Kolejny antypolski paszkwil w izraelskiej prasie: „Polska zmowa z nazistami”

Auschwitz / fot. youtube
10

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN i natychmiast przesłał ją do Trybunału Konstytucyjnego, żeby – jak powiedział – okazać „szacunek dla pamięci; szacunek dla odczuć tych, których bliscy zginęli; szacunek dla odczuć także tych, którzy są ocalonymi i których straszliwe wspomnienia są wielkim memento dla całego świata”. Strona izraelska natychmiast zapowiedziała, że czeka na zmiany w ustawie. Natomiast w „Jerusalem Post” ukazał się wczoraj kolejny antypolski paszkwil autorstwa Vivian Berkovici, mieszkającej w Tel Awiwie byłej ambasador Kanady w Izraelu.

Oto kilka cytatów z jej artykułu.

„Przez dziesięciolecia Izrael i świat żydowski zachowywały milczenie, podczas gdy kraje Europy Środkowej i Wschodniej pisały na nowo swoją przeszłość, aby uwolnić się od winy za wojnę i inne okrucieństwa.”

„Polacy byli również okrutnymi antysemitami na długo przed wojną i wielu gorliwie uczestniczyło w prześladowaniach ich żydowskich rodaków podczas okupacji hitlerowskiej. Nie okazywali też współczucia wobec straszliwej sytuacji Żydów, podczas i – co niewiarygodnie – po Holokauście. Wszyscy znamy wiele historii o tym, że Żydzi wracają do swoich domów i są mordowani przez swoich polskich sąsiadów.”

„Bez niemieckiego siły organizacyjnej jest wysoce nieprawdopodobne, aby Polacy zainicjowali budowę sieci i systemu fabryk śmierci masowej. Polska była w dużej mierze wiejska i prymitywna, a na świadomość narodową silnie wpłynął okrutnie antysemicki kościół katolicki. Pozostawieni własnemu losowi, prawdopodobnie kontynuowaliby wielowiekową tradycję pogromów i innych metod okazywania nienawiści do Żydów, z których wszystkie były akceptowalne społecznie.”

„To moment, w którym przypominamy sobie o polskiej obojętności i okrucieństwie wobec żydowskich obywateli Polski; wspominamy nieprawdopodobną odwagę Albańczyków i Duńczyków chroniących swoich żydowskich obywateli przed nazistowskim barbarzyństwem i zastanawiamy się, dlaczego Polacy, w przeważającej części, zachowywali się tak potwornie.”

„Ta cenzura [nowelizacja ustawy o IPN] grozi zaciemnieniem haniebnego traktowania ludności żydowskiej w Polsce – nie tylko przed Holocaustem i podczas niego. Pogromy i instytucjonalny antysemityzm w Polsce trwały, szczególnie podczas żydowskiej czystki w 1968 roku. Czy Polacy też obwinią za to Niemców? A może zrzucą winę na Sowietów?”

„Polskie obozy śmierci. Polski antysemityzm. Polska zmowa z nazistami. Polski opór wobec nazistów. Indywidualne i nieopisanie odważne indywidualne polskie bohaterstwo i bezinteresowność w ratowaniu Żydów. Niezrozumiała polska zdrada żydowskich Polaków. Polskie próby wybielenia historii. Żadne prawo nie może zmienić tych faktów.”

