.07.2020) Trzaskowski wybrał się do Gdyni, gdzie zapowiedział utworzenie „prawdziwego ruchu obywatelskiego”. – Wszyscy się obudziliśmy przez ostatnie dwa miesiące, ta energia jest absolutnie niebywała, naszym wspólnym zadaniem jest to, żeby kontynuować budowę nowej solidarności, przede wszystkim podtrzymać w nas determinację, podtrzymać w nas wiarę i niebywałą energię – oświadczył.

– Musimy stworzyć potęgę, musimy stworzyć prawdziwy ruch obywatelski, który pozwoli nam wygrywać kolejne wybory, pozwoli nam wszystkim tę energię, którą razem obudziliśmy podtrzymać na długie miesiące, abyśmy mogli wygrywać kolejne wybory – powiedział Trzaskowski.

– Nie wolno nam składać broni, musimy to robić razem. Dlatego podejmuję się stworzenia ruchu obywatelskiego, dlatego że partie nie wystarczą, musimy robić to razem i wspólnie (…). Jeżeli nie chcecie się zapisać do partii politycznej, to chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który razem z samorządami, z organizacjami pozarządowymi, razem z ośrodkami analitycznymi i razem z ludźmi dobrej woli będzie tworzyć podstawy do tego, żeby bronić społeczeństwa obywatelskiego i wszystkich niezależnych instytucji. Zróbmy to razem – apelował Trzaskowski i zapowiedział, że 5 września „spotkamy się, aby zbudować ruch, który umożliwi nam użyć naszej energii”.

Ależ to jest komedia! Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej będzie tworzył „prawdziwy ruch obywatelski”. Chyba do zespołowego wyławiania g…a z Wisły. Wydawało się, że nic nie zdoła przebić obłudy, jaką ten człowiek wykazał się podczas kampanii wyborczej zapowiadając, iż chętnie wybierze się na Marsz Niepodległości. A jednak Trzaskowski przebił samego siebie i udaje, że nie jest politykiem, tylko jakimś działaczem społecznym i obywatelskim wodzirejem. I jeszcze ten pretensjonalny ton na wysokim C: niebywała energia, nowa solidarność, podtrzymywanie wiary, nie wolno składać broni. Żal na to patrzeć i żal tego słuchać.

Źródło cytatów: wPolityce.pl

Zobacz też:

Koalicja Obywatelska składa protest wyborczy do SN: „Żądamy stwierdzenia nieważności wyborów prezydenckich”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Felek mówi

  Czas skonczyc z Złościø, z usmiechem na ustach w 100% popierac Prez. Dudę. Nastajø bardzo złe czasy.
  Jak Biden wygra wybory w USA ,Chiny wyciøgnø łapy po Taiwan, Putin połknie resztę Ukrainy.
  Trzaskowski wyskoczył na arenę politycznø jak “Filip z konopi “, obiecuje “gruszki na wierzbie “, z tego co wiadomo to potrafi tylko na nartach dobrze jezdzic.

 2. Segregator R. mówi

  Kto potrafi na nartach jeździć? Czoskoski? Na sankach za narciarzem po puchu z nosa nitrasogliceryny chyba. Żeby tylko nie było zbyt grząsko, bo się zakopaczy na 2 m.

 3. Hammurabi mówi

  Trzaskowskiemu znów ktoś czegoś naopowiadał.
  Owszem prawie 10 milionów ludzi głosowało przeciwko PIS-owi, co wcale nie znaczy, że za jego kandydaturą. Faktem jest niestety, że niewiele brakło a ta głupota mogła spowodować katastrofalne w skutkach wydarzenia.
  Pokładając nadzieję w rozsądku Polaków zakładam, że ów nowy “ruch obywatelski” zwłaszcza realizowany przez takich jak Trzaskowski, Budka, Nitras, Kidawa, Tusk, Sikorski, Schetyna, Grodzki, Gasiuk-Pihowicz, Mucha, Biedroń, Hołownia itd, itd – “organizatorów” raczej skończy się jak warszawskie “strefy relaksu”.
  Jednak by wypadki tak się potoczyły, by obłudnicy i zwykli Dyzmowie finansowani z niewiadomych źródeł znów sprawili swoim mecenasom srogi zawód konieczne jest rozumne podejście do wyborów parlamentarnych. Rozumne, to znaczy takie, jakiego oczekują trzeźwi Polacy od takich kandydatów jak panowie Bosak & przyjaciele.
  Znów to napiszę…
  Potrzebna jest ogólna zgoda w środowiskach patriotycznych. Konieczny jest wspólny front przeciwko draństwu, kłamstwu i oszustwu. Niezbędne jest wyrzeczenie się niepoważnych i często utopijnych zamierzeń.
  Każdy Polak powinien mieć w sercu dobro ojczyzny jako fundament innych poczynań. Nie można działać niczym religijny ortodoks, nie licząc się z opinią innych. Takie własnie działania PIS-u pozbawiają tą partię przynajmniej kilku milionów głosów w każdych wyborach. Nie czarujmy się. Droga ku powiększeniu liczby posłów w sejmie, nie wiedzie tą drogą. Jak w każdym działaniu politycznym konieczna jest metoda tzw. “małych kroków”. Przykład szlachetnej idei pani Godek może tu być przykładem.
  Już samo spotkanie znanych z prawicowych poglądów ludzi wywołałoby obawy we wszystkich innych partiach, natomiast zawiązanie jasno określonej celami zgodnej współpracy stałoby się powodem ostrej laksacji dzisiejszych idoli i “trybunów ludowych”.
  Na koniec pozwolę sobie nie zgodzić się z określaniem Trzaskowskiego mianem “polityka”. To mierny politykier, napędzany finansową kroplówką.

