Kolejne zatrzymania po zamachu w londyńskim metrze. „To miły chłopak. Potępiał terroryzm”

fot. twitter
0

Kolejni trzej mężczyźni zostali aresztowani w związku z zamachem terrorystycznym w londyńskim metrze na stacji Parsons Green. Dwaj podejrzani, 48 i 30-latek, zostali zatrzymani w środę rano w Newport. Mieszkali w ośrodku dla ubiegających się o azyl.

We wtorek wieczorem zatrzymany został 25-latek mieszkający w Newport, którego sąsiedzi znali od wielu lat jako sympatycznego studenta uczęszczającego do lokalnego meczetu.

„To miły chłopak” – mówi jedna z sąsiadek zatrzymanego, muzułmanka. „Zawsze potępiał terroryzm, gdy rozmawiał z moim mężem. Mój mąż potępia terroryzm i on zawsze zgadzał się z moim mężem”.

Liczba zatrzymanych w związku z zamachem na Parsons Green to już 5 osób. Wcześniej zatrzymano 18-latka (Irakijczyk, który przybył do Wielkiej Brytanii jako sierota  w wieku 15-lat) oraz 21-latka (Yahyah Farroukh, uchodźca z Syrii). Przesłuchania trwają.

W zamachu na stacji Parsons Green rannych zostało 30 osób. Ofiar mogło być więcej, ale na szczęście ładunek eksplodował tylko częściowo. Użyta w ataku bomba domowej roboty była wykonana z nadtlenku acetonu i wypełniony gwoździami, które zwielokrotniłyby liczbę poszkodowanych, gdyby doszło do pełnej eksplozji.

Źródło: theguardian.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.