Źródło: jpost.com   

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  TEMAT DO DYSKUSJI ! Polska będzie tak długo upokarzana na arenie międzynarodowej przez międzynarodowe żydostwo dopóki nie wystawi bilionowych rachunków Żydom za masowe mordy na narodzie polskim, za straty terytorialne i materialne Polaków i Polski, a te są także gigantyczne. Najwybitniejszy współczesny historyk, dokumentalista, pisarz na świecie – Henryk Pająk obliczył, że plemię Kainowe wytraciło w ubiegłym stuleciu ponad 10 000 000 Polaków ( 10 milionów ). Jeśli wolno przeliczyć życie jednego człowieka wg obecnych wypadkowych stawek linii lotniczych na min. 1 000 000 USD , to z tytułu samych strat cywilnych Żydzi są winni Polakom : 10 bilionów usd. Poza wspomnianymi stratami terytorialnymi i materialnymi, które należałoby oszacować na dalsze ok. 10 bilionów usd należałoby uwzględnić także straty cywilne pokoleniowe. Przecież każdy z zamordowanych lub zabitych miałby swoje dzieci, swoich wnuków i prawnuków. Tutaj zasadna by była kwota ok. 100 bilionów usd. Dodatkowo należałoby Żydom wystawić rachunki, skoro mamy się kochać jak bracia, a liczyć po żydowsku ( i tu bądźmy wielkimi filosemitami, bo przyjmijmy ich algorytmy rozrachunkowe) , za lata gościny przez 9 wieków dodatkowe 2 biliony usd, a także min. 1 bilion usd za pomoc Polaków w budowaniu i założeniu państwa Izrael. Ktoś powie, że Żydzi nie mają takiej gotówki. To ich problem. Wystarczy, że sięgną do kieszeni i majątków Rotschildów, Morganów, Schiffów, Warburgów, Sorosów itd. itp. Obecny żydofilski rząd tego nie wyegzekwuje, ale wybierzmy do władz młodych, asertywnych, patriotycznie – narodowo ukształtowanych Polaków, którzy w imię katolickiej sprawiedliwości upomną się o nasze ! Chodzi o gigantyczne kwoty, jakie bezwzględnie należą się Polakom !
  A tak wszystkie dyskursy postawione są na głowie, bo jest bajdurzenie, ile to rzekomo Polska jest winna Żydom ? NIC nie jest winna. To Żydzi są winni Polakom dziesiątki bilionów usd.

  http://dzienniknarodowy.pl/miszalski-roszczenia-organizacji-zydowskich-wobec-polski-wideo/

  1. Przebiśnieg mówi

   Bardzo słuszny komentarz. Dlaczego nikt nie podejmuje tego tematu ?! Czyżby wszyscy Polacy byli nie tylko wielkimi filantropami, ale i zaprogramowanymi masochistami ?! To nic dziwnego, że Żydzi “bez mydła” wyciągają każdą kasę od Polaków i jeszcze bezkarnie nas opluwają.

 2. witkacy mówi

  żadnego dialogu (czyli marksistowskiego dyskursu), tylko stanięcie w prawdzie czyli ujawnienie faktów, żadnych złudzeń, tylko prawda nas wyzwoli

 3. Hammurabi mówi

  Ten i wiele innych głosów to efekt biernej – delikatnie mówiąc – postawy wszystkich bez wyjątku rządów polskich w okresie powojennym. Zgodnie z powiedzeniem, że “nieobecny nie ma racji”, oddaliśmy inicjatywę i pole Żydom. Ci zaś, korzystając ze swoich wpływów, pieniędzy i kompletnej niewiedzy świata o tym co naprawdę działo się w Polsce stworzyli swoją “historię” a korzystając z mitycznego słowa wytrychu “antysemityzm”, bronią swoich chorych racji jak życia.
  Antysemityzm jest przestępstwem, jest karalny, jest kneblem zamykającym usta zarówno nielicznym już świadkom tamtych lat, jak i wszystkim tym, którzy ośmielili się na podstawie badań i dokumentów stwierdzić ohydne łgarstwo żydowskie.
  Sprawa Jedwabnego to wręcz sztandarowy przykład. Gross wyssał ze swojego brudnego palucha “sensacje” a usłużni idioci i banda jego współwyznawców ogłosiła tego nieuka “wybitnym badaczem”. Więcej. Rząd polski usłużnie wycofał się z ekshumacji i badań miejsca zbrodni, pomimo (a może właśnie dlatego) że przy pochowanych zwłokach odkryto kosztowności, monety i – o zgrozo – złote zęby, które według grossowej narracji miejscowi chłopi mieli wyrywać, rozłupując żydowskie czaszki siekierami.
  Film który powstał przy okazji wykopalisk został “zakazany”, bo pokazywał prócz wykopanych przedmiotów łuski karabinowe i jeszcze coś… Coś znacznie groźniejszego dla “historii” wymyślonej przez Żydów. Zawierał wypowiedzi mieszkańców, który wówczas jeszcze żyli i dawali świadectwo i co najgorsze wypowiedź Żydówki, która przed wojną jeździła do Jedwabnego na wakacje i nigdy nie spotkała się z najmniejszym objawem niechęci ze strony “tubylców”.
  Film zyskał rangę “półkownika” i został zapomniany, za to kolejne władze ochoczo kajały się za zbrodnię w imieniu Polaków. Skandal? A i owszem, skandal. Jednak równocześnie jeszcze coś. Moim skromnym zdaniem ZDRADA POLSKIEGO SZEROKO ROZUMIANEGO INTERESU.
  Ta sprawa i tysiące jej podobnych to fundament na którym kreatury pokroju Grossa zbijają kapitał w dosłownym tego słowa znaczeniu i narzędzie manipulowania światową opinią publiczną.
  Z jaką dokładnością w narrację tego polonofoba wpisują się słowa innego polakożercy, Naftalego Bennetta dzisiejszego ministra edukacji Izraela, ośmielającego się obrażać pamięć i godność wszystkich Polaków!

