Kolejny sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu. Dziambor proponuje: „Mianować wszystkich posłów PiS wiceministrami”

minister Kurtyka i wiceminister Ozdoba/ fot. gov.pl
3

Premier Mateusz Morawiecki powołał posła Jacka Ozdobę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu. W środę (29.01.2020) nominację wręczył mu minister klimatu, Michał Kurtyka. Jacek Ozdoba będzie odpowiadał za reformę rynku odpadów. Szef ministerstwa klimatu ma już pięciu wiceministrów, dyrektora generalnego oraz 14 departamentów i 5 biur.

Ej, PiS, a może byście tak wszystkich posłów waszego klubu mianowali wiceministrami? Przecież to jest jawna dyskryminacja tych, którzy jeszcze nic nie dostali. Niektórzy nawet szefa komisji nie mają. Jak tak dalej pójdzie to będzie sprawa dla Rzecznika Praw Obywatelskich – napisał na Twitterze poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czym zajmuje się Ministerstwo Klimatu? 28 stycznia minister Kurtyka brał udział w konferencji dotyczącej wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu, zorganizowanej przez Komisję Europejską w Brukseli. Kurtyka stwierdził, że osiągnięcie neutralności klimatycznej jest bezprecedensowym wyzwaniem cywilizacyjnym, w związku z czym „musimy zmienić sposób, w jaki produkujemy energię, dojeżdżamy do pracy, konsumujemy i traktujemy nasze środowisko naturalne”.Jesteśmy na początku naszej drogi, a mechanizm sprawiedliwej transformacji to pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni mechanizm, który wesprze nasze przejście na gospodarkę neutralną dla klimatu – dodał minister.

Co oznacza ta deklaracja? Oznacza ona, że rząd PiS pakuje nas w unijne szaleństwo klimatyczne, które doprowadzi nas do gospodarczej ruiny. A wszystko po to, żeby przeprowadzić gigantyczny skok na kasę podatników, którym wmawia się, że człowiek ma wpływ na zmiany klimatu.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, gov.pl

Zobacz też:

Mega szwindel przyklepany! Parlament Europejski ogłasza stan kryzysu klimatycznego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Matoł Kurtyka zbuduje wielkie ministerstwo klimatu a potem wyłączą prąd i gaz. Żyjemy na planecie małp bo to rządzi nie jest homo sapiens.

 2. marju73 mówi

  O pisiorstwie i nie tylko polecam najnowsze filmy o zatrutej żywości glifosatem(randapem) firmy Bayer/Monsanto.
  Marcin Bustowski w mediach narodowych i wrealu24

 3. Zbigniew mówi

  Wyrwane z kontekstu czy sens dzialalnosci tego „Kurtyki”? (Potem powiedza, ze to antysemityzm i wina obarcza mnie).

  Cytat „Jesteśmy na początku naszej drogi, a mechanizm sprawiedliwej transformacji to pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni mechanizm””

  Ja mialem zludzenie, ze tamta „transformacja” byla ostatnia, a tu masz jeszcze beda nastepne po tej.

  jak ktorys zyd z Polski bedzie glosowal na ten PIS Dudaczewskich, to nie moze byc pewien czy amerykanie go wpuszcza, jak w Polsce nie da sie juz zyc nawet winowajcom, tego stanu rzeczy transformersow.

  PIS nowy to Transformersi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.