Kolejny krok w budowie eurokołchozu: niemiecko-francuski traktat o zacieśnianiu współpracy

Angela Merkel i Emmanuel Macron/ fot. screen
4

Niemcy i Francja podpisały we wtorek (22.01.2019) w Akwizgranie nowy traktat o zacieśnieniu współpracy. Jest on zmodyfikowaną wersją Traktatu Elizejskiego, a jego celem jest pogłębienie partnerstwa obu krajów. Ma on być sposobem na reformę UE. Na czym zatem ma polegać ta reforma? Czy ma ona iść w kierunku tzw. Europy Ojczyzn, czyli umocnienia suwerenności poszczególnych państw? NIE! Niemiecko-francuski traktat to kolejny krok na drodze budowy unijnego superpaństwa, a wprowadzone w nim rozwiązania mają być wzorem do naśladowania dla pozostałych członków UE.

Nowy traktat przewiduje rozbudowę programu wymiany dla obywateli obu krajów, pogłębioną współpracę w polityce europejskiej, zagranicznej oraz bezpieczeństwa, a także silniejszą integrację gospodarczą z uwzględnieniem odpowiedniej polityki dotyczącej środowiska oraz klimatu. Niemcy i Francja zapewniają sobie wzajemną pomoc, także przy użyciu środków wojskowych, w przypadku zbrojnego ataku na jedno z nich. Traktat stwarza też możliwość stosowania w regionach nadgranicznych przepisów odbiegających od narodowych ustaw, co ma ułatwić współpracę transgraniczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Współpraca niemiecko-francuska ma decydujące znaczenie. Kooperacja obu krajów w sprawach, które nie są jeszcze uregulowane w skali europejskiej, może mieć charakter wzorcowy – powiedział szef Bundestagu Wolfgang Schaeuble w wywiadzie dla dziennika „Stuttgarter Zeitung”. Potem można zawrzeć takie umowy z Danią, Polską czy Czechami. A na końcu tego procesu to rozwiązanie uzyska poparcie większości UE – powiedział Schaeuble.

Już jaśniej nie da się powiedzieć, że „reforma UE” ma polegać na budowie unijnego superpaństwa. Niech więc PiS przestanie opowiadać Polakom bajkę o UE jako Europie Ojczyzn, bo fakty przeczą tej bajce na każdym kroku. Europa Ojczyzn to kłamstwo, którym mami się opinię publiczną!

Źródło informacji i cytatów: dw.com

Przeczytaj też:

Ponad 33% Polaków opowiada się za Polexitem. Dlaczego 66% chce zostać w eurokołchozie?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. julek mówi

  Wszyscy Europejczycy w Polsce, to zdrajcy ojczyzny! A Polakami są patrioci, których UE, nazywa faszystami! WON z Polski wszyscy Ci, którzy chcą wyzbyć się suwerenności, na rzecz makreli i makarona!
  Fałszywa flaga dla gojów:
  https://www.youtube.com/watch?v=l5R2WlmBHB0

 2. ikss67 mówi

  To oczywisty sygnał, że Unia Europejska to ściema do kwadratu. A Państwa czołowe w Unii tworzą własną suwerenną politykę, jednocześnie wrzeszcząc na Państwa które śmią robić to samo.
  Tylko internacjonalne żydostwo spaja ten socjalistyczny nowo twór, inaczej ten jawny gwałt na intelekcie już dawno doprowadziłby to coś do wszystkiego (czyli do niczego), do upadku.

 3. Alex mówi

  Najpierw współpraca w dziedzinie „bezpieczeństwa publicznego” – wszak Niemcy mają doswiadczenie w zwalczaniu wszelkiego ruchu oporu…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.