 4. Szubi mówi

  I Pis cały i Po syte. Bawimy się dalej.

 5. W K mówi

  PiS, PO jedno, antypolskie zło. Niczego nie mogą, bo Zachód im zakazuje, ale pensje mogą brać.

 6. piotr mówi

  W Rumunii będzie obowiązywał zakaz szerzenia ideologii gender w szkołach.

 7. Antyparch mówi

  Bosak zadowolony,i 50 % katolikow -narodowcow wstapi do ruchu nowej solydaryty. Beda przez ploty kicac,21 posulatow oglaszac i ludzi mamic nimi. A jak krasc beda,resztki przepija jak bolek w magdalence z biskipem orszulikiem.
  ZDROWIE WASZE E GARDLA NASZE.

 8. Zbigniew mówi

  “”stwórzmy ruch obywatelski, który razem z samorządami, z organizacjami pozarządowymi, razem z ośrodkami analitycznymi i razem z ludźmi dobrej woli będzie tworzyć podstawy do tego, żeby bronić społeczeństwa obywatelskiego i wszystkich niezależnych instytucji””

  A czym rozni sie od Bosaka – inaczej mowi?

  Dlaczego nie stworza ruchu spoldzielczosci aby wybudowac nowe miasta i zlikwidowac emigracje, razem z konsekwencjami np imigracje?

  No tak wygodniej jest tylko mowic i protestowac nie dajac przykladu.

  Jednak ludzie pozbawieni szans na mieszkanie w Polsce sa obojetni politycznie – Polacy, wyborcy, a wiec Polska nie stworzy warunkow do zycia w dostatku.

  Uwazam, ze 30% frekfencja na te gadanie byla maksymalna – kazdy moze sprawdzic wsrod znajomych.

  O tym kto bedzie prezydentem decydowali developerzy u ktorych polskie gospodarstwa domowe sa zadluzone na ponad Bilion Zl na kilkadziesiat lat.

  Aktywisci chca wierzyc, ze oni, za jacys wyborcy, jakies teorie

  1. Felek mówi

   Naczytałeś się “science fiction “ kśiøżek.
   Profesor Kot w 1941+ roku tłumaczył Stalinowi (1 godzina) , gdzie Stalin nie rozumie o co chodzi.
   Stalin popykał fajkę I odpowiedział.
   Wan nużna zostac profesorem,nie politykiem.
   Proszę bez Sowieckiej propagandy.

  2. Zbigniew mówi

   Ruch spoldzielczy jest sowiecka propaganda. Pan panie Felku tez byc profesor ale nadzwyczajny.

  3. Zbigniew mówi

   “Po czynach ich poznacie.”

 9. Antyparch mówi

  Studio Polska,Winnicki,Polak,katolik zmasakrowany
  Soros,Bildelberg gora.

  1. Antyparch mówi

   Szewko mu napisal?

  2. Antyparch mówi

   Szewko mu napisal ?

  3. Antyparch mówi

   Gratuluje wyborcom Bosaka,glosowania na wychowanka Sorosa,ktory finansuje Antife,nachodzcow,uczestnika spotkania grupy Bildelberg. Hipokryci,po wyjsciu z kosciola oddajacy glos na Trzaskowskiego. PIS jaki jest to jest,ale staje w obronie wartosci chrzescjanskich. Honor by mi na takie zachowanie nie pozwolil. A durny Winnicki,do Borowskiego,belkocze aby PIS przekonal glosujacych na Trzaskowskiego aby zmienili zdanie. Tak sie towarzysz magister Kwasniewski zachowal,z bolszewika stajac sie demokrata. Pozdrwecie dr Szewko.krecacego sie kolo Winnickiego,doradce Borowskiego jak dobrze pamietam. Bolszewika,dzis narodowca -katolika.

  4. Antyparch mówi

   Szczesc Boze,Polak-katolik Braun, w 2010 zasiada w komitecie poparcia Jaroslawa Kaczynskiego. Dla Pana Jacka bedzie nawrocony,dla mnie zwykla cuvwa.
   Jak nie czujecie blusa.