 4. nie wątpię mówi

  A w TVN24 nic nie było. Może Olejnik coś o tym wspomni.

 5. Mario mówi

  No i tak nasz kochany rząd załatwił sprawę że żydzi swoje jak w przysłowiu jek nie kijem go to pałą

 6. Zdzisław mówi

  Do czasu Pearl Harbor Żydowska finansjera wspierała III Rzeszę, Diaspora w USA, Polskich Chasydów uważała za motłoch, dlatego nie wpuszczono ich do USA. W Wermachcie walczyło 100 000 Żydów. Chodzi o kasę bez spadkową. Medialna nagonka ma zamienić nasz gniew w nienawiść, by usprawiedliwić tą żydowską, talmudyczna do gojów. Jest klimat i okazja do rozliczenia Żydów z UB i SB. Netanjahu pójdzie do pierdla za łapówki. Cierpliwości, módlmy się za nawrócenie Żydów!

 7. PolishPolackski mówi

  “wspominamy nieprawdopodobną odwagę Albańczyków i Duńczyków chroniących swoich żydowskich obywateli ”

  Padłem ze śmiechu 🙂

 8. Samwise mówi

  Do walki o prawdę i dobre imię Polski potrzeba męskiej postawy a nie tylko pięknych słów niczym dziecko z podstawówki pięknie recytujace wierszyki. Prezydent jest jak reszta polityków PiS – grzeczny i kłania się USA i Zydom. Smutna to sytuacja gdy podły naród nas atakuje. Obywatel musi walczyć o dobre imię Polski podczas gdy to rząd powinien twardo walczyć z Żydami i ich wersją wydarzeń oraz z totalna opozycja, która nie powinna być już w Sejmie i Senacie. Ludzie wsparli by rząd ochoczo. Szczególnie przy pozbywaniu się wrogów Polski, którzy siedzą w polskim parlamencie. Jednak dziennikarze rządowi często wolą stanąć po stronie opozycji niż po stronie narodowców. Czy uczciwy naród uzurpuje sobie prawo do bycia jedyną ofiarą Niemców? Jacy ludzie dążą do oczerniania swojego narodu, w ktorym jak wszędzie znajdą się czarne owce? Tylko, że nasz naród nikogo nie pobił i z nikogo nie zrobil swojego niewolnika. A jednak jesteśmy idealnym celem dla tchórzy i oszustów całego świata. Chyba wszyscy rozumieją. Książki Jerzego Roberta Nowaka wiele mówią o Zydach. A są to relacje Żydów mordowanych przez innych Żydów. Ciekawe czy można by to jakoś rozpowszechnić?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.