  5. marju73 mówi

   Jesteś żałosnym klakierem i propagandzistą pisożydostwa. A czym jest pisożydostwo mówi człowiek na kanale youtube “Dlaczego nigdy nie poprę Andrzeja Dudy! Czas Pana rozliczyć …”

  6. Antyparch mówi

   Ty kim jestes? Bolszewiku z PO i Antify za pieniadze Sorosa.

  7. marju73 mówi

   Poproś swoich idoli aby zdelegalizowali antifę. Poproś swoich idoli aby wysłali list gończy za Sorosem. W niektórych krajach jest to możliwe. Ale nie w państwie rządzonych przez PiS. Może masz jakieś racjonalne wytłumaczenie tego faktu?

 10. Antyparch mówi

  Pilsudski,zamykajac narodowcow postawil ich w tym samym szeregu co parchow,zamykajac ich w Jablonnej przed bitwa warszawska.

  1. marju73 mówi

   Szkoda tylko że Piłsudski czy jak on się tam naprawdę nazywał “nie zdążył” na wspomnianą bitwę. Nie wysilaj się. Nie zrobisz z łajdaka autorytetu.

  2. Antyparch mówi

   Ale majtki narodowcom na oczach Polakow zdjal. I zrownal ze zdrajcami i wrogami Polski-parchami.

 11. mamastarsza mówi

  “Trzaskowski zapowiada utworzenie „prawdziwego ruchu obywatelskiego” ”
  Już tacy byli. Na przykład pan Wałęsa. Na manowce nas poprowadził z tym całym ruchem.
  Niech Trzaskowski wniesie do laski ustawę o penalizacji słów takich jak koronawirus, covid19 i podobnych. 5 lat więzienia. Wtedy go wysłucham, co ma do powiedzenia.

 12. Antyparch mówi

  Kto odznaczal waszego idola,narodowcy?
  1996 – polski Krzyż Komandorski Orderu Zaslugi
  2012 – polski Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi
  Szczesc Boze panie Soros,Szczesc Boze
  WIERNI NARODOWCY RAZEM Z TRZASKOWSKIM.Po grób.

 13. Antyparch mówi

  Szczesc Boze.
  Wniosku o odebranie medali Sorosowi nie przrdstawie. To mentor Trzaskowskiego i naszych,50 % wyborcow z Konfidentracj.

 14. Antyparch mówi

  Szczec Boze,moj spoleczny asystent Sabina to pedal. I co msm ich wykluczyc?
  Szczesc Boze

  1. zbyszek vel zbigniew mówi

   To jest do kitu!

   Pedaly maja racje, ze nie ma rownosci, bo lesbijki moga miec dzieci a One niet. Czarni maja racje, bo nie moga miec bialych dzieci. Lesbijki maja racje, bo nikt je nie utrzymuje wg prawa i musza pracowac.

   Tak po prostemu swiat jest wg nich urzadzony do roboty a nie do swawoli wg wlasnych koncepcji a wiec kompletnie zle i jeszcze maja byc katolikami?

   …..Katolicy tez nie sa zadowoleni, bo sa pedaly i lesbijki a i sieroty, matki na emigracji a na dodatek ateisci, protestanci i zydzi wiszacy na szyi Katolikom, wiec Katolicy tez nie sa zadowoleni ……

   Ten smutny swiat pana …… i portali Narodowych kreci sie w kolko jak tonacy pies w przereblu.

   Juz jest tak zle, ze profesor n. Felek uwaza spoldzielczosc za wymysl sowiecki.

   Kto z wyborcow widzi jakas szanse na zyski z topienia sie w lodowatej wodzie?

  2. Zbigniew mówi

   Ja jestem uparty i widze zyski, bo kiedys to topienie sie narodowcow znudzi sie im i zaczna myslec, jak by tu wylezsc z tej dzury.

   Moze wreszcie zrozumieja, ze Polakom i to kazdemu nalezy sie mieszkanie jak psu buda a nie kredyt na pol miliona z odsetkami na drugie tyle.

   Za trudne?

 15. Zbigniew mówi

  Gina moje listy – ciekawe gdzie

 16. Antyparch mówi

  Szczesc Boze
  Holenderski parlament przegłosował poprawkę do konstytucji. Znajdzie się w niej zakaz dyskryminacji osób ze środowiska LGBT.
  Środowiska LGBT mogą otwierać szampana. Holandia, jako najbardziej progresywny kraj świata, wpisze do konstytucji zakaz dyskryminacji osób LGBT.
  Trzaskowski z Konfederatami bez wachania i w naszej konstytucji pogrzebia.
  Szczesc Boze.

 17. Jacek mówi

  Platforma oszczerców,oszustów i złodziei